12 Čvc

Metro v Brescii – mapa, jízdné a další praktické informace

Brescie je se svými 190 tisíci obyvateli 2. největším městem v Lombardii, italské provincii, která se nachází na severu země. Město má bohatou historii, což se odráží především na jejích historických a kulturních památkách. Pod přezdívkou “Lvice Itálie” produkuje také mnoho významným produktů. Známá je například pro výrobu kaviáru nebo perlivé víno. V roce 2017 byla dokonce označená za nejlepší evropskou teritorii gastronomie. Pokud se do Brescie v nejbližší době chystáte, pak určitě oceníte tento článěk, který je nabitý informacemi o mítsní dopravě, ale i místech, které během své cesty můžete navštívit.

Zajímavosti z místa

 1. Jeden z nejkrásnějších kostelů Chiesa di San Francesco d’Assisi se nachází přímo v centru města. Je více než 700 let starý a je postaven v románském stylu. Uvnitř najdete další umělecká díla, která stojí za vidění.
 2. Teatro Romano jsou pozůstatky divadla z římského období. Ruiny na vás bezesporu zanechají neopakovatelný dojem.
 3. Další nádherný kostel Santa Maria dei Miracoli, postavený v renesančním stylu, vás ohromí především svou vnější architekturou a okolními sochami před vstupem. Stejně krásné jsou ale i vnitřky kostela.

Základní informace o metru

Metro v Brescii, které bylo otevřeno v roce 2013, v tuto chvíli funguje s jednou linkou a 17 stanicemi o celkové délce trasy 13,7 km. Původně mělo být uvedeno v provoz o několik let dříve, avšak kvůli významným archeologickým nálezům musela být celá síť pozdemní dopravy přeplánována. Z toho důvodu se jeho výstavba pozdržela. Metro denně přepraví kolem 50 tisíc pasžérů a ročně je to až 17,4 milionů. V tuto chvíli je plánováno rozšíření metra o dalších zhruba 15 stanic.

Jízdné

Metro v Brescii se dělí do 2 zón. Prvním je pouze centrum města a druhou zbylé stanice, tedy Concesio, Bovezzo, Caino, Nave, Gussago, Collebeato, Cellatica, Roncadelle, Castelmella, Flero, Borgosatollo, Poncarale, Rezzato a Botticino. V závislosti od zóny se liší cena jízdného.

Také jízdenky můžete zakoupit dvojího typu. Prvním jsou běžné lístky a druhým je dobíjecí předplatná karta, na kterou můžete nabít tarif na měsíc, 2, 3, půl roku nebo rok. Obyčejné jízdenky zakoupíte na kterékoli stanici metra a “Omnibus Card” pouze ve specializovaných obchodech. Navíc ji můžete využívat také k parkování po městě.

Obyčejné jízdné lze zakoupit v několika variantách. Denní (1,40 EUR do obou zón), 24hodinovou (3 EUR do obou zón), týdenní (12 EUR do obou zón) nebo 10 jízd (13 EUR do obou zón).

Za “Omnibus Card” kredit zaplatíte 35 EUR za měsíc, 70 EUR za dva, 97 EUR za 3 měsíce, 180 EUR za půl roku a 180 EUR za rok.

Studenti, důchodci a děti mají na jízdném slevu. Děti menší než 1 metr v doprovodu dospělé osoby mohou cestovat zdarma.

 

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

 

Seznam všech stanic

 1. Prealpino
 2. Casazza
 3. Mompiano
 4. Europa
 5. Ospedale
 6. Marconi
 7. San Faustino
 8. Vittoria
 9. Stazione F.S.
 10. Bresciadue
 11. Lamarmora
 12. Volta
 13. Poliambulanza
 14. San Polo Parco
 15. San Polo Cimabue
 16. Sanpolino
 17. San Eufemia-Buffalora

Jízdní řády

Metro je v provozu každý den, tedy od pondělí do neděle. První vlaky vyjíždějí v 5 ráno a poslední o půlnoci. Na metro si počkáte od 4 do 10 minut v závislosti na dni, čas a vytíženosti metra. O konkrétní podobě jízdních řádů se můžete informovat na místě.

Autobusová doprava

Po měste se můžete přepravovat také autobusy. Jízda autobusem je však časově náročnější a  na přecpaných silnicích se snadno zdržíte. Některé autobusové linky  navazují na metro a dopravu tedy lze snadno nakombinovat. Autobusová síť je momentálně o něco větší než síť podzemní dopravy. To se však po plánovaném rozšíření metra změní. Informace o jízdních řádech a jízdném si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Brescie dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Brescii? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Brescii

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději apartmány nebo hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Brescii navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Brescie dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

5 (100%) 1 vote