4 Čvc

Metro v Tianjinu – mapa, metro a další praktické informace

Tianjin je se svými 15 miliony obyvatel 4. nejlidnatějším městem v zemi. Nachází se na severu Číny a je jedním ze 4 měst, které jsou spravované samostatně na úrovni provincie. Jedná se o velmi významné ekonomické, politické, kulturní ale i dopravní centrum země. Pokud se toto město chystáte v nejbližší době navštívit, oceníte tento článek, který je nabitý informacemi nejen o dopravě, ale i zajímavých místech.

Zajímavosti z místa

  1. Pokud se chcete pokochat jedním z nejkrásnějších výhledů města, můžete si ho užít z Eye of Tianjin, obrovského ruského kola. Pohled na okolí je stejně úchvatný jak přes den, tak i v noci.
  2. Pakliže se chcete vybavit klasickými čínskými suvenýry nebo ochutnat místní kuchyni, nevynechejte ulici Gu Wenhua Jie, která je přímo nabitá tradičními suvenýry, podniky a kulturou.
  3. Nedaleko od města se nachází také Velká čínská zeď, pakliže se vám tedy nepodařilo ji navštívit při jiné návštěvě Číny, bezesporu byste ji neměli vynechat.

Základní informace o metru

Metro v Tianjin bylo vybudováno jako 2. systém podzemní dopravy v Číně. Poprvé bylo veřejnosti představeno v roce 1984. V tuto chvíli operuje s celkem 5 linkami, jejichž celková délka trasy je 181 km rozložená na  127 stanicích. V tuto chvíli prochází rekonstrukcí nová linka č. 5 a v plánu je otevření dalších 9.

Jízdné

Ve městě si můžete zakoupit několik typů jízdného. Buď lze zakopit běžné jízdné, jehož cena se liší v závislosti na ujetých stanicích. Za prvních 5 stanic zaplatíte 2 juany, za dalších 5 stanic zaplatíte 3 juany, za ujetých 10 – 16 stanic zaplatíte 4 juany a 5 juanů za více než 17 stanic. Druhým typem jízdného je City Card, kterou využijete i na další městskou dopravu. Při jejím využívání budete mít 10% slevu.

Jednotlivé jízdenky zakoupíte buď v automatech, které se nacházejí na všech stanicích metra, anebo za přepážkou

Slevu na jízdném získají také studenti, důchodci a handicapování. Děti pod 1,1 m mohou metrem cestovat zdarma.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Jízdní řády

Veškeré linky metra jezdí pravidelně od pondělí do neděle. Jejich provoz začíná v 6 nebo krátce po 6 hodině ranní. Končí naopak obvykle kolem 11 hodiny. Na vlak si počkáte obvykle od 5 do 11 minut, v závislosti na konkrétním dni, čase a vytíženosti linky. Konkrétní podobu jízdních řádů si bez problémů zjistíte na místě.

Autobusová doprava

Velmi jednoduše lze ve městě využít také autobusovou dopravu. Spíše než po městě ji ale využijete na výlety po nejbližším okolí. Případně lze autobusy využít na některých těžko dostupných místech a zkombinovat ji se systémem podzemní dopravy. Informace o jízdních řádech si také snadno zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Tianjin dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Tchien-ťin? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Tianjinu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Tchien-ťin navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Tianjinu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.