21 Říj

Metro v Tbilisi – mapa, jízdné a doprava

Velmi zajímavou destinací pro cestování a příjemně strávené prázdniny je Tbilisi. Jedná se o hlavní město Gruzie (pro historiky známe také jako Georgie) a pokud se chystáte cestovat po městě jinak než autem, rozhodně jste k nám zavítali správně. Toto město je proslulé svou opravdu hustou dopravou a chce to možná v tomto směru i trochu odvahy.

Základní Informace o Tbilisi

Jak už jsme se zmínili, jedná se o hlavní město Gruzie, kterým protéká řeka Kura. Toto město má 1,345 milionů obyvatel a číslo neustále roste. Platí se zde jak eury, tak i americkými dolary. Oficiální měnou je zde ale gruzínské lari a nejlépe uděláte, když si směníte na místních tržištích, kde bývá nejlepší kurz.

Gruzie odděluje severně Rusko od jižních států jako jsou: Turecko, Ázerbajdžán a Arménie. Můžete tu narazit na nebývale mnoho nových staveb, které Vás překvapí svou moderností.

Metro v Tbilisi

Co se týče dopravy, obraťme se nejdříve na nejjednodušší způsob dopravy a tím je právě metro. Metro v Tbilisi má 2 linky, které jsou od sebe barevně rozlišeny – červeně a modře.

Na červené lince narazíte na 14 stanic, které se nacházejí v důležitých turistických oblastech. Modrá linka obsahuje pouze 7 stanic včetně přestupních. Opravdovou zajímavostí je, že než budete nastupovat do metra, musíte nejdříve projít turnikety a to rovnou na stanici.

Plánek metra v Tbilisi

Metro v Tbilisi

Cena jízdného

Poradíme Vám, jak při cestování hromadnou dopravou ušetřit co nejvíce. Pokud budete cestovat opravdu často, což předpokládáme že ano, tak si kupte čipovou kartu Metromani.

Můžete ji využít i pro cestování autobusem. Kartu zakoupíte na každé zastávce metra za 2 GEL, musíte si tam však dobít libovolnou částku, za kterou budete moci jezdit. Dobíjet si ji můžete i formou jakých si Pay boxů, které jsou rozmístěny téměř po celém městě. S touto kartou si zaplatíte jízdenku za stejnou částku, jako kdybyste si ji platili bez karty a to za 0,50 GEL, ale můžete jezdit mnohem déle (90 minut).

Další možnosti dopravy

Autobusová doprava

Rozhodnete-li se cestovat jinak než metrem, ale nevíte čím? Další jsou tu autobusy, o kterých jsme se již krátce zmínili. Platba jízdenek je možná čipovou kartou nebo využijete automat v autobuse, kam vhodíte mince a vyjede Vám lístek.

Maršrůty

Jedná se o minibusy, které vhodně doplňují autobusovou síť a využívají spíše vedlejší než hlavní autobusové cesty.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do Tbilisi?

Rozhodli jste se, že navštívíte Baku? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Tbilisi

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Tbilisi navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Tbilisi dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

5 (100%) 1 vote