12 Čvc

Metro v Katánii – mapa, jízdné a další praktické informace

Katánie, nebo též Catania, je druhým největším sicilským městem. Leží ve východní oblasti, na úpatí sopky Etny a rozkládá se kolem řeky Amenano. Toto město bylo založené již v 8. století př. n. l. Řeky, ale ve 3 st. př. n. l. se dostalo pod správu Římanů. Zajímavé je především svou polohou, která se jí však v minulosti několikrát vymstila. Měto bylo částečně poničené právě erupcemi sopky, která je stále aktivní. Nehledě na tyto komplikace se v Katánii však stále uchovalo četné množství historických památek. Pokud se Katánii v nejbližší době chystáte navštívit, pak pokračujte ve čtení tohoto článku, který je nabitý informacemi nejen o místní dopravě, ale také místech, která během svých cest můžete navštívit.

Zajímavosti z místa

 1. Klášter Monastero dei Benedettini je jednou z těch budov, kterým se podařilo uchovat si svou krásnou architekturu. Přestože působí ve městě trochu skrytě, vyplatí se místo vyhledat a projít si ho nejlépe i s průvodcem. Ten vás naprosto jednodznačně vtáhne nejen do historie místa, ale i celé Katánie.
 2. Museo Storico dello Sbarco in Sicilia 1943 je místo, ve kterém se dozvíte více o tom, jakým způsobem se 2. světová válka dotkla Itálie. Je ideální pro všechny milovníky historie.
 3. No a v této oblasti je samozřejmostí také návštěvy vrcholku sopky Monte Etna. Je to naprosto neopakovatelný zážitek.

Základní informace o metru

Metro v Katánii bylo veřejnosti poprvé představeno v roce 1999. Od té doby operuje s 1 linkou a 11 stanicemi o celkové délce trasy 8,8 km. Metro nevede jen podzemím, část trasy je vedena i nad zemí. V tuto chvíli jsou plánována rozšíření linky o dalších několik stanic.

Jízdné

V Katánii neexistuje nic jako jednorázové jízdné. Místo toho si však můžete zakoupit 4 odlišné typy jízdného, a to na kterékoli stanici metra.

Prvním typem je jízdné, které můžete využívat neomezeně po dobu 90 minut (cena 1 EUR), druhým typem je celodenní jízdné (cena 2 EUR), dalším je kombinace metra a autobusu na 90 minut (cena 1,2 EUR) nebo 30denní jízdné (cena 15 EUR).

Děti mladší 6 let, důchodci nad 65 let a handicepovaní mohou metro využívat zdarma.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

 1. Nesima
 2. San Nullo
 3. Cibali
 4. Milo
 5. Borgo
 6. Giuffrida
 7. Italia
 8. Galatea
 9. Porto
 10. Giovanni XXIII
 11. Stesicoro

Jízdní řády

Metro v Katánii je v provozu od ponděli do soboty. V neděli a o státních svátcích nefunguje. První vlak vyjíždí v 6:40 a poslední zhruba v 21:24. V sobotu provoz metra končí o půlnoci. Na metro si počkáte 10 minut a od 15:15 se čekací doba zvedá na 15 minut.

Autobusová doprava

Po měste se lze přepravovat také autobusy. Jízda autobusem je však časově náročnější a na přecpaných silnicích se můžete zdržet. Některé autobusové linky přímo navazují na metro a dopravu tedy lze snadno nakombinovat. Autobusová síť je v tuto chvíli rozsáhlejší než síť podzemní dopravy. To se však po plánovaném rozšíření metra změní. Informace o jízdních řádech a jízdném si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do katánie dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Katánii? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Katánii

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději apartmány nebo hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Katánii navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Katánie dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

5 (100%) 3 votes