23 Úno

Metro v Bangkoku – mapa, jízdné, doprava

V dnešním článku se zaměříme spíše na cestování v jiné zemi. O jakou zemi se bude jednat? Bude se jednat o Thajsko a konkrétně o jeho hlavní město Bangkok. Jak tam funguje doprava a kolik byste za ní dali peněz? To vše se dozvíte v tomto článku.

Metro v Bangkoku

Hlavní město Thajska je velmi oblíbené pro turisty, proto jsme se více zaměřili na jeho dopravu. Je tak zaplněno, až se neví, kam co dále postavit a kudy by měla hromadná doprava jezdit.

Velmi efektivním druhem dopravy je metro i nadzemka – Skytrain. Většinou ho v ulicích najdete pod zkratkou BTS. Obsluhuje dvě dráhy, první vede ze stanice Mo Chit pres centrum města do konečné stanice On Nut. Co se týče druhé dráhy, ta vede od mostu generála Taksina přes Patpong na Silom Road. Metro jezdí po celý den, přesněji od 6:30 do půlnoci.

Mapa tras metra

Plánek metra v Bangkoku

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout 🙂

 

Jízdné

Co se týče jízdného, máme tu taky pár informací. Možná pro některé z Vás, kteří se tam chystáte, máme dobré zprávy! Ohledně nadzemní rychlodráhy, zde se cena pohybuje v rozmezí od 10 do 40 B (7 – 25 Kč), téměř jako u nás. Cena závisí samozřejmě na délce jízdy.

Kde si koupíte takovou jízdenku?

Pro tento případ jsou na stanicích automaty na jízdenky. Pokud nemáte zrovna dost drobných, v každé stanici je Vám k dispozici směnárna. Z automatu Vám přesněji vyjede karta, kterou vsunete do vstupního turniketu a při zpáteční cestě Vám ji už turniket nevrátí. U metra je to trochu jinak, tam potřebujete jakýsi žetonek a ceny za ně jsou nižší.

Chcete-li si objednat taxíka, tak u nich si sjednávejte cenu spíše předem,a by se předešlo nějakým nesrovnalostem. Je tu i zvláštní druh dopravy Tuk Tuk, u které vyložíte peněz trochu více, ale cesta stojí opravdu za to.

Doprava

Jak už jste mohli zaznamenat, funguje zde nadzemní rychlodráha i metro. Jedná se o nejrychlejší druh dopravy a zrovna v tomto městě a zemi, je to velmi výhodným řešením, co se týče výběru dopravy. Pokud si přete vzkoušet něco íce tradičního v určité zemi, zkuste právě tradiční symbol Bangkoku a to Tuk Tuk. Jedná se o jakousi trojmístnou rikšu, ve které je opravdu zážitek se aspoň na krátkou dobu projet.

Další možností využití dopravy jsou autobusy. Záleží na Vás, jaký si vyberete, jsou dva druhy. Ten tradiční a levnější je bez klimatizace, většinou jsou nejvíce přeplněné a plné kapsářů. Pak je tu tedy autobus dražší, který má dokonce klimatizaci a mnoho dalších vymožeností, možná dokonce lepších jak v jiných evropských velkoměstech.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do bangkoku?

Rozhodli jste se, že navštívíte Baku? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v bangkoku

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Bangkok navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Bangkoku dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

5 (100%) 1 vote