23 Dub

Metro v Bukurešti – mapa, jízdné a veřejná doprava

Bukurešť je nejen hlavním městem Rumunska, ale také největším městem země, které disponuje rozsáhlou veřejnou dopravou. Kromě tramvají, autobusů a trolejbusů se v Bukurešti nachází také rozsáhlá síť metra. Bukurešťské metro se řadí mezi nejmodernější východoevropské metropolitní systémy a nabízí mnoho zajímavých vlastností, jako jsou například umělecká díla na stanicích, bezbariérovost nebo klimatizace. V následujícím článku se podrobněji podíváme na různé aspekty metra v Bukurešti, včetně historie, sítě, jízdného a mnoha dalších informací.

Metro v Bukurešti – Praktické informace

Metro v Bukurešti je jedním z nejdůležitějších dopravních systémů ve městě, který propojuje mnoho různých oblastí a umožňuje snadnou a rychlou dopravu po celém městě. Síť metra se skládá z pěti linek a 51 stanic, z nichž mnohé jsou umělecky zdobené a mají zajímavou historii. Níže se podíváme podrobněji na jednotlivé linky metra v Bukurešti, jejich trasu, vlastnosti a další zajímavosti.

Aktuálně nejlevnější ubytování v Bukurešti od 1 300 Kč na noc

 1. Linka M1 je dlouhá přibližně 20 km a má 22 stanic, začíná v městské části Pantelimon a končí v oblasti Dristor. Na trase se nacházejí některé zajímavé památky, jako je například katedrála Nejsvětějšího srdce Ježíšova nebo park Carol I.
 2. Linka M2 se táhne přibližně 18 km a má 14 stanic. Začíná v oblasti Pipera a končí v Depoul Imobiliare. Mezi zajímavé stanice patří Piata Victoriei, která se nachází v blízkosti Národního muzea rumunského děje.
 3. Linka M3 má 15 stanic a je dlouhá přibližně 16 km. Začíná v oblasti Preciziei a končí v Anghel Saligny. Na této trase se nachází několik významných budov, jako je například Palác parlamentu nebo Arcul de Triumf.
 4. Linka M4 byla otevřena v roce 2000 a je nejkratší z celé sítě. Má pouze 8 stanic a táhne se přibližně 7 km. Začíná v Gara de Nord a končí v Parc Bazilescu.
 5. Linka M5 je dlouhá přibližně 6,8 km a má 10 stanic. Slouží jako přestupní páteř i pro ostatní linky.

Každá ze stanic metra v Bukurešti má své vlastní unikátní prvky, ať už se jedná o umělecká díla nebo architekturu. Mezi nejzajímavější stanice patří třeba Piata Unirii, která je jednou z nejrušnějších a největší zajímavějších stanic, nebo Aviatorilor, která se nachází v blízkosti řady významných památek, jako je například Muzeum rumunského venkova nebo Arcul de Triumf.

Mapa metra v Bukurešti – Detailní plánek pro rok 2023

Pro zvětšení mapy stačí kliknout na obrázek

Stáhněte si kompletní aktuální mapy metra v Bukurešti přímo do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo zde u nás na stránce.

Nejdůležitější stanice metra v Bukurešti

 • Piata Unirii je nejvýznamnější přestupní stanicí a spojuje linku 1 s linkami 2 a 3.
 • Victoriei se nachází u vlakového nádraží Gara de Nord a spojuje linku 1 s linkou 2.
 • Gara de Nord je největší železniční a autobusové nádraží v Rumunsku a spojuje linku 1 s linkou 4.
 • Universitate se nachází v centru města a spojuje linku 2 s linkou 3.
 • Piata Romana se nachází v blízkosti obchodní čtvrti a spojuje linku 1 s linkou 2.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Bukurešti

V Bukurešti se používají jízdenky pro městskou hromadnou dopravu, které jsou platné pro všechny druhy dopravy, tedy metro, tramvaje, autobusy a trolejbusy. Následující tabulka ukazuje ceny jízdenek pro rok 2023:

Aktuálně nejlevnější ubytování v Bukurešti od 1 300 Kč na noc

Typ jízdenky Cena (RON) Cena (EUR) Platnost
Jednodenní 17 3,5 24 hodin
Dvoudenní 25 5,1 48 hodin
Třídenní 35 7,1 72 hodin
Čtyřdenní 45 9,1 96 hodin
10 jízd 20 4,1 10 jízd
1 jízda (SMS) 2,5 0,5 1 jízda
2 jízdy (SMS) 5 1,0 2 jízdy
10 jízd (SMS) 20 4,1 10 jízd

Je důležité poznamenat, že jízdenky je nutné zakoupit předem v automatových přístrojích nebo ve specializovaných prodejnách. V případě nákupu SMS jízdenky je nutné mít platnou SIM kartu v rumunské síti.

Jaký je nejlepší typ jízdenek pro turisty?

Jednodenní, dvoudenní, třídenní a čtyřdenní jízdenky jsou nejlepší volbou pro turisty, kteří chtějí prozkoumat město bez nutnosti kupovat nové jízdenky při každé cestě. Tyto jízdenky jsou výhodné zejména pro ty, kteří tráví více než jeden den v Bukurešti a chtějí se pohodlně přepravovat v rámci celého města.

Pokud turista plánuje využít městskou hromadnou dopravu jen několikrát během svého pobytu, pak se mu nejvíce vyplatí zakoupit si 10 jízd. Tato jízdenka je vhodná pro ty, kteří chtějí prozkoumat pouze určité části města a cestovat pouze tam, kde je to nutné. Pro turisty, kteří plánují cestovat pouze jednou nebo dvakrát, je nejlepší volbou zakoupit SMS jízdenku. Tato možnost je velmi pohodlná, protože je možné jízdenku zakoupit přímo z telefonu

Kde se ubytovat v Bukurešti

Na poznání Bukureště Vám bohatě postačí víkend. Pokud si však město chcete  opravdu užít v klidu, doporučujeme zde strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Bukurešť již několikrát navštívili, můžeme doporučit následující ubytování:

Je důležité poznamenat, že ceny se mohou měnit v závislosti na sezóně a dostupnosti. Včasná rezervace může být tudíž výhodnější. Pokud Vás námi doporučené ubytování neoslovilo, tak jsme si ještě pro Vás připravili následující seznam:

Seznam aktuálně nejlevnějšího ubytování v Bukurešti:

Jak se dostat z letiště Bukurešti do centra města?

Z letiště do centra města Bukurešti se můžete dostat několika způsoby veřejnou dopravou:

 • Autobusy: Jízdenka stojí 3,5 lei a lze ji zakoupit u řidiče.
  • autobus číslo 780 jede na nádraží Gara de Nord
  • autobus číslo 783 na stanici metra Piata Victoriei
 • Metro: linka metra M2 (modrá linka) jezdí z letiště do centra města a zastavuje na několika stanicích, včetně stanice Piata Victoriei, Piata Romana a Unirii. Jízdenka stojí 5 lei a lze ji zakoupit u pokladen nebo v automatech na stanici metra.
 • Taxi: taxislužby jsou také k dispozici na letišti, ale dejte pozor na nelegální taxi. Doporučuje se použít oficiální taxislužbu, jako jsou například Bolt, Uber nebo Clever Taxi, které mají stanoviště před terminálem letiště.

Dopravní spojení z letiště do centra města je poměrně dobře organizované a jízda by měla trvat přibližně 30-40 minut v závislosti na dopravní situaci.

TOP 5 turistických atrakcí, které stojí za to navštívit v Bukurešti

Bukurešť, hlavní město Rumunska, má mnoho krásných památek a atrakcí, které stojí za návštěvu. Zde je seznam pěti nejlepších atrakcí, které byste si neměli nechat ujít:

 1. Parlamentní palác je monumentální komplex se nachází v centru Bukurešti a je druhým největším administrativním budovou na světě po Pentagonu. Je to impozantní stavba s více než tisícovkou místností, které slouží různým účelům, a s rozlohou přesahující 330 tisíc metrů čtverečních.
 2. Arcul de Triumf se nachází na severu města a je to ikonická brána postavená v roce 1935 na počest vítězství v první světové válce. Tato stavba nabízí výhled na město a je obklopena parkem.
 3. Kostel Svatého Josefa postavený v roce 1906, je jednou z nejvýznamnějších památek Bukurešti. Je to největší katolický kostel v Rumunsku a jeho návštěva stojí za to.
 4. Muzeum vesmíru se nachází v parku Herastrau v severní části města a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat vesmír a jeho tajemství. Zahrnuje modely vesmírných lodí, exponáty věnované astronomii a astrofyzice a mnoho dalších zajímavostí.
 5. Muzeum veselého umění se nachází v centru města a je věnováno rumunskému folklóru a umění. Nabízí nejen tradiční rumunské rukodělné výrobky, ale také moderní umělecké instalace, výstavy a workshopy.

Toto jsou jen některé z nejlepších atrakcí v Bukurešti, které stojí za návštěvu. Město má mnoho dalších památek a zajímavostí, které mohou zaujmout různé zájmy a preference návštěvníků.

Jak se nejrychleji dostat z Prahy do Bukurešti?

Existuje několik způsobů, jak se z České republiky dostat do Bukurešti, v závislosti na vašich preferencích a rozpočtu. Níže jsou uvedeny některé z nejlepších možností dopravy:

 • Letadlo: Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Bukurešti z České republiky, je letecky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety z Prahy do Bukurešti. Let trvá přibližně 1,5-2 hodiny.
 • Autobus: Pokud preferujete silniční dopravu, můžete jet autobusem. Existuje několik autobusových společností, které provozují přímé linky mezi Prahou a Bukureští. Cesta trvá přibližně 17-20 hodin.
 • Vlak: Vlakem se můžete dostat z Prahy do Bukureště, ale cesta je poměrně dlouhá a není to nejlepší možnost. Musíte absolvovat přestupy a cesta trvá přibližně 24-28 hodin.
 • Vlastní automobil: Pokud máte vlastní automobil, můžete se rozhodnout jet do Bukurešti autem. Musíte počítat s dlouhou cestou, která trvá přibližně 14-16 hodin a musíte se připravit na průjezdy dalšími zeměmi.

Každá z těchto možností má své výhody a nevýhody. Pokud hledáte nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Bukurešti, letadlo je nejlepší volbou.

Jaké jsou další systémy metra kousek od Bukurešti?

 1. Metro v Sofii, Bulharsko – nejstarší metro v Bulharsku a má dvě linky
 2. Metro v Kyjevě, Ukrajina – největší metro v Ukrajině a má tři linky
 3. Metro v Istanbulu, Turecko – největší a nejrušnější metro v Turecku
 4. Metro v Bělehradě, Srbsko – má dvě linky a je to největší systém metra v Srbsku.
 5. Metro v Budapešti, Maďarsko – má čtyři linky a je to největší systém metra v Maďarsku
Závěr našeho průvodce do Bukurešti

Ať už se rozhodnete Bukurešti navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Aktuálně nejlevnější ubytování v Bukurešti od 1 300 Kč na noc

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Bukurešti dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Nejčastější otázky a odpovědi ohledně veřejné dopravy v Bukurešti

 • Jaký je systém městské dopravy v Bukurešti?
  • Městská doprava v Bukurešti zahrnuje autobusy, tramvaje, trolejbusy, metropolitní vlaky a taxíky.
 • Kde lze zakoupit jízdenky na veřejnou dopravu v Bukurešti?
  • Jízdenky na veřejnou dopravu lze zakoupit v trafikách, na autobusových zastávkách a v automatech.
 • Jaká je cena jízdenek na veřejnou dopravu v Bukurešti?
  • Cena jízdenek se liší v závislosti na druhu dopravy a délce cesty. Většinou se cena pohybuje od 1,3 lei do 5 lei.
 • Jaký je rozvrh jízdních řádů pro autobusy a tramvaje v Bukurešti?
  • Rozvrhy jízdních řádů jsou k dispozici na webových stránkách dopravních společností nebo v mobilních aplikacích. Zastávky také obvykle mají informační tabule s jízdními řády.
 • Jaké jsou nejlepší aplikace pro hledání cest v Bukurešti?
  • Nejlepší aplikace pro hledání cest v Bukurešti jsou Google Maps, Moovit a Trafi. Tyto aplikace poskytují přesné informace o jízdních řádech a umožňují plánování tras.