7 Kvě

Metro v Hanoji – Mapa, jízdné a doprava

Už jste někdy uvažovali o tom, že byste vystrčili paty z Evropy a podívali se někam dál? Člověk žije jen jednou a dle našeho srkomného názoru by si měl neustále rozšiřovat obzory. Znát Evropu je rozhodně dobré, ale podívat se do světa a poznat nové kultury je stejně tak důležité. Co říkáte na takový Vietnam? My se dnes zaměříme na jeho hlavní město a dopravu v něm. Každý správný cestovatel by se měl před cestou pořádně připravit a vše si podrobně nastudovat. Přinášíme proto tento jednoduchý návod, který Vám orientaci v Hanojské dopravě značně usnadní.

Zajímavosti o Hanoji

Hanoj je hlavním městem Vietnamu a žije v ní přibližně 7 000 000 obyvatel. Je to jedna z nejpopulárnějších turistických destinací Vietnamu. Hanoj je často označována jako město vznášejícího se draka. Níže v přehledu uvádíme top 10 míst, která v Hanoi musíte zaručeně navštívit:

 • nejstarší chrám Bach Ma
 • katedrála svatého Josefa
 • budova hanojské opery
 • konzolový most přes Rudou řesku Cau Long Bien
 • prezidentský palác
 • Ho Chi Minhivi mauzoleum
 • jezero Hoàn Kiếm (jezero vráceného meče)
 • chrám písemnictví
 • stará čtvrť
 • tržnice Dong Xuang

Metro v Hanoji

Hanoj se stala prvním vietnamským městem, kde vystavěno metro. V současné době má 8 linek, které v souhrném součtu dosahují délky 318km. V roce 2018 se předpokladá, že počet přepravených pasažéru na lince 2A Cat Linh – Ha Dong dosáhne 200 000 lidí za den ve špičce.

Níže jsme si představili přehlednou tabulku všech linek hanoiského metra.

Linka Směr

Délka(km)

Bezbariérový přístup Investor Stanice
1 Ngoc Hoi – Hanoi station

Yen Vien – Duong Xa

36 Ano MoT

23

2 Noi Bai – Nam Thang Long -Hoang Hoa Tham – Hoan Kiem lake – Hang Bai – Dai Co Viet – Thuong Dinh   Ring road 2.5 – Hoang Quoc Viet 42 Ano HPC

32

(Line 2A) Cat Linh – Nga Tu So – Ha Dong 14 Ano MoT

12

3 Troi – Nhon – Hanoi station       Hoang Mai 26 Ano HPC 26
4 Me Linh – Dong Anh – SaiDong    Vinh Tuy – Ring road                         2.5 – Co Nhue – Lien Ha 54

Ano

 

HPC

41

5 Van Cao – Ngoc Khanh -Thang Long highway                                            Ring road 4 – Hoa Lac 39

Ano

HPC

17

 

6 Noi Bai – Phu Dien – Ha Dong – Ngoc Hoi 43 Ano HPC 29
7 Me Linh – New urban areaNhon     Van Canh – Duong                             Noi 28  

Ano

HPC 23
8 Son Dong – Mai Dich – Ringroad 3 Linh Nam – Duong Xa 37 Ano HPC 26

V tabulce výše je zobrazena číslo linky, její směr, celková délka, bezbariérovost, investor a celkový počet stanic.
Mapa Hanoiského metra – detailní plánek linek a všech stanic

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout ?
Cena jízdného v Hanojských dopravních prostředcích

 • Až bude metro dokončeno, tak doplníme

Další dopravní prostředky

Na dopravu je nutné si ve Vietnamu zvyknout. Lidé v této zemi často porušují dopravní předpisy a jezdí jako šílení. Pokud Vás někdo překvapí s motorkou na chodníku, tak se moc nedivte! Tady je to totiž zcela normální 🙂

Pronájem motorky

Jedním z dopravních prostředků, který se dá dobře využít v Hanoji a téměř po celém Vietnamu je motorka. Motorka nebo skůtr je zde nejčastěji využívaným dopravním prostředkem.

Kolik ale zaplatíte za takové zapůjčení motorky? Cena činí 8-15 USD/den, tato cena platí pokud si motorku půjčíte např. na 1-4 dny.  Pokud si motorku půjčíte na 1 měsíc, tak se lze dostat ne ještě lepší ceny

Levná autobusová doprava

Jedná se o jednu z nelevnějších variant a využívá jí spousta domorodců a turistů. Na delší vzdálenosti si připravte až 180 Kč za jednosměrnou jízdenku.

Co taková jízda vlakem?

I ve Vietnamu můžete na razit na vlaky. Neočekávejte ale nějakou rychlost nebo pohodlí. Jsou sice většinou čisté a ceny jsou relativně přijatelné.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do Hanoje?

Rozhodli jste se, že navštívíte Hanoj? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v hanoji

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději apartmány nebo hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Hanoj navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Hanoje dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

5 (100%) 1 vote