10 Čvc

Metro v Janově – mapa, jízdné a další praktické informace

Janov je hlavním městem italské provincie Genova a také oblasti s názvem Liguria. V minulosti ho proslavila především jeho poloha – město bylo významným evropským přístavem a zároveň centrem kdysi velmi mocné a bohaté Janovské republiky. I v tuto chvíli se jedná o jeden z nejvýznamějších přístavů Evropy. S celkovým počtem zhruba 600 tusíc obyvatel se jedná o 6. největší město země. V roce 2004 byl Janov prohlášen za centrum evropské kultury a o dva roky později se část jeho města prohlásila za kulturní památku UNESCA. Pokud se do Janova v nejbližší době chystáte, pak pokračujte ve čtení tohoto článku, který je nabitý informacemi nejen o místní dopravě, ale také o zajímavých místech, které můžete během své cesty navštívit.

Zajímavosti z místa

 1. Absolutně nejoblíbenějším místem (nejen pro turisty s dětmi) je Aquarium of Genoa, obrovské akvárium, kde si můžete prohlédnout více než desítky různých druhů podmořských živočichů a ryb. Říká se, že je jedním z nejlepších v Evropě.
 2. Milovníci historie a krásné archikektury by neměli vynechat Basilica di Santa Maria di Castello, kostel, který je spojený také s klášterem a rozsáhlými zahradami. Doporučujeme využít služeb některého z místních dobrovolných průvodců.
 3. Dalším krásným místem v Janově je komplex několik budov Palazzi dei Rolli. Ocení ho především ti, kteří si potrpí na krásnou architekturu.

Základní informace o metru

Metro v Janově bylo veřejnosti poprvé představeno v roce 1990. V tuto chvíli operuje pouze s 1 linkou a celkovým počtem 8 stanic. Celková délka jeho trasy je 7,1 km. Ročně metro přepraví až 11 milionů pasažérů. V tuto chvíli je plánováno rozšíření metra, pravděpdobně o 1 až dvě stanice.

Jízdné

V Janově si pořídíte 2 základní typy jízdného. Ty jsou zpravidla jednotné pro veškerou městskou dopravu ve městě. Prvním z nich jsou běžné jízdenky a druhým z nich jsou časové kupóny.

Běžné jízdenky si můžete zakoupit buď jednorázové (1,50 EUR) s rozšířením do příměstských částí (1, 60 EUR), 24 hodinovou (4,50 EUR) nebo balíček 10 jízd (15 EUR).

Časové kupóny lze zakoupit v několika varinatách. První z nich je neomezený týdenní kupón (17 EUR), dále měsíční (46 EUR) nebo roční (395 EUR). Studenti a důchodci mají na jízdném slevu.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

 1. Brin
 2. Dinegro
 3. Principe (at Principe railway station)
 4. Darsena
 5. San Giorgio
 6. Sarzano/Sant’Agostino
 7. De Ferrari
 8. Brignole

Jízdní řády

Metro je v provozu každý den, tedy od pondělí do neděle, s výjimkou státních svátků. První vlak vyjíždí v 6:30 a poslední kolem 11. Na metro si zpravidla počkáte 5 minut během jeho největší vytíženosti, 7 během běžného provozu a ve večerních hodinách i 10 nebo 12 minut.

Autobusová doprava

Po měste se lze přepravovat také za pomocí autobusové dopravy. Využijete na ně stejný typ jízdného, jako na podzemní systém dopravy. Některé autobusové linky navíc přímo navazují na metro a dopravu tedy lze snadno nakombinovat. Informace o jízdních řádech a jízdném si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Janova dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Janov? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Janově

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději apartmány nebo hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Janov navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Janova dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Jak se vám líbil článek?