6 Dub

Metro ve Vancouveru – mapa, jízdné a další praktické informace

Vancouver je třetí největší kanadské město a hlavní město provincie Britská Kolumbie. Místní přístav přepravuje nejvíce zboží a nákladu v celé Severní Americe. Dále je toto město známé pro svou filmovou produkci. Pokud máte do Vancouveru namířeno, zcela určitě vám přijde vhod tento článek, který je nabitý zajímavostmi a užitečnými informacemi nejen o místní dopravě.

Zajímavosti z místa

 1. Pro kousek přírody v centru města zavítejte do rozsáhlého Stanleyho parku. Kvůli své rozloze ho spousta turistů projíždí na zapůjčených kolech.
 2. Granville Island je název pro místní tržiště. Nakupují tu především místní, ale pokud jste zastánci domácího vaření i na dovolené, seženete tu spoustu čerstvých surovin.
 3. VanDusen Botanical Garden je krásnou a rozlehlou botanickou zahradou. Krásně vypadá v každém ročním období.

Základní informace o metru 

Vancouverský systém podzemní dopravy, zvaný SkyTrain byl poprvé otevřen pro veřejnost v roce 1985. V tuto chvíli má celkem 53 stanic rozložených celkem do 3 linek metra. Celková délka trasy je necelých 80 km. Metro je úzce spojené také s dalšími  systémy městské dopravy.

Poukaz na 10% slevu na ubytování na Booking.com

Jízdné

Jízdenky na MHD ve Vancouveru si můžete běžné zakoupit na stanicích metra nebo ve specializovaných prodejních místech. Celý systém je rozdělený do 3 zón, a v závislosti na tom, kolik jich během své cesty překročíte, se zvyšuje cena základního jízdného. Cena jízdného jednou zónou je 2,85 dolarů a snížené 1,80, dvěma zónami 4,10 a 2,80 dolarů a v případě jízdou třemi zónami zaplatíte 5,60 za obyčejné jízdné a 3,80 dolarů za snížené.

Pokud byste se chtěli svézt až na letiště, také si připlatíte. Kromě obyčejných jízdenek si můžete zakoupit také speciální karty – denní, měsíční, studentské anebo zaměstnanecké. Jízdenky využijete také na místní autobusovou dopravu Seabus.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

Expo Line

 1. Waterfront
 2. Burrard
 3. Granville
 4. Stadium–Chinatown
 5. Main Street–Science World
 6. Commercial–Broadway
 7. Nanaimo
 8. 29th Avenue
 9. Joyce–Collingwood
 10. Patterson
 11. Metrotown
 12. Production Way–University
 13. Royal Oak
 14. Edmonds
 15. Edmonds Yard
 16. 22nd Street
 17. New Westminster
 18. Braid
 19. Columbia
 20. Sapperton
 21. Scott Road
 22. Gateway
 23. Surrey Central
 24. King George

Millenium line

 1. VCC–Clark
 2. Commercial–Broadway
 3. Renfrew
 4. Rupert
 5. Gilmore
 6. Brentwood Town Centre
 7. Holdom
 8. Sperling–Burnaby Lake
 9. Lake City Way
 10. Production Way–University
 11. Burquitlam
 12. Moody Centre
 13. Inlet Centre
 14. Vehicle Storage Facility
 15. Coquitlam Central
 16. Lincoln
 17. Lafarge Lake–Douglas

Canada line

 1. Waterfront
 2. Vancouver City Centre
 3. Yaletown–Roundhouse
 4. Olympic Village
 5. Broadway–City Hall
 6. King Edward
 7. Oakridge–41st Avenue
 8. Langara–49th Avenue
 9. Marine Drive
 10. Bridgeport
 11. Aberdeen
 12. Lansdowne
 13. Richmond–Brighouse
 14. Templeton
 15. Sea Island Centre
 16. YVR–Airport

Jízdní řády

Metro jezdí každé 2-7 minut v závislosti na lince a také na vytíženosti metra. Provoz začíná v 5, a končí v 1:30. Výjimku představují víkendy a také svátky, kdy je provoz zkrácený.

Autobusová doprava

Velmi jednoduše zde také můžete využívat autobusovou dopravu. Nejznámější síť autobusů ve Vancouveru se jmenuje SeaBus a využijete na ně stejné jízdné jako na metro. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě nebo na některých internetových stránkách.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do vANCOUVERU DOSTAT?

Rozhodli jste se, že navštívíte Vancouver? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování ve Vancouveru

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Vancouver navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Doporučujeme také navštívit nejlidnatější město Kanady Toronto

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Vancouveru dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.