12 Čvc

Metro ve Fukuoce – mapa, jízdné a další praktické informace

Fukuoka je centrem prefektury Fukuoka a zároveň největším městem ostrova, na kterém se rozkládá, Kjúšu. Město bylo navrženo a následně postaveno vládou v roce 1972. Se svými 2,5 miliony obyvatel v roce 2011 předběhlo a obsadilo první příčku před Kjótem. Spadá do silně průmyslové zóny Fukuoka–Kitakyushu. Pokud máte do Fukuoky v nejbližší době namířeno, pak jistě oceníte tento článek, který je nabitý informacemi nejen o místní dopravě, ale také o zajímavých místech, která během svých cest můžete navštívit.

Zajímavosti z místa

 1. Jedním z nejkrásnějších míst, které během své cesty do Fukuoky můžete navštívit je bezesporu Ohori Park. Jedná se o rozsáhlý park s velkými možnostmi vyžití. Můžete se jen tak procházet kolem jezírka, ale místní ho využívají také ke sportu a setkávání s přáteli.
 2. Další místo, které rozhodně stojí za návštěvu, zejména pokud cestujete s dětmi, je Uminonakamichi Seaside Park. Rovněž se jedná o park, který se ale nachází na okraji města. Kromě procházky si tady můžete zapůjčit kola anebo se podívat na zvířátka, případně se věnovat jiné zábavné činnosti, kterou toto místo nabízí.
 3. Do japonské kultury se snadno ponoříte návštěvou chrámu Kushida Shrine. Toto místo má neopakovatelnou atmosféru a zcela jistě si ho zamilují zejména historici a milovníci krásné architektury.

Základní informace o metru

Metro ve Fukuoce bylo poprvé veřejnosti představeno v roce 1981, Linkou č. 1. V tuto chvíli operuje se 3 linkami (Kūkō Line, Hakozaki Line, Nanakuma Line), 35 stanicemi a celkovou délkou trasy 29,8 km. Poslední, Nanakuma Line, byla uvedena v provoz v roce 2005. V tuto chvíli je plánováno právě její rozšíření a 2 nové stanice by měly být veřejnosti představeny v roce 2020.

Jízdné

Ve Fukuoce si můžete pořídit celkem 3 typy jízdného. Prvním z nich je běžná jízdenka, tzv. Otonari Ticket, jejíž cena se liší v závislosti na ujeté vzdálenosti (zaplatíte za ni 100-340 jenů, tedy v přepočtu 20-69 Kč).

Druhým typem je Magnetic Card. Tu si lze zakoupit v několika různých podobách, v závislosti na tom, jak dlouho se ve městě zdržíte. Pořídit si můžete jednodenní jízdenku (620 jenů), dvoudenní (720 jenů), ale také měsíční (12 000 jenů), půlroční (34 200 jenů) nebo roční předplatné (64 800 jenů).

Poslední (a nejnovější) možností je Smart karta, která funguje na novém principu Hayakaken. Můžete ji využít i na jiný typ dopravy po městě a dá se opakovaně dobíjet.

Jízdné a podrobnější informace o cenách si jednoduše zjistíte přímo na místě.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

Linka č. 1 (oranžová – K)

 1. Meinohama
 2. Muromi
 3. Fujisaki
 4. Nishijin
 5. Tōjinmachi
 6. Ōhorikōen
 7. Akasaka
 8. Tenjin
 9. Nakasu-Kawabata
 10. Gion
 11. Hakata
 12. Higashi-Hie
 13. Fukuokakūkō (Airport)

Linka č. 2 (modrá – H)

 1. Nakasu-Kawabata
 2. Gofukumachi
 3. Chiyo-Kenchōguchi
 4. Maidashi-Kyūdai-byōin-mae
 5. Hakozaki-Miyamae
 6. Hakozaki-Kyūdai-mae
 7. Kaizuka

Linka č. 3 (zelená – N)

 1. Hashimoto
 2. Jirōmaru
 3. Kamo
 4. Noke
 5. Umebayashi
 6. Fukudaimae
 7. Nanakuma
 8. Kanayama
 9. Chayama
 10. Befu
 11. Ropponmatsu
 12. Sakurazaka
 13. Yakuin-ōdōri
 14. Yakuin
 15. Watanabe-dōri
 16. Tenjin-Minami

Jízdní řády

Metro ve Fukuoce je v provozu každý den, tedy od pondělí do neděle. První vlak vyjíždí v 5:30  a poslední v 00:25. Na metro si počkáte v závislosti na konkrétním dni, čase a vytíženosti linky od 4 do 8 minut. Konkrétní podobu jízdních řádů snadno zjistíte přímo na místě.

Autobusová doprava

Po měste se můžete přepravovat také autobusy. Místní ho ale příliš nevyužívají a nejvytíženější autobusová linka jezdí mezi centrem Fukuoky a letištěm. Některé autobusové linky  navazují na metro a dopravu lze tedy snadno nakombinovat.  Informace o jízdních řádech a jízdném si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Fukuoky dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Fukuoku? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování ve Fukuoce

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději apartmány nebo hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Fukuoku navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Fukoka je jednoznačně zajímavou destinací. My však neustále přidáváme nový obsah a naše stránky rozvíjíme. Mezi další zajímavá města v Japonsku patří: Tokio, Hirošima nebo Osaka. Zůstaneme-li v Asii, tak doporučujeme navštívit: Bangkok, Singapore nebo Šanghaj. Pro milovníky Evropy jednoznačně doporučujeme: Athény, Berlín, Brusel, Hamburk nebo Kodaň. Nadšenci do umění by měli navštívit metro v Dubaji nebo metro v Istambulu. Další zajímavá města stojící za návštěvu jsou: Buenos Aires nebo Káhira

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Fukuoky dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.