30 Kvě

Metro v Moskvě – mapa, jízdné, doprava

Dopravovat se po Moskvě není v dnešní době vůbec nic jednoduchého. V přední ruské metropoli, kterou obývá na 11 milionů lidí, však není moudré ani praktické se pohybovat pěšky. Co tedy dělat? Jako první Vás asi napadne jet automobilem, ani to Vám ale nemůžeme doporučit, neboť ruské silnice jsou kapitolou samou o sobě. Řešením je MHD, konkrétně metro!

Výhody dopravy metrem

Moskevské metro je vůbec největším a nejvytíženějším metrem na světě. Denně se jím přepraví na 9 milionů lidí a primát nejvytíženějšího metra má tak zcela po právu. Důvod, proč je moskevská podzemka tak využívaná, je prostý. Jak už jsme uvedli, ruské silnice jsou poměrně nebezpečné a ne každý má na to si pořídit automobil. Metro je navíc imunní vůči mrazům a cena běžného lístku dosahuje 12 korun, což z něj dělá levnější záležitost, než třeba MHD v Praze.

12 linek

Orientovat se v moskevském metru může být z počátku poněkud obtížné, nicméně po čase zjistíte, že to jde – i přes to, že se zda nachází celkem 12 linek! Ty jsou barevně rozlišeny, aby bylo snazší se mezi nimi pohybovat. Pokud se pozorně zadíváte na mapu, zjistíte, že se pomocí metra můžete dostat prakticky kamkoliv v Moskvě. Je zde pak i mnoho přestupních stanic, které jsou někdy až 4-násobně přestupní. Vše pak doplňuje okružní dráha ve středu, kterou se můžete velmi rychle pohybovat mezi jednotlivými linkami.

Mapa ruského metra

Jízdenky

Jízdné pak funguje na bázi očipovaných jízdenek, které si zakoupíte před vstupem do metra, podobně jako v Praze. Jízdenky se prodávají v každé stanici a prodávají se na počet jízd, nikoliv na dobu strávenou v metru. Na čím více jízd si pak lístek koupíte, tím levněji bude v přepočtu na jízdy vycházet. Stav své jízdenky pak můžete zjistit přiložením na speciální přístroj, který rovněž naleznete na většině stanic.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do Moskvy?

Rozhodli jste se, že navštívíte Moskvu? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v moskvě

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Moskvu navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Moskvy dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

5 (100%) 2 votes