25 Bře

Metro v Torontu – mapa, jízdné a další praktické informace

Toronto se svými 2,6 miliony obyvatel odpovídá největšímu městu Kanady a hlavnímu městu státu Ontaria. Kromě několika významných památek je ve městě také široká možnost kulturního vyžití. Pokud máte do Tornota namířeno, zcela určitě vám přijde vhod tento článek, který je nabitý zajímavostmi a užitečnými informacemi nejen o místní dopravě.

Zajímavosti z místa

 1. CN Tower je nejznámější ze všech památek v Torontu a bezesporu ji nemůžete při své návštěvě vynechat. Výhled z ní je totiž k nezaplacení.
 2. Gurmáni by neměli vynechat St. Lawrence Market, který  je plný čerstvýich lokálních surovin. Jejich nabídka jídel odpovídá světové kuchyni a zcela bez problému si zde přijde na své úplně každý.
 3. Dalším zajímavým místem jsou Toronto Islands. Jak už název napovídá, jedná se o ostrovy, na které se přímo z Toronta můžete dopravit trajektem. Na místě najdete celou řadu dalšího vyžití, ať už procházkového anebo koupacího.

Základní informace o metru 

Metro v Torontu pochází z roku 1954. Se svými celkově 75 stanicemi a necelými 77 km délky je 2. nejdelším systémem podzemní dopravy a s půrměrným počtem necelého milionu přepravených osob denně patří také k nejvytíženějším systémům na světě.

Jízdné

Na přepravu metrem se používají buď klasické lístky, tokeny anebo pasy na více použití. Ty si snadno zakoupíte na kterékoli stanici metra. Ceny se liší, v závislosti na typu lístku.

 • Za jednu běžnou cestu zaplatíte 3,25 dolarů, a v případě zlevněného jízdného, které je platné pro studenty nebo seniory, zaplatíte 2,10 dolarů.
 • Pokud si jich koupíte více, získáte slevu. Při koupi 3 obyčejných tokenů zaplatíte za jeden 3 dolary, a v případě zlevněného zaplatíte za jeden 2,05 dolarů.
 • Měsíční klasická jízdenka stojí 43,75 dolarů a zlevněná 34,75 dolarů. Podrobnosti o dalších cenách jízdného velmi snadno zjistíte přímo na místě.

Děti do 12 let mohou jezdit zcela zdarma.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

 

Seznam všech stanic

Linka 1 – Longe-University

 1. Finch
 2. North York Centre
 3. Sheppard–Yonge
 4. York Mills
 5. Lawrence
 6. Eglinton
 7. Davisville
 8. St. Clair
 9. Summerhill
 10. Rosedale
 11. Bloor–Yonge
 12. Wellesley
 13. College
 14. Dundas
 15. Queen
 16. King
 17. Union
 18. St. Andrew
 19. Osgoode
 20. St. Patrick
 21. Queen’s Park
 22. Museum
 23. St. George
 24. Spadina
 25. Dupont
 26. St. Clair West
 27. Eglinton West
 28. Glencairn
 29. Lawrence West
 30. Yorkdale
 31. Wilson
 32. Sheppard West
 33. Downsview Park
 34. Finch West
 35. York University
 36. Pioneer Village
 37. Highway 407
 38. Vaughan Metro Centre

 Linka 2 – Bloor-Danforth

 1. Kipling
 2. Islington
 3. Royal York
 4. Old Mill
 5. Jane
 6. Runnymede
 7. High Park
 8. Keele
 9. Dundas West
 10. Lansdowne
 11. Dufferin
 12. Ossington
 13. Christie
 14. Bathurst
 15. Bay
 16. Sherbourne
 17. Castle Frank
 18. Broadview
 19. Chester
 20. Pape
 21. Donlands
 22. Greenwood
 23. Coxwell
 24. Woodbine
 25. Main Street
 26. Victoria Park
 27. Warden
 28. Kennedy

Linka 3 – Scarborough

 1. Kennedy
 2. Lawrence East
 3. Ellesmere
 4. Midland
 5. Scarborough Centre
 6. McCowan

Linka 4 – Sheppard

 1. Bayview
 2. Bessarion
 3. Leslie
 4. Don Mills

 

Jízdní řády

Metro je v provozu od 6 do 1:30, s výjimkou víkendů, kdy provoz začíná v 8. Metro příjíždí každé 2-4 minuty nebo 5-6, v závislosti na vytíženosti linky nebo čase.

Autobusová doprava

Velmi jednoduše zde také můžete využívat autobusovou dopravu. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě nebo na některých internetových stránkách.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Toronta dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Toronto? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Torontu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Toronto navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Doporučujeme také výlet do Montrealu, kde určitě stojí za to navštívit staré město nebo-li Old Montreal

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Toronta dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

5 (100%) 1 vote