12 Dub

Metro v Dongguanu – mapa, jízdné a další praktické informace

Dongguan se řadí mezi 4 nejvýznamější metropole v Číně. Je významným centrem průmyslu a vyniká také svou polohou – v blízkosti ústí Perlové řeky do Jihočínského moře. Se svými 10 miliony obyvatel je jedním z největších měst provincie Guangdong. Pokud máte do Dongguanu namířeno, oceníte tento článek, který je nabitý zajímavostmi a užitečnými informacemi nejen o místní dopravě.

Zajímavosti z místa

 1. Songshan Lake Park je velký park s jezerem, který je perfektním místem na procházku nebo také výlet na kole.
 2. Pokud chcete na malý moment odejít z ruchu velkoměsta, navštivte Dongguan Park. Načerpejte energii z tohoto příjemného místa, anebo si trochu zasportujte.
 3. Opium War Museum je ideálním místem pro milovníky historie. Prohlédněte si zde detaily o vývoji opia v Číně, o prohibici a dalších událostech s ní spojených.

Základní informace o metru

Výstavba metra v Dongguanu začala v roce 2010, především proto, aby bylo město schopné převážet velké množství cestujících, které nadzemní doprava už nemohla zvládnout. Linka č. 2 byla lidem poprvé představena v roce 2016. Má celkem 12 stanic, které se rozkládají na trase o 38 km. Aktuálně je v plánu výstavba dalších 6 linek a otevření dvou z nich (linky č. 1 a 3) je naplánováno na rok 2020. Kompletní výstavba by měla skončit v roce 2030. Celková délka trasy podzemní dopravy by měla být 308 km. Některé linky metra povedou například až do Kantonu. Podzemní doprava by tak skvěle sloužila především těm, kteří často cestují mezi městy v deltě Perlové řeky.

Poukaz na 10% slevu na ubytování na Booking.com

Jízdné

Výše jízdného se liší v závislosti na ujeté vzdálenosti. Zaplatíte 3 juany za první 4 km, 4-7 juanů za 4-12 km, 7-9 juanů za 12-24 km a navíc 1 juan za každých dalších 8 překročených km.

Pokud si navíc zakoupíte místní přepravní kartu, získáte slevu na jízdném 10%. Jízdenky i kartu si můžete zakoupit na každé stanici metra. Děti pod 140 cm mohou jezdit zdarma.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

Linka 2

 1. Dongguan Railway Station
 2. Chashan
 3. Liuhua Park
 4. Xiaqiao
 5. Tianbao
 6. Dongcheng
 7. Qifeng Park
 8. Hongfu Road
 9. Xiping
 10. Hadi
 11. Chenwu
 12. Liaoxia
 13. Shanmei
 14. Exhibition Center
 15. Humen Railway Station

Jízdní řády

Metro jezdí pravidelně každých 8 až 10 minut v závislosti na jeho vytížení. Fungovat začíná linka každý den kolem půl 7 a svůj provoz končí zhruba po 11 hodině, vždy v závislosti na konkrétním dni.

Autobusová doprava

Velmi jednoduše zde také můžete využívat autobusovou dopravu. Protože síť podzemní dopravy není ještě tak rozsáhlá, funguje poměrně dobře. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě nebo na některých internetových stránkách.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Rezervujte si ubytování v Dongguanu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Booking. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Poukaz na 10% slevu na ubytování na Booking.com

Závěr

Ať už se rozhodnete Dongguan navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Dongguanu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.