12 Čvn

Metro v Římě – mapa, jízdné, informace

Itálie je cílovou destinací každý rok tisíce Čechů, kteří sem cestují nejen za plážemi a památky, ale i za vědomostmi. Kdo už někdy v Římě byl, asi ví, že orientovat se ve městě plném turistů je leckdy poněkud oříšek a dopravit se svépomocí z jednoho konce Říma na druhý, to už chce nějaký ten orientační smysl. My jsme se dnes rozhodli Vám trochu pomoci a zaměřit se na metro.

Metro v Římě je na rozdíl od ostatních evropských velko-metropolí poměrně malé a málo rozvinuté. Asi největší zásluhu na tomto nešvaru mají desítky různých vykopávek a historických památek, které stavbě metra dělají permanentní stopku. Neustále se tak hledají způsoby, jak památky ochránit a kudy vést úseky metra.

Metro v Římě se skládá ze 3 linek

Římské metro má pouze 3 linky, jejichž celková délka činí jen něco kolem 50 km. Celkově se zde nachází 73 stanic. Zajímavostí je počet přestupních stanic – je pouze jedna jediná, a to stanice Termini, odkud se můžete rovněž dostat i na vlakové nádraží.

Mapa římského metraPlánek tras římského metraMapu lze zvětšit a stáhnout po kliknutí

Seznam všech stanic Římského metra

Linka A má 27 stanic a metro a první jízda začíná už v 5:30 a poslední metro jede v 23:30. V pátek dochází k prodloužení o 2h a tak se naposledy svezete metrem v 1:30. V průměru jezdí metro každé 3-4 minuty.

Stanice na trase linky A:

BATTISTINI – CORNELIA – BALDO DEGLI UBALDI – VALLE AURELIA – CIPRO – MUSEI VATICANI – OTTAVIANO – S. PIETRO – LEPANTO – FLAMINIO – SPAGNA – BARBERINI – REPUBBLICA – TERMINI – VITTORIO EMANUELE – MANZONI – S. GIOVANNI – RE DI ROMA – PONTE LUNGO – FURIO CAMILLO – COLLI ALBANI – ARCO DI TRAVERTINO – QUADRARO – PORTA FURBA – NUMIDIO QUADRATO – LUCIO SESTIO – GIULIO AGRICOLA – SUBAUGUSTA – CINECITTA – ANAGNINA

Linka B se skládá z 22 stanic a metro zde jezdí ve stejnou dobu jako na lince A. Interval jízd je trošičku odlišný. Metro na lince B jezdí každou 5 až 6 minutu.

Stanice na trase linky B:

LAURENTINA – EUR FERMI – EUR PALASPORT – EUR MAGLIANA – MARCONI – BASILICA S. PAOLO – GARBATELLA – PIRAMIDE – CIRCO MASSIMO – COLOSSEO – CAVOUR – TERMINI – CASTRO PRETORIO – POLICLINICO – BOLOGNA – TIBURTINA – QUINTILIANI – MONTI TIBURTINI – PIETRALATA – S. MARIA DEL SOCCORSO – PONTE MAMMOLO – REBIBBIA

Linka B1 má celkově 18 zastávek a jedná o odbočku linky B

Stanice na trase linky B1:

LAURENTINA – EUR FERMI – EUR PALASPORT – EUR MAGLIANA – MARCONI – BASILICA S. PAOLO – GARBATELLA – PIRAMIDE – CIRCO MASSIMO – COLOSSEO – CAVOUR – TERMINI – CASTRO PRETORIO – POLICLINICO – BOLOGNA – S. AGNESE/ANNIBALIANO –  LIBIA – CONCA D’ORO –JONIO

Na lince C se nachází 21 zastávek a vlaky vyjíždějí opět v 5:30 a poslední jede v 23:30 a to v intervalu 12 minut.

Stanice na trase linky C:

MONTE COMPATRI/PANTANO – GRANITI – FINOCCHIO – BOLOGNETTA – BORGHESIANA – DUE LEONI/FONTANA CANDIDA – GROTTE CELONI – TORRE GAIA – TORRE ANGELA – TORRENOVA – GIARDINETTI – TORRE MAURA – TORRE SPACCATA – ALESSANDRINO – PARCO DI CENTOCELLE – MIRTI – GARDENIE – TEANO – MALATESTA – PIGNETO – LODI

Cena jízdného na městskou hromadnou dopravu v Římě

V Římě existuje hned několik druhů jízdného – pojďme si  tedy jedno po druhém rozebrat.

Jedna jízda x 100 minut

BIT (Biglietto Integrato a Tempo) Vám umožní cestovat 100 minut MHD. Cena jízdenky je 1.5 €.

ROMA 24H – Celodenní jízdné

Celodenní jízdenka platí 24H od označení a vyjde Vás na 7 €. POZOR! Musíte si jí na zadní straně ještě podepsat. Jízdenku můžete využív ve všech dopravních prostředcích.

ROMA 48H – Dvoudenní jízdné

Tato jízdenka platí 48H a opět je jí nutné podepsat. Vyjde Vás na 12.5 €

ROMA 72H – Třídenní jízdné

Jízdenka vyjde na 18 € a platí 3 dny.

Děti do 10 let mají dopravu zcela zdarma. Jízdenky se označují v turniketech při vstupu i při výstupu z metra.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do říma?

Rozhodli jste se, že navštívíte Řím? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v řÍMĚ

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Řím navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Říma dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Navštívili jste již hlavní světové město módy Miláno? Přečtěte si náš zajímavý článek – Metro v Milánu

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

5 (100%) 3 votes