12 Dub

Metro ve Fuzhou – mapa, jízdné a další praktické informace

Fuzhou je hlavním, a se svými 7 miliony také jedním z největších měst provincie Fu-ťien. Pro Čínu je významné především kvůli své rozsáhlé průmyslové výrobě v mnoha oblastech. Město Fuzhou znamená v překladu “město štěstí”. Pokud se do Fuzhou zrovna chystáte, určitě oceníte tento článek, který je nabitý zajímavostmi a užitečnými informacemi nejen o místní dopravě.

Zajímavosti z místa

 1. Architektonická památka Sanfang Qixiang, s mnoha zachovalými historickými budovami, uličkami a obchůdky patří mezi místa, která při návštěvě města nemůžete vynechat.
 2. 1000 let starý park Xihu je turisty často navštěvovaný nejen pro svou přírodu, krásné jezírko, ale také pro výhledy na město. Tento park určitě nevynechejte.
 3. Gu Shan je nádherný chrám, který se nachází na kopci nad městem. Můžete se tam dostat buď pěšky, anebo vyjet na horu taxíkem.

Základní informace o metru

Otevření metra ve Fuzhou bylo původně plánováno na rok 2014, nicméně kvůli potížím s výstavbou bylo otevření celé trasy přeloženo až na rok 2016. Stavba severní části metra byla dokončena dříve než jižní. V tuto chvíli je v provozu jedna linka, s celkovým počtem 21 stanic a délkou trasy necelých 25 km.

2. fáze výstavby linky 1 by měla být dokončena v roce 2020.

V tuto chvíli je v plánu výstavba dalších linek a některé (linka 2, 3, 5 a 6) už jsou rozestavěné. Linka 2 by měla být otevřena v roce 2020, linka č. 4 v roce 2022, linka č. 5 v roce 2021 a linka č.6 také v roce 2021. Kompletní síť podezmní dopravy by měla být dokončena v roce 2050 a celková délka trasy bude 338 km.

Jízdné

Zakoupit si můžete klasické jednosměrné jízdné v podobě červených tokenů. Jejich cena začíná na 2 juanech (6,5 Kč) za 5 km, a za každých dalších 5 najetých kilometrů zaplatíte o 1 juan (3,3 Kč) víc.

Druhou možností je pořízení tzv. “Smart karty”, se kterou budete mít 10% slevu na jízdném, a zároveň ji můžete využít na místní autobusovou dopravu. Děti pod 130 cm mohou metrem jezdit zdarma.

Oba typy jízdného si můžete snadno pořídit a dobýt na kterékoli stanici metra.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

 1. Xiangfeng
 2. Xiushan
 3. Luohanshan
 4. Fuzhou Railway Station
 5. Doumen
 6. Shudou
 7. Pingshan
 8. Dongjiekou
 9. Nanmendou
 10. Chating
 11. Dadao
 12. Shangteng
 13. Sanchajie
 14. Baihuting
 15. Huluzhen
 16. Huangshan
 17. Paixia
 18. Chengmen
 19. Sanjiaocheng
 20. Lulei
 21. Fuzhou South railway station

Jízdní řády

Svůj provoz začíná metro v 6:30 a končí ve 22:30. Pravidelnost jízd závisí na konkrétním dni, čase a vytíženosti linky.

Autobusová doprava

Velmi jednoduše zde také můžete využívat autobusovou dopravu. Využijete na ně stejnou kartu, jako na metro. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě nebo na některých internetových stránkách.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Rezervujte si ubytování ve Fuzhou

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme navíc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Fuzhou navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Fuzhou dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.