11 Čvc

Metro v Hirošimě – mapa, jízdné a další praktické informace

Hirošima je přístavní město a zároveň centrální středisko regionu Čúgoku, které se nachází na největším japonském ostrově Honšu. V tuto chvíli má město necelých 1,2 milionů obyvatel. Jedná se o významné hospodářské centrum země, které je známé především pro útoky ze strany USA, z konce roku 1945. Pokud se do Hirošimy v nejbližší době chystáte, pak oceníte tento článek, který je nabitý zajímavostmi nejen o lokální dopravě, ale také o místech, které během svých cest můžete navštívit.

Zajímavosti z místa

 1. Historii si můžete připomenout návštěvou památky Atomic Bomb Dome. Tento vybombardovaný dům je svědectvím jaderného útoku, který se odehrál ve 40. letech minulého století. Navštívit ho lze přes den a pro neopakovatelnou atmosféru také v noci.
 2. Pokud byste se do jaderného útoku, historie města a obecně věcí, které útoku předcházeli, chtěli ještě více ponořit, pak navštivte muzeum Hiroshima Peace Memorial Museum.
 3. No a poslední hojně navštěvovanou památkou Hirošimi, která taktéž souvisí s jaderným útokem je památník Hiroshima National Peace Memorial Hall for the Atomic Bomb Victims. Právě na tomto místě můžete uctít památku všem zesnulým obětem.

Základní informace o metru

Metro v Hirošimě bylo veřejnosti poprvé představeno v roce 1994. V tuto chvíli operuje s jednou linkou, která nese název Astro Line, s 22 stanicemi o celkové trase 18,4 km. Nejnovější stanice, Shin-Hakushima, byla otevřena v roce 2015. V tuto chvíli nejsou plánována žádná další rozšíření.

 Jízdné

V Hirošimě si můžete zakoupit dva základní druhy jízdného. Prvním z nich je obyčejné jízdné, jehož cena se liší v závislosti na ujeté vzdálenosti. Za jedno jízdné zaplatíte od 190 jenů (38,5 Kč) do 480 (97 Kč). Druhou možností, kterou využijí zejména ti, co se ve městě zdrží o něco déle, je zakoupení karty na opakované dobíjení. Studenti, děti a důchodci mají na jízdném slevu.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

 

Seznam všech stanic

Astram Line

 1. Hondōri
 2. Kenchō-mae
 3. Jōhoku
 4. Shin-Hakushima
 5. Hakushima
 6. Ushita
 7. Fudōin-mae
 8. Gion-shinbashi-kita
 9. Nishihara
 10. Nakasuji
 11. Furuichi
 12. Ōmachi
 13. Bishamondai
 14. Yasuhigashi
 15. Kamiyasu
 16. Takatori
 17. Chōrakuji
 18. Tomo
 19. Ōbara
 20. Tomo-chūō
 21. Ōzuka
 22. Kōiki-kōen-mae

Jízdní řády

Místní metro je v provozu každý den, tedy od pondělí do neděle. První vlak vyjíždí už v 6 a poslední o půlnoci. Na metro si zřídka kdy počkáte déle než pár minut, ale konkrétní čekací doba závisí na dni, čase a vytíženosti metra. Podrobné informace k jízdním řádům si snadno zjistíte přímo na místě.

Autobusová doprava

Po měste se můžete přepravovat také autobusy nebo tramvajemi. Jízda autobusem je však časově náročnější a můžete se na přecpaných silnicích zdržet. Některé autobusové linky přímo navazují na metro a dopravu je možné nakombinovat. Informace o jízdních řádech a jízdném si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Hirošimy dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Hirošimu? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Hirošimě

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději apartmány nebo hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Hirošima je jednoznačně zajímavou destinací. My však neustále přidáváme nový obsah a naše stránky rozvíjíme. Mezi další zajímavá města v Japonsku patří: Fukoaca, Tokio nebo Osaka. Zůstaneme-li v Asii, tak doporučujeme navštívit: Bangkok nebo Šanghaj. Pro milovníky Evropy jednoznačně doporučujeme: Berlín, Hamburk, Kodaň. Nadšenci do umění by měli navštívit metro v Dubaji nebo metro v New Yorku. Další zajímavá města stojící za návštěvu jsou: Buenos Aires nebo Petrohrad.

Závěr

Ať už se rozhodnete Hirošimu navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Hirošimi dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.