6 Čvn

Metro v Nanchangu – mapa, jízdné a další praktické informace

Nanchang je hlavním  městem čínské provincie Ťiang-si. Díky své strategické poloze (mezi deltou Perlové a Dlouhé řeky) představuje hlavní dopravní (a především pak železniční) uzel země. Nanchang je také znamé pro svou bohatou historii a kulturu. Pokud se zrovna chystáte toto místo navštívit, oceníte tento článek, který je nabitý informacemi o městské dopravě a zajímavých místech, které během své návstěvy můžete navštívit.

Zajímavosti z místa

 1.  Pavilon Tengwang je bezesporu místo, které stojí za to navštívit. Tento nádherný komplex vás v mžiku vtáhne do čínské historie a vstupné je až hříšně nízké.
 2.  Na Autumn Water Square si vyhraďte dobrou hodinku. Večer je tu pravidelně představována “show fontány”, které vás uchvátí.
 3. Dalším historicky významným místem je Památkové Muzeum  1. srpna, kde si na své přijdou zejména milovníci moderních dějin.

Základní informace o metru

Metro v Nanchangu bylo veřejnost poprvé představeno v roce 2015. Aktuálně jsou v provozu 2 linky, jejichž celková délka trasy je 44,3 km. V plánu je nyní ale rozšíření až na 5 linek s celkovou délkou 162 Km. Už v roce 2020 však bude trasa rošížená na 122,2 km. Do roku 2050 by mělo metro fungovat s celkovými 16 linkami o trase více než 600 km.

Jízdné

Zakoupit si můžete buď jednorázové jízdné, jehož cena závisí na délce ujeté trasy, anebo Nanchangskou kartu, která je univerzální pro veškerou městskou dopravu a navíc si díky ní můžete užít až 10% slevu.

Výše jednorázového jízdného začíná na 2 juanech za prvních 6 km, zvyšuje se na 3 juany při vzdálenosti mezi 6 a 12 km, na 4 juany při vzdálenosti mezi 12-20 km, 5 juanů při vzdálenosti 20-28 km a o další 1 juan se zvýší při překoročení dalších 10 km.

Lístky i kartu si snadno zakoupítenebo dobijete na kterékoli stanici metra.

Děti, které měří pod 120 cm mohou dopravu využívat zdarma.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

Linka č. 1

 1. Shuanggang
 2. Kongmu Lake
 3. Changjiang Road
 4. Zhujiang Road
 5. South Lushan Avenue
 6. Lüyin Road
 7. Weidong
 8. Metro Tower
 9. Qiushui Square
 10. Tengwang Pavilion
 11. Wanshou Palace
 12. Bayiguan (Aug. 1st Uprising Memorial Museum)
 13. Bayi Square
 14. Dinggong Road North
 15. South Shida Road
 16. Pengjiaqiao
 17. Xiejiacun
 18. Qingshanhu Avenue
 19. Gaoxin Avenu
 20. Aixi Lake West
 21. Aixi Lake East
 22. Taizidian
 23. Olympic Stadium
 24. Yaohu Lake West

Linka č. 2

 1. Nanlu
 2. Dagang
 3. Shengmi
 4. Jiulong Lake South
 5. Civic Center
 6. Yingtan Street
 7. Jijiafang
 8. South Square of West Railway Station
 9. West Railway Station
 10. Longgang
 11. International Sports Center
 12. Wolongshan
 13. Lingbei
 14. Qianhu Avenue
 15. Xuefu Avenue East
 16. Cuiyuan Road
 17. Metro Tower

Jízdní řády

Provoz obou linek začíná každý den kolem 7 hodiny ranní a končí mezi 21-22 hodinou. Četnost jízd je závislá na lince, aktuálním čase a dni. Jen zřídkakdy ale na metro čekáte déle než pár minut. Konkrétní jízdní řády si snadno zjistíte přímo na místě.

Autobusová doprava

Velmi jednoduše lze ve městě využít také autobusovou dopravu. Přeprava autobusem je ale časově náročnější a můžete se na přecpaných slnicích zdržet. Na jízdu využjete stejnou kartu, jako na metro. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Rezervujte si ubytování v Nanchangu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Nan-čchang navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Nanchangu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.