12 Čvc

Metro v Kochi – mapa, jízdné a další praktické informace

Kochi je město, které se nachází na Malabárském pobřeží a je hlavním městem státu Kérala. Má více než 600 tisíc obyvatel a s přímětskými částmi tvoří aglomeraci s 2,1 miliony lidmi. Od 14. století bylo toto místo významným přístavem, kde se obchodovalo převážně s kořením. Vysloužilo si přezdívku “Královna Arabského moře”. Zároveň bylo město Kochi první evropskou kolonií v celé zemi. Zajímavé je, že toto místo bylo označeno za 6. nejoblíbenější destinaci v Indii. Pokud se ho v nejbližší době chystáte navštívit, pak určitě oceníte tento článek, který je nabitý informacemi nejen o městské dopravě, ale také o zajímavých místech, které během své cesty můžete navštívit.

Zajímavosti z místa

 1. Chottanikkara Temple je nejoblíbenějším hinduistickým chrámem. Pokud jste během svých cest po Indii žádný nenavštívili, anebo na chrámy nedáte dopustit, pak toto místo rozhodně nesmíte vynechat.
 2. Odraz evropské kultury najdete v 500 let starém kostele Vallarpadam Church. Toto místo rozhodně stojí za návštěvu už jen z toho důvodu, abyste si udělali představu o tom, jak může vypadat taková kostel v Indii.
 3. Milovníci historie by si neměli nechat ujít návštěvu historického muzea Kerala Folklore Museum. Je tu obrovské množství expozicí, které vám přiblíží indickou kulturu.

Základní informace o metru

Metro v Kochi bylo veřejnosti poprvé představno v roce 2017. Celé bylo vybudované za 4 roky, což ho učinilo nejrychleji uskutečněným projektem podzemní dopravy, až do doby, než mu jeho prvenství vzalo metro v Lakhnaú. Jedná se o první metro v zemi, které spojuje podzemní, nadzemní i vodní systém přepravy. V tuto chvíli je v provozu 1 linka s celkovým počtem 22 stanic o délce trasy 25,6 km. Ve výstavbě je v současné době jedna další linka, která rovněž rozšíří trasu metra a budování třetí linky se teprve plánuje. Denně metro přepraví přibližně 45 tisíc pasažérů.

Jízdné

Cena jízdného se pohybuje mezi 10 (3,2 Kč) a 60 rupiemi (19,5 Kč), v závislosti na ujeté vzdálenosti. Metro se dělí na 6 zón (F1, F2, F3, F4, F5 a F6), přičemž za první 2 kilometry jízdy zaplatíte již zmíněných 10 rupií. V budoucnu bude v Kóčinu fungovat speciální čipová smart karta, která bude umožňovat předplatné na jízdném a její využití na další městskou dopravu.

Mapa metra ke stažení

Seznam všech stanic

Linka č. 1

 1. Aluva
 2. Pulinchodu
 3. Companypady
 4. Ambattukavu
 5. Muttom
 6. Kalamassery
 7. Cochin University
 8. Pathadipalam
 9. Edapally
 10. Changampuzha Park
 11. Palarivattom
 12. J. L. N. Stadium
 13. Kaloor
 14. Lissie
 15. M. G. Road
 16. Maharaja College
 17. Ernakulam South
 18. Kadavanthra
 19. Elamkulam
 20. Vyttila
 21. Thaikoodam
 22. Petta

Jízdní řády

Metro v Kochi je v provozu každý den, od pondělí do neděle. Během pracovního týdne začíná svůj provoz v 6 a končí ve 22 hodin a o víkendu začíná v 8 a končí taktéž ve 22 hodin. Na metro si během nejvytíženějších hodin počkáte půrměrně 7 minut, v méně vytížených ranních hodinách 11 minut a večer 15-20 minut. Nezávisle na tom, zda je víkend anebo pracovní den.

Autobusová doprava

K přepravě po městě můžete využívat také autobusovou dopravou. Jízda autobusem je ale časově náročnější a můžete se na přecpaných silnicích zdržet. Některé autobusové linky  navazují na metro a dopravu tedy můžete snadno nakombinovat. Informace o jízdních řádech a jízdném si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Kóčinu dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Kóčin? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Kóčinu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Kochi je jednoznačně zajímavou destinací. My však neustále přidáváme nový obsah a naše stránky rozvíjíme. Mezi další zajímavá města v Indii patří: Bombaj, Dillí, Džajpur nebo Dillí. Zůstaneme-li v Asii, tak doporučujeme navštívit: Bangkok, Peking nebo Šanghaj. Pro milovníky Evropy jednoznačně doporučujeme: Athény, Berlín, BruselKodaň nebo Norimberk. Nadšenci do umění by měli navštívit metro v Lisabonu nebo metro ve Stockholmu. Další zajímavá města stojící za návštěvu jsou: Petrohrad nebo Moskva.

Závěr

Ať už se rozhodnete Kóčin navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Kóčinu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.