17 Čvn

Metro v Qingdao – mapa, jízdné a další praktické informace

Qingdao je jedním z nejvýznamějších čínských přístavních měst, především kvůli rostoucímu průmyslu a ekonomice. Toto subrpovinční město leží v jihovýchodní části provincie Shandong, na pobřeží Žlutého moře. Toto město si udržuje vůči Čínské lidové republice relativní nezávislost. Zajímavé je, že až do konce 19. století se jednalo o rybářské městečko, které se poměrně rychle rozrostlo. V minulosti bylo také okupováno Japonskem a později bylo pod správou Německa, jakožto významné přístavní město. Pokud se do Qingdao zrovna chystáte, určitě oceníte tento článek, který je nabtý informace nejen o dopravě, ale také o zajímavých místech, které během své cesty můžete navštívit.

Zajímavosti z místa

 1. Tím nejkrásnějším místem bývá turisty obvykle označován Laoshan, což je vyhlídkové místo na pobřeží, kam se snadno dostanete městskou hromadnou dopravou anebo taxíkem.
 2. Resort Badaguan je místo, které je rovněž umístěné na pobřeží. Můžete se buď pokochat okolím, projít se, anebo se podívat na vliv německé kultury v místní architektuře.
 3. Muzeum piva v Qingdao je dalším turisticky oblíbeným místem. Podívat se tady lze na historii výroby piva v Číně a jako bonus se dostanete i k ochutnávkám.

Základní informace o metru

Metro v Qingdao bylo poprvé otevřené v roce 2015. V tuto chvíli operuje s celkem 3 linkami o trase 99,2 km rozložených na 58 stanicích. V plánu je rozsáhlá síť  podzemní dopravy o celkem 16 linkách a dokončení celého projektu je plánováno až zhruba na rok 2023. Momentálně se vystvuje jedna linka, která bude otevřena pravděpodobně na konci roku 2018.

Jízdné

Cena jízdného se liší v závislosti na ujeté vzdálenosti. Za prvních 5 km zaplatíte 2 juany, za dalších 5 km 3 juany, za ujetých 10-17 km zaplatíte 4 juany, 5 juanů za 17-27 km, 6 juanů za trasu 27-38 km. Za každých dalších 20 km si připlatíte 1 juan.

Jízdnenku si zakoupíte na kterékoli stanici metra.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

Linka č. 2

 1. Zhiquanlu
 2. Wusiguangchang
 3. Fushansuo
 4. Yan’erdaolu
 5. Gaoxionglu
 6. Maidao
 7. Haiyoulu
 8. Haichuanlu
 9. Hai’anlu
 10. Shilaorenyuchang
 11. Miaolinglu
 12. Tong’anlu
 13. Liaoyangdonglu
 14. Donghan
 15. Hualoushanlu
 16. Zaoshanlu
 17. Licun
 18. Licungongyuan

Linka č. 3

 1. North Railway Station
 2. Yongpinglu
 3. Zhenhualu
 4. Junfenglu
 5. Licun
 6. Wannianquanlu
 7. Haierlu
 8. Ditie Dasha
 9. Changshalu
 10. Shuangshan
 11. Qingjianglu
 12. Cuobuling
 13. Dunhualu
 14. Ningxialu
 15. Jiangxilu
 16. Wusiguangchang
 17. Yan’ansanlu
 18. Taipingjiaogongyuan
 19. Zhongshangongyuan
 20. Huiquanguangchang
 21. Renminhuitang
 22. Qingdao Railway Station

Linka č. 11

 1. Aoshanwan
 2. Qiangushan
 3. Zangcun
 4. Gaoyu
 5. Wenquandong
 6. Bolanzhongxin
 7. Shuipo
 8. Lanseguigu
 9. Shandongdaxue
 10. Aoshanwei
 11. Puli
 12. Miaoshi
 13. Beijiushui
 14. Beizhai
 15. Shiboyuan
 16. Haiyangdaxue
 17. Kutao
 18. Zhangcun
 19. Qingdaokeda
 20. Qingdao’erzhong
 21. Huizhanzhongxin
 22. Miaolinglu

Jízdní řády

Veškeré linky začínají svůj provoz každý den po 6. hodině a končí kolem 10. Četnost jízd závisí na vytíženosti konkrétní linky, tedy na konkrétním dni a čase. Na metro si počkáte většinou mezi 5 až 8 minutami. Konkrétní jízdní řády si bez problému zjistíte přímo na místě.

Autobusová doprava

Velmi snadno můžete ve městě využívat také autobusovou dopravu. Přeprava autobusem je ale časově náročnější a můžete se na přecpaných slnicích zdržet.  Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Čching-taa dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Qingdao? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Qingdao

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Qingdao navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Qingdao dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.