17 Čvn

Metro v Shijiazhuangu – mapa, jízdné a další praktické informace

Shijiazhuang je město, které leží na severu Číny. Nachází se 280 km od Pekingu a 266 km od Hengshui. Je hlavním městem provincie Hebei. Během posledních několika let rapidně vzrostl počet obyvatel, kvůli stále se rozvíjejícímu průmyslu i infranstruktuře. V minulosti bylo Shijiazhuangu známé hlavně pro svůj mlékárenský průmysl, který je však značně poznamenán kauzou o otráveném mléce. Město je převážně moderní, ale v dojezdové vzdálenosti se nachází krásné pohoří, které je proslulé pro vysokohorskou turistiku. Pokud se do tohoto města zrovna chystáte, určitě oceníte tento článek, který je nabitý informacemi o místní dopravě a dalších zajímavostech.

Zajímavosti z místa

 1. Hora Cangyan je zajímavým místem v přírodě, které leží zhruba 80 km od města. Můžete se tu projít, prohlédnout si krásy místního chrámu, anebo se zkrátka jen pokochat krásným výhledem.
 2. Především pokud cestujete s dětmi, budete nadšeni ze Shijiazhuang Zoo. Je to místo, které se stále vylepšuje a renovuje a jejich rozsáhlost vám dá možnost dlouhé procházky ve spojení s obdivováním různých druhů zvířat.
 3. Milovníci historie určitě ocení Hebei Provincial Muzeum, které se nachází nedaleko centra. Obdivovat můžete jak kousky ze starověké Číny, tak i moderny.

Základní informace o metru

Metro v Shijiazhuangu bylo poprvé uvedené v provoz v roce 2017. V tuto chvíli fungují  2 linky s celkovým počtem 26 stanic. Ty mají celkovou délku trasy 28,33 km. Výborně zde do té doby fungoval také systém vlaků. V plánu je otevření dalších podzemních linek a do roku 2020 by měly být postaveny další 4 linky a celkový délka trasy by měla být kolem 240 km.

Jízdné

Jízdné se liší v závislosti na ujetých kilometrech. Za prvních 6 km zaplatíte 2 juany, ve vzdálenosti 6-20 zaplatíte o 1 juan navíc za každých 7 km, ve vzdálenost 20-36 km zaplatíte o 1 juan navíc za každých 8 km a ve vzdálenosti 36-54 km zaplatíte o 1 juan navíc za každých 9 km, ve vzdálenosti nad 54 km zaplatíte o 1 juan navíc za každých 10 km.

Děti pod 130 cm mohou metro využívat zdarmo. Jízdné si zakoupíte na kterékoli stanici metra.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

Linka č. 1 (červená)

 1. Xiaohedadao
 2. Nancun
 3. Shijiazhuangdongzhan
 4. Huojuguangchang
 5. Liucun
 6. Baifo
 7. Zhaohuiqiao
 8. Tangu
 9. Beisong
 10. Tiyuchang
 11. Bowuyuan
 12. Beiguoshangcheng
 13. Ping’andajie
 14. Jiefangguangchang
 15. Xinbaiguangchang
 16. lieshilingyuan
 17. Hepingyiyuan
 18. Changchengqiao
 19. Shiguangjie
 20. Xiwang

Linka č. 2 (světle modrá)

 1. Shi’erzhong
 2. Xinbaiguangchang
 3. Dongli
 4. Huai’anqiao
 5. Xisanjiao
 6. Shijiazhuang Railway Station

Jízdní řády

Obě linky metra jezdí pravidelně od 6:30 do 21:38, od pondělí do neděle. S ohledem na konkrétní den, čas a aktuální vytíženost si na metro počkáte od 8 do 10 minut. Konkrétní informace o jízdních řádech si bez problému zjistíte přímo na místě.

Autobusová doprava

Velmi jednoduše lze ve městě využít také autobusovou dopravu. Spíše než po městě ji ale využijete na výlety po nejbližším okolí. Informace o jízdních řádech si také zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Shijiazhuangu dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Shijiazhuangu? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Shijiazhuangu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Shijiazhuangu navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy ze Shijiazhuangu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.