22 Bře

Metro v Salvadoru – mapa, jízdné a další praktické informace

Salvador je třetím největším městem Brazílie a zároveň hlavním městem brazilského státu Bahia. Toto přístavní město bylo v 16. století hlavním městem portugalské kolonie, a proto je dodnes ovlivněna africkou, indiánskou i evropskou kulturou. Salvador má hlavně kvůli své poloze dodnes velmi významnou obchodní fuknci. Pakliže se do Salvadoru chystáte, určitě oceníte tento článek, který je nabitý nejen tipy na výlety a zajímavostmi, ale také užitečnými informacemi o místní dopravě.

Zajímavosti z místa

 1. V Salvadoru byste rozhodně neměli vynechat Pelourinho, historické náměstí a centrum veškerého dění. Kvůli velkému množství různých podniků to tu žije především v noci, kdy máte možnost poznat místní kulturu, jídlo, ale také obyvatele.
 2. Načerpat duchovní náladu můžete v kostele Nosso Senhor do Bonfim. Zcela určitě vás ohromí nejen místní atmosféra, ale i nádherně zdobené interiéry.
 3. Naopak milovníci sportu by zcela určitě měli zavítat na místní stadion Itaipava Arena Fonte Nova. Zdejší sportovní utkání je nezapomenutelným zážitkem.

Základní informace o metru 

Salvadorské metro bylo poprvé otevřeno pro veřejnost v roce 2014. V tuto chvíli je zprovozněno celkem 8 stanic, s trasou o délce celkem 12 km. Sytém podzemní dopravy ale prochází velkou rekonstrukcí a je plánováno otevření dalších stanic a také linky 2. Projekt by měl být dokončen pravděpodobně do 3 let.

Jízdné

Ke vstupu do metra je zapotřebí si pořídit místní kartu. V závislosti na účelu se rozlišuje několik typů.

Unity card, která stojí 3,3 realů (21 Kč) odpovídá jedné jízdě. Integration card, je karta na více použití a dá se nabít na libovolnou částku, na kterékoli stanici metra nebo v trafice. Výhodou je, že ji můžete využít také na autobusovou dopravu. Navíc ji lze užívat neomezeně. Kromě toho existuje také karta pro zaměstnance nebo pro studenty.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

 

Seznam všech stanic

 1. Lapa Stations
 2. Campo da Pólvora Station
 3. Brotas Station
 4. Acesso Norte Station
 5. Retiro Station
 6. Bom Juá
 7. Bonocô
 8. Pirajá

Další stanice linky 1 a stanice linky 2 jsou aktuální ve výstavbě.

Jízdní řády

Metro v Salvadoru jezdí každý den od 5:00 do 00:00, v intervalech závislých na jeho vytíženosti.

Autobusová doprava

Velice snadno zde také můžete využívat autobusovou dopravu, která je v některých částech města dostupnější než doprava metrem. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě nebo na některých internetových stránkách.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Salvadoru dostat? 

Rozhodli jste se, že navštívíte Salvadoru? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Salvadoru

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Salvador navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy ze Salvadoru dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

5 (100%) 1 vote