30 Led

Metro v Tokiu – mapa, jízdné, doprava

A jsme tu znovu s novým článkem. Dnes se budeme především bavit o „Zemi vycházejícího sluce“ o Japonsku. Abychom byli ještě přesnější, jednat se v našem článku bude o Tokiu. Seznámíme Vás s tím, jak v Tokiu funguje metro, kolik byste za něj zaplatili a další zajímavosti.

Metro v Tokiu

Toto hlavní město je velmi oblíbené pro turisty, ale hlavně je velmi hustě zalidněno. Proto se musela vytvořit rozsáhlá hromadná doprava. Tokio má jednu z nejrozsáhlejších sítí hromadné dopravy na světě. V době dopravní špičky je to opravdu nepříjemné, ale to je jediný okamžik. Jinak je cestování hromadnou dopravu příjemné. Vše je čisté a bezpečné.

V provozu je celkem 9 linek metra. Jsou označeny různými barvami: oranžová – Gynza, červená – Marunouči, šedá – Hibija, modrá – Tózaj, zelená – Čijoda, žlutá – Jůrakučó, fialová – Hanzómon, smaragdobě zelená – Namboku, hnědá – Júrakučó.

Mapa k vytisknutí

Pro zvětšení stačí na plánek kliknout

Pro zvětšení stačí na plánek kliknout

 

Odkaz ke stažení plánku

Jízdné

Co se týče jízdného, kde tak většinou koupíte jízdenku? V mnoha případech se Vám naskytne možnost koupě v automatech instalované na stanicích metra. Pokud však nebudte rozumět tomu, co na jízdenkách je, je lepší si jízdenku předplatit.  Kolik za jízdenku dáte peněz? za jízdenku obyčejnou dáte maximálně ¥160, což je přibližně 34 Kč. Nejedná se o nic levného, s tím se ale musí počítat, když jste v hlavním městě Tokiu.

 

Jízdenky do tokijského metra

Jízdenky do tokijského metra

Doprava

Samozřejmě že v Tokiu nenajdete jen podzemní dopravu ale právě i tu nadzemní, jako jsou vlaky. Ty jsou zase jedny z nejlepších a nejrychlejších. To samé platí u nadzemky. Ceny jsou opet velmi vysoké a proto je možná lepší, pokud se budete chystat takhle hodně cestovat, pořídit si Japan Rail Pass.

Japan Rail Pass - nejvýhodnější způsob cestování veřejnou dopravou v Japonsku

Japan Rail Pass – nejvýhodnější způsob cestování veřejnou dopravou v Japonsku

Funguje na stejném základě jako legitka „lítačka“. vyplatí se mnohem více, když si vše velmi dobře propočítáte. Připravte si opravdu tučné konto, pokud budete chtít po japonsku takhle cestovat. Protože už jen za jednosměrnou jízdenku vlakem, zaplatíte v propočtu až 3 000 Kč a cesta trvá třeba jen 2,5 hodiny.

Užitečné odkazy

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do tokia?

Rozhodli jste se, že navštívíte Baku? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v tokiu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Tokio navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Tokia dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

5 (100%) 2 votes