22 Bře

Metro v Recife – mapa, jízdné a další praktické informace

Recife je přístavní město na severovýchodě Brazílie, hlavní ve státě Pernambuco. Rozkládá se na rovníku, poblíž Atlantského oceánu, a proto jsou v něm po celý rok teploty kolem 25 stupňů. Pokud se do Recife chystáte, zcela určitě vám přijde vhod tento článek, který je nabitý zajímavostmi a užitečnými informacemi o místní dopravě.

Zajímavosti z místa

 1. Jedním z nejkrásnějších míst je bezesporu Coroa do Aviao Beach. Je to nádherná pláž, s průzračnou bleděmodrou vodou a zlatavým pískem.
 2. Historie na vás dýchne v muzeu Instituto Ricardo Brennand, kde najdete výstavu umění, ale také sbírku středověkých zbraní a výzbroje.
 3. Pokud se chcete blíže seznámit s brazilskou kulturou, nesmíte vynechat Paço do Frevo, historické muzeum, které líčí dějiny vývoje tohoto místního tance.

Základní informace o metru 

Místní systém metra spojuje ty nejdůležitější oblasti města. Má celkem 5 linek (avšak z toho pouze 3 jsou podzemní) a 29 stanic. Z celkových 71 km dlouhé sítě, zabírá podzemní část dopravního systému necelých 40 km. Prvních několik stanic metra bylo poprvé veřejnosti představeno v roce 1985 a od té doby prošel celý systém několika rekonstrukcemi a rozšířeními.

Jízdné

Na metro si můžete zakoupit celkem 2 druhy jízdného. Obyčejný lístek „simple ticket“ není časově ani vzdálenostně omezený a stojí 1,6 realů (10 Kč). „Integrated ticket“ se da pořídit v dvojím provedení a dají se využít také na autobusovou dopravu. Druhy těchto lístku se dělí v závisloti na cestovní vzdálenosti. Lístek typu A stojí 2,15 realů (13,5 Kč) a lístek typu B stojí 3,25 realů (20 Kč).

Mapa metra ke stažení

 

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

Podzemní

Linka Center – C1 (oranžová)

 1. Recife
 2. Joana Bezerra
 3. Afogados
 4. Ipiranga
 5. Mangueira
 6. Santa Luzia
 7. Edgar Werneck
 8. Barro
 9. Tejipió
 10. Coqueiral
 11. Alto do Céu
 12. Curado
 13. Rodoviária-Coach station
 14. Cosme e Damião
 15. Camaragibe

Linka Center – C2 (červená)

 1. Recife
 2. Joana Bezerra
 3. Afogados
 4. Ipiranga
 5. Mangueira
 6. Santa Luzia
 7. Edgar Werneck
 8. Barro
 9. Tejipió
 10. Coqueiral
 11. Cavaleiro
 12. Floriano
 13. Engenho Velho
 14. Jaboatão

Linka South Line – S (modrá)

 1. Recife
 2. Joana Bezerra
 3. Largo da Paz
 4. Imbiribeira
 5. Antonio Falcão
 6. Shopping Center Recife
 7. Tancredo Neves
 8. Aeroporto
 9. Porta Larga
 10. Monte dos Guararapes
 11. Prazeres
 12. Cajueiro Seco

Nadzemní

Linka Curado-Cajueiro Seco

 1. Curado
 2. Jorge Lins
 3. Marcos Freire
 4. Cajueiro Seco

Linka Seco-Cabo

 1. Cajueiro Seco
 2. Ângelo de Souza
 3. Pontezinha
 4. Ponte dos Carvalhos
 5. Santo Inácio
 6. Cabo

Jízdní řády

Jízdní řády jednotlivých linek se liší v závislosti na jejich vytíženosti. Linky C1, C2 a S svůj provoz začínají od 5 a končí v 11. Zatímco C1 a C2 jezdí každé 4-7 minut, linka S jezdí každých 8 minut. Linka Seco-Cabo je méně vytížená. Ve všedních dnech vyjíždí první vlak v 5:21 a poslední končí ve 20:47. O víkendu provoz této linky končí už v 15:15. Časový rozestup mezi jednotlivými vlaky je zhruba 1 hodina. Poslední linka Curado-Cajueiro Seco je nejméně vytížená. Ve všedních dnech vyjíždí první vlak v 5:49 a poslední končí ve 20:31. O víkendu provoz této linky končí už ve 14:13. Časový rozestup mezi jednotlivými vlaky je kolem 2 hodin.

Autobusová doprava

Velice snadno zde také můžete využívat autobusovou dopravu, na kterou využijete stejné lístky jako na metro. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě nebo na některých internetových stránkách.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Recife dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Recife? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Recife

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Recife navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Recife dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.