6 Čvn

Metro v Shenyangu – mapa, jízdné a další praktické informace

Shenyang je subprovinčním městem a hlavním městem provincie Liao-ning. Se svými necelými 6 miliony obyvatel se řadí mezi jedny z největších měst Číny. Shenyang je také město s dlouholetou historií a jeho první zmínky sahají až 2 tisíce let př. n. l. Shenyang se rozkládá na březích řeky Chun-che. Už od pradávna má velký hospodářský, ekonomický ale také vojenský význam. Pokud se do tohoto města zrovna chystáte, určitě oceníte tento článek, který je nabitý zajímavostmi a informacemi o místní dopravě.

Zajímavosti z místa

 1. Beiling Park je jedním z nejoblíbenějších míst Shenyangu. Je to místo s krásným okolím, vzroslými zelenými stromy a také místo, kde se můžete potkat s místními. Navíc si tady můžete prohlédnout i hrobky vládců Číny.
 2. Milovníci histore si užijí také návstěvu komplexu Gu Gong. Stovky let staré místo, kde na vás zkrátka dýchne ta pravá atmosféra historické Číny.
 3. Rezidence Zhang Zuolina a Zhang Xuelianga  je taktéž historicky významné místo, ale je mnohem mladší než předchozí dvě. Rezidence pochází z konce 19. století a při její návštěvě se můžete pokochat tím, jak si žili významní čínští vojevůdci.

Základní informace o metru

Metro v Shenyangu bylo poprvé otevřeno v roce 2010 a je prvním systémem podzemní dopravy v Severní Číně. V tuto chvíli operuje se 2 linkami, které mají celkovou délku trasy necelých 60 km rozložených na celkově 48 stanicích. V tuto chvíli je ve výstavbě linka č. 9 a 10, které by měly být dokončeny do konce roku 2018. Dalším rozšířením by měly být linky 4, 3 a 6. Linka č. 4 by měla být dokončena v roce 2020 a 3 a 6 v roce 2023.

Jízdné

Jízdné závisí na počtu ujetých stanic. Za 8 stanic zaplatíte 2 juany, 3 juany za 12 stanic a 4 za 13 a více stanic. Jízdenky si pohodlně zakoupíte na kterékoli stanici metra buď v automatech anebo na přepážce.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

Linka č. 1

 1. No. 13 Street
 2. Central Street
 3. No. 7 Street
 4. No. 4 Street
 5. Zhangshi
 6. Kaifa Avenue
 7. Yuhong Square
 8. Yingbin Road
 9. Zhonggong Street
 10. Qigong Street
 11. Baogong Street
 12. Tiexi Square
 13. North Yunfeng Street
 14. Shenyang Railway Station
 15. Taiyuan Street
 16. South Market
 17. Qingnian Street
 18. Huaiyuan Gate
 19. Zhongjie Pedestrian Street
 20. Dongzhong Street
 21. Pangjiang Street
 22. Liming Square

Linka č. 2

 1. Quanyunlu
 2. Baitahelu
 3. Shijidasha
 4. Yingpanjie
 5. Aotizhongxin
 6. Wulihe
 7. Shitushuguan
 8. Gongye Zhanlanguan
 9. Qingnian Gongyuan
 10. Qingnianjie
 11. Shifuguangchang
 12. Jinrongzhongxin
 13. Shenyangbeizhan
 14. Qishanlu
 15. Zhongyiyao Daxue
 16. Beiling Gongyuan
 17. Xinle Yizhi
 18. Lingxi
 19. Santaizi
 20. Yixueyuan
 21. Shifan Daxue
 22. Hangtianhangkong Daxue

Jízdní řády

Provoz obou linek začíná kolem 5:30 a končí po 23. hodině. Metro funguje každý den, od pondělí do neděle a četnost jízd je závislá na vytíženosti metra, a tedy na konrétním dni, čase i lince. Na metro si počkáte od 5 do 8 minut. Konkrétní informace o jízdních řádech si zjistíte bez problému na místě.

Autobusová doprava

Velmi jednoduše ve městě můžete využít také autobusovou dopravu. Přeprava autobusem je ale časově náročnější a můžete se na přecpaných silnicích zdržet.  Informace o jízdních řádech si také zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Šen-jangu dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Shenyang? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Shenyang

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Shenyang navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy ze Shenyang dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.