11 Bře

Metro v Jerevanu – mapa, jízdné a další praktické informace

Přestože se Jerevan, a Arménie obecně, řadí mezi méně vyhledávané turistické destinace, s ohledem na její dlouholetou historii, stojí za to zmínit několik zajímavostí nejen z tohoto místa, ale také z dopravy. Pokud se do Jerevanu zrovna chystáte a hledáte informace, které na svých cestách využijete, čtěte dál.

Zajímavosti z místa

Pro začátek si uveďme několik zajímavostí o Jerevanu. Hlavní město Arménie se nachází pouhých 12 kilometrů od tureckých hranic. Zajímavé je, že se jedná o jedno z nejdéle obývaných měst na světě, a z toho důvodu v něm naleznete mnoho architektonických a kulturních památek. Co při jeho návštěvě určitě nesmíte vynechat?

 1. Náměstí republiky je prvním místem, na které byste zcela určitě měli zavítat. Především proto, že slouží jako rozcestník k některým dalším památkám, jako je Muzeum historie, Národní galerie, radnice nebo Hotel Mariott. Nepřehlédněte také zpívající fontánu.
 2. Charles Aznavour Square je další náměstí, které stojí za návštěvu. Slouží především jako “potkávací místo” , díky čemuž zde mnoho útulných kaváren a restaurací.
 3. Jerevanskou kaskádu doporučujeme všem milovníkům umění a architektury. V celkem 5 patrech jsou zde k vidění sochy, květiny a fontány. Výhled na město z posledního patra je k nezaplacení.

Základní informace o metru v Jerevanu

Metro v Jerevanu bylo poprvé otevřené v roce 1981 jako 8. systém podzemní dopravy v sovětském svazu. Celá trasa je dlouhá 13,4 kilometrů a s ohledem na nejednotný povrch města, některé stanice vedou také nad zemí. Jedná se o jedno z nejčistších meter na světě. Vliv sovětského svazu je patrný především ve výzdobě jednotlivých stanic.

Jízdné

Cestování metrem je jedním z nejlevnějších a nejpohodlnějších způsobů přepravy po městě. Lístky na metro si můžete pohodlně zakoupit na kterékoli z jeho stanic. Jedna jízda stojí 100 dramů, což odpovídá zhruba 4,5 českým korunám. Můžete si buď zakoupit jednotlivé mince, anebo si pořídit kartu, kterou si nabijete na požadovanou částku.

Mapa metra ke stažení

Seznam všech stanic

Metro v Jerevanu má v tuto chvíli pouze jednu linku a 10 aktivních stanic. Jejich seznam najdete níže:

 1. Barekamutyun
 2. Marshal Baghramyan
 3. Yeritasardakan
 4. Republic Square
 5. Zoravar (General) Andranik
 6. David of Sasun
 7. Gortsaranain
 8. Shengavit
 9. Garegin Nzhdeh Square
 10. Charbakh

Jízdní řády

Metro funguje každý den od 6:30 do 11:00 a jezdí pravidelně, každých 5 minut.

Autobusová doprava

Autobusová doprava je v Jerevanu využívána podstatně méně často než metro. Turisté ji využívají především při přepravě z letiště, do jiného arménského města nebo do sousední země. Konkrétní informace o jízdních řádech a cenách si poměrně snadno zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj však poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Jerevanu dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Jerevan? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Jerevanu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Jerevan navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Jerevanu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

5 (100%) 2 votes