12 Říj

Metro v Neapoli – mapa, jízdné a doprava

Říkáte si, že všude už jste byli a Evropa Vám nemá již co nabídnout? Co takhle Itálie! ,,Itálii máme projezděnou ze shora nahoru – Řím, Milán, Benátky, Florencie, Bibione…” Říká Vám něco Neapol? Ano, ale nebyli jste tam? Neapol se stala velice oblíbenou destinací pro turisty ze všech koutů světa už jen pro svou historii, okolí ale i tamní mentalitu.

V dnešním článku Vám přiblížíme, jak se ve městě zorientovat z hlediska dopravy a uvedeme i pár zajímavostí.

Pár zajímavostí na začátek

Jedná se o třetí největší město Itálie hned po Římu a Milánu. V některých průvodcích se můžete dozvědět, že se jedná o nebezpečné místo. Po pravdě? Jedná se o místo, kde je kriminalita o něco větší, ale nejedná se o nic dramatického. Pokud nebudete chodit uprostřed noci do problémových čtvrtí, tak se Vám nic nestane.

Spíš než kriminální živel Vás v tomto městě ohrozí neznalost Italštiny! Místní totiž téměř, až na čestné výjimky neumí anglicky. Před návštěvou tedy doporučujeme protrénovat pár základních frází v Italštině. Co je opravdovým lákadlem města, je mořské akvárium Villa Comunale. Na první pohled se jedná o obyčejnou podívanou, ale toto akvárium je zvláštní a atraktivní v tom, že si můžete v petting zoo pohrát s korýši.

Metro v Neapoli

Neapol má velmi rozvinutou dopravní síť  složenou z autobusů, metra, vlaků a trolejbusů. Nejspolehlivější a nejpohodlnější prostředek je tu právě metro. Metro má až 7 linek, které vždy končí v blízkosti přístavu. Linky jsou znázorněny čísly a barvami, aby se nestalo, že nakonec pojedete někam, kam jste vůbec neplánovali.

Plánek metra v Neapoli

Mapa metra v Neapoli

Ceny jízdného

Každý cestovatel má jiné potřeby a pro každého se tedy hodí úplně jiný jízdní tarif.

  • Normální 90 minutová jízdenka Biglietto Orario za cenu €1.50
  • Denní jízdenka Biglietto Giornaliero za cenu €4.50
  • Týdenní jízdenka Biglietto Settimanale za €15.80
  • Měsíční  jízdenka Abbonamento Mensile za €42.00
  • Roční jízdenka Annuale Ordinario za €294.00

Přesto všechno se však vyplatí pořídit si Arte Card, kdy máte díky této kartě dopravu po Neapoli zdarma. Můžete si ji koupit na nádraží a určuje se na ni počet dní, které byste chtěli projezdit.

Arte Card

Autobusová Doprava

Kromě metra zde můžete narazit na autobusy a nejlépe uděláte, když nastoupíte na autobus linky 3 už jen proto, že se jedná o nejlevnější linku ve městě. Jsou sice nízkokapacitní, ale za každou půlhodinu se vám načítá €1, ale připravte se na opravdu dlouhou jízdu, jelikož tyto autobusy staví téměř na každém rohu.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do Neapole?

Rozhodli jste se, že navštívíte Baku? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v neapoli

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Neapol navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Neapole dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

5 (100%) 4 votes