22 Bře

Metro v Belo Horizonte – mapa, jízdné a další praktické informace

Belo Horizonte, nebo v překladu „Pěkná vyhlídka“ je páté největší město v Brazílii. Bylo vybudované teprve na konci 19. století a původním záměrem jeho výstavby bylo seskupit na jedno místo přímořskou aglomeraci. V současné době se jedná o největší ekonomické a kulturní centrum státu Minas Gerais. Pokud se do Bela Horizonte chystáte, přijde vám vhod tento článek, který je nabitý nejen zajímavými tipy na výlety, ale také užitečnými informacemi o místní dopravě.

Zajímavosti z místa

 1. Praca da Liberdade je jedno z nejcentrálnějších míst ve městě. Na tomto náměstí můžete obdivovat nejstarší budovy, architerkturu, muzea, ale také odpočívat nebo sportovat.
 2. Pokud si potrpíte spíše na přírodu, než na města, dobrým kompromisem pro vás může být zdejší park Mirante Mangabeiras, které vás učaruje svou tropickou vegetací a dechberoucím výhledem na celé město.
 3. Milovníci dobrého jídla zcela určitě ocení návštěvu místní tržnice Mercado Central. Nakoupíte tady téměř vše – od čerstvého ovoce a zeleniny, přes tradiční brazilská jídla až po suvenýry.

Základní informace o metru 

Metro v Belo Horizonte je nejstarším systémem podzemní dopravy v zemi. Bylo vybudované v 80. letech minulého století. Původní jedina linka v něm funguje dodnes a lidé tak mohou využívat přepravu po městě prostřednictvím 19 stanic, s celkovou délkou trasy 37 km. Ty však pro místní obyvatelstvo nejsou dostačující, a tak se uvažuje o výstavbě dalších 5 stanic.

Poukaz na 10% slevu na ubytování na Booking.com

Jízdné

Cestovat metrem v Belo Horizonte je snadné. Lístky si můžete zakoupit na jedné ze stanic místního metra, a to několika způsoby. Tím prvním jsou klasické lístky, které stojí buď 1,8 realů (11 Kč) za jednosměrnou nebo 3,6 realů (22 Kč) za zpáteční.

Další možností je BHBUS karta, kterou můžete využít také na místní autobusovou dopravu. Drobnou nevýhodou je, že jí nelze použít více než 6x za den.

Poslední možností je karta Bilhete Multiplo, která stojí 16,2 realů (102 Kč) a můžete jí použít až na 10 jízd. Navíc se dá snadno dobít v místních automatech. Nedají se ale používat na autobusovou dopravu, a tak jsou vhodné spíše pro ty, kteří zůstávají ve městě jen krátce a nebudou využívat žádný jiný způsob přepravy.

Lidé, kteří by chtěli jezdit také místními autobusy, si musí pořídit BHBUS kartu. Ty se dají koupit jak v metru, tak ve venkovních autorizovaných obchodech.

Metro je zdarma pro děti do 6 let a také pro lidi starší 65 let.

Mapa metra ke stažení

 

 

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

 1. Estação Eldorado
 2. Estação Cidade Industrial
 3. Estação Vila Oeste
 4. Estação Gameleira
 5. Estação Calafate
 6. Estação Carlos Prates
 7. Estação Lagoinha
 8. Estação Central
 9. Estação Santa Efigênia
 10. Estação Santa Tereza
 11. Estação Horto Florestal
 12. Estação Santa Inês
 13. Estação José Cândido da Silveira
 14. Estação Minas Shopping
 15. Estação São Gabriel
 16. Estação 1º de Maio
 17. Estação Waldomiro Lobo
 18. Estação Floramar
 19. Estação Vilarinho

Jízdní řády

Všechny místní stanice, s výjimkou Vilarinho, Sao Gabriel a Eldorada, mají stejné jízdní řády od pondělí až do nědele. Až na tyto tři stanice, které svůj provoz začínají v 5:15, zbylá nástupní místa otevírají v 5:40 a jejich provoz je ukončen v 11:00.

Autobusová doprava

Poměrně běžně se zde dá využít také autobusová doprava, která je však pomalejší než podzemní doprava. Využijete na ně stejné lístky jako na metro. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Bela Horizonte dostat? 

Rozhodli jste se, že navštívíte Belo Horizonte? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Belo Horizonte

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Belo Horizonte navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Bela Horizonte dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.