25 Bře

Metro v Montrealu – mapa, jízdné a další praktické informace

Montreal je druhým největším městem Kanady a také druhým největším frankofonním městem na světě. Je to hlavní město kanadského státu Quebecu. Známý je pro svůj největší vnitrozemský přístav. Pokud se do Montrealu chystáte vyrazit, připravit na cestu vás pomůže tento článek, který je nabitý zajímavostmi a užitečnými informacemi o místní dopravě.

Zajímavosti z místa

 1. Největší dominantou města je Notre-Dame Basilica, která představuje nádherný architektonický zážitek, jak zvenčí, tak i zevnitř.
 2. Old Montreal, neboli staré město souhrně označuje centrální část města. Mnohé centrum popisují jako tzv. “evropské město” v Kanadě.
 3. Pokud milujete přírodu, rozhodně nevynechejte ani Mount Royal Park. Pokud se rozhodnete si to k němu vyšlápnout pěšky, jako bonus z něj budete mít nádherný výhled na celé město.

Základní informace o metru 

Metro v Montrealu bylo poprvé představeno místním obyvatelům v roce 1966. Z původních 26 stanic se tento podzemní systém dopravy poměrně rychle rozrostl na celkem 4 linky s 68 stanicemi. Délka trasy metra celkem činí necelých 70 km. Jedná se o nejvytíženější metro v Kanadě a 3. nejvytíženější v Severní Americe. Podoba jednotlivých stanic byla silně inspirována metrem v Paříži.

Jízdné

V Montrealu si můžete zakoupit několik různých druhů jízdenek v závislosti na tom, kolik jízd plánujete podniknout a také na dnech. Pořídit si je můžete na jakékoli stanici metra, na některých autobusových zastávkách a také na specializovaných prodejních místech. Cena jedné obyčejné jízdy je 3,25 dolarů, zlevněné (pro děti, studenty a seniory) 2,25. Rovněž si můžete zakoupit balíček dvou nebo deseti jízd. Cena jízdného klesá s tím, čím větší balíček si pořídíte. Za 5 dolarů si pořídíte neomezenou noční jízdenku a za 13,25 dolarů neomezenou víkendovou. Dále mají také týdenní, měsíční a čtyřměsíční jízdenku.

Mapa metra ke stažení

Mapa metra v Montrealu - přehled všech linek

Seznam všech stanic

Zelená linka

 1. Angrignon
 2. Monk
 3. Jolicoeur
 4. Verdun
 5. De L’Église
 6. LaSalle
 7. Charlevoix
 8. Lionel-Groulx
 9. Atwater
 10. Guy-Concordia
 11. formerly Guy
 12. Peel
 13. McGill
 14. Place-des-Arts
 15. Saint-Laurent
 16. Berri-UQAM formerly Berri-de Montigny
 17. Beaudry
 18. Papineau
 19. Frontenac
 20. Préfontaine
 21. Joliette
 22. Pie-IX
 23. Viau
 24. Assomption
 25. Cadillac
 26. Langelier
 27. Radisson
 28. Honoré-Beaugrand

Oranžová linka

 1. Côte-Vertu
 2. Du Collège
 3. De La Savane
 4. Namur
 5. Plamondon
 6. Côte-Sainte-Catherine
 7. Snowdon
 8. Villa-Maria
 9. Vendôme
 10. Place-Saint-Henri
 11. Georges-Vanier
 12. Lucien-L’Allier
 13. Bonaventure
 14. Square-Victoria-OACI formerly Square-Victoria
 15. Place-d’Armes
 16. Champ-de-Mars
 17. Sherbrooke
 18. Mont-Royal
 19. Laurier
 20. Rosemont
 21. Beaubien
 22. Jean-Talon
 23. Jarry
 24. Crémazie
 25. Sauvé
 26. Henri-Bourassa
 27. Cartier
 28. De La Concorde
 29. Montmorency

Žlutá linka

 1. Jean-Drapeau
 2. Longueuil–Université-de-Sherbrooke

Modrá linka

 1. Côte-des-Neiges
 2. Université-de-Montréal
 3. Édouard-Montpetit
 4. Outremont
 5. Acadie
 6. Parc
 7. De Castelnau
 8. Fabre
 9. D’Iberville
 10. Saint-Michel

Jízdní řády

Provoz metra začíná od 6 hodin a o všedních dnech končí v 0:30. V pátek a v sobotu má metro prodloužený provoz do 1:30. Četnost jízd závisí na časové vytíženosti a také vytíženosti linky.

Autobusová doprava

Poměrně jednoduše tu také můžete využívat autobusovou dopravu. Využijete na ni stejné jízdenky jako na metro. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě nebo na některých internetových stránkách.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Montrealu dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Montreal? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Montrealu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Montreal navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Montrealu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

5 (100%) 1 vote