12 Dub

Metro ve Foshanu – mapa, jízdné a další praktické informace

Foshan je další město, které se rozléhá v deltě Perlové řeky. Je rovněž významným ekonomickým centrem a funguje jako spojovník se západním světem. Zajímavý je název Foshan, který v předkladu znamená “hora Buddhy”. Ten však není odvozen od hory, ale od 3 broznových soch Buddhy, které byly na území tohoto města nalezeny v 7. století. Pokud máte do Foshanu namířeno, určitě oceníte tento článek, který je nabitý zajímavostmi a užitečnými informacemi nejen o místní dopravě.

Zajímavosti z místa

 1. Chrám The Ancestral Temple, je místo, které rozhodně stojí za návštěvu. Nadechněte se duchovní atmosféry a dostaňte se do kontaktu s místní kulturou. Zahlédnout tady můžete také místní obyvatele praktikující kung-fu.
 2. Na procházku si zajděte do Národního lesoparku Xiqiao. Nachází se zhruba hodinu od samotného města. Najdete tu krásnou přírodu, ale například také obrovskou sochu Buddhy.
 3. Historie se můžete nadechnout v komplexu Nanfeng, kde si lze v muzeu prohlédnout historii hrnčířství (a také si ji sami vyzkoušet), ale můžete se tu také jenom projít.

Základní informace o metru 

Metro ve Foshanu, které je známé spíš jako FMetro je desátým systémem podzemní dopravy v Číně. Systém podzemní dopravy ve Foshanu byl vybudovaný jako 10. v pořádí v Číně. Výstavba začala v roce 2002 a poprvé bylo obyvatelům představeno v roce 2010. Momentálně má metro 1 linku a další 2 jsou ve výstavbě. Linka má celkem 22 stanic a celková délka trasy je 34,4 km.

Zajímavé je, že metro ve Foshanu spojuje centrum města s centrem Kantonu. Metro je tedy ve spoluvlastnictví obou těchto metropolí, s tím, že podíl vlastnictví je zhurba 50/50. Dokončení výstavby linky č.2 je plánováno na rok 2018. Otevření linky č.3 je plánováno na rok 2021.

Jízdné

Jízdnenku si pohodlně zakoupíte na kterékoli stanici metra. Cena jízdného se průměrně pohybuje kolem 5 juanů (17,3 Kč).

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

 1. Xincheng Dong
 2. Dongping
 3. Shijilian
 4. Lanshi
 5. Kuiqi Lu
 6. Jihua Park
 7. Tongji Lu
 8. Zumiao
 9. Pujun Beilu
 10. Chao’an
 11. Guicheng
 12. Nangui Lu
 13. Leigang
 14. Qiandeng Lake
 15. Financial Hi-Tech Zone
 16. Longxi
 17. Jushu
 18. Xilang
 19. Hedong
 20. Shachong
 21. Shayuan
 22. Yangang

Jízdní řády

Metro je v provozu od 6 do 11 hodin. Rozestupy mezi jednotlivými jízdami se liší v souvislosti s vytížeností metra, vždy ale trvá jen několik málo minut.

Cesta z Foshanu do Kantonu vám zabere zhruba hodinu.

Autobusová doprava

Velmi jednoduše zde můžete využívat také autobusovou dopravu. Autobusová síť  je poměrně dost rozrostlá a funguje dobře. Na některá místa se snáze dopravíte právě autobusy. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě nebo na některých internetových stránkách.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Rezervujte si ubytování ve Foshanu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Foshan navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

TIP: Co takhle navštívit Tong Kuan, který se nachází pár kilometrů od Fo-šanu?

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Foshanu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.