3 Úno

MHD Frýdek Místek – Mapa, cena jízdenek a jízdní řády

Vítejte v malebném městě Frýdek-Místek. Při pohledu na tento kraj, který se rozkládá na březích řeky Ostravice, je nemožné neocitovat atmosféru jedinečného spojení tradice a inovace. Připravte se na putování městem skrze čas i prostor, kde každá zastávka nese svůj vlastní příběh. Vstupte s námi do světa, kde se minulost snoubí s přítomností, a nechte se unést tajemstvím, které se skrývá v pulsu městské hromadné dopravy ve Frýdku-Místku.

MHD Frýdek Místek (Transdev Slezsko a.s.)

Transdev Slezsko a.s. stojí v čele poskytování městské hromadné dopravy v oblasti Karviné a Frýdku-Místku. Vznikla jako právní nástupce renomované společnosti ČSAD Havířov a.s., která vznikla sjednocením ČSAD Frýdek-Místek a.s. a ČSAD Karviná a.s. v rámci fúze. Jako součást celosvětově působící inovativní skupiny Transdev, je Transdev Slezsko a.s. zapojena do dynamického prostředí zaměstnávajícího celkem 82 000 lidí po celém světě, přičemž téměř 1700 z nich přispívá svým profesionálním přínosem právě na území České republiky.

Městká autobusová doprava ve Frýdku Místku

Ve Frýdku-Místku si můžete užít pohodlnou a efektivní veřejnou autobusovou dopravu, která je zajišťována prostřednictvím 20 linek s licenčními čísly od 865301 do 865320. Tyto linky nejsou pouze obyčejnými spoji, ale jsou pečlivě začleněny do Ostravského dopravního integrovaného systému (ODIS), což znamená, že cestování městem a jeho okolím ještě nikdy nebylo tak plynulé.

Zde jsou některé z nejdůležitějších autobusových linek:

 • Autobusová linka 301 spojuje Řepiště s Frýdkem-Místkem, Marlenkou, Frýdkem-Místkem Magistrátem a Místkem Riviérou. Má dohromady 17 zastávek a dá se ujet za cca 32 minut.
 • Autobusová linka 310 spojuje Místek, polikliniku s Místkem, Frýdlantskou, Frýdkem-Místkem, magistrátem a Místkem, nemocnicí. Cesta trvá zhruba 23 minut a má celkem 11 zastávek.
 • Autobusová linka 320 spojuje Lískovec, Marlenka a Frýdek, magistrát s Místek, Olešná. Cesta od začátku do konce trvá zhruba 23 minut a pokrývá celkem 20 stanic.

Mapa veřejné dopravy ve Frýdku Místku – Orientační plánek z roku 2024

Stáhněte si orientační plánek veřejné dopravy ve Frýdku Místku přímo do mobilu přímo tady u nás na stránce.

Jaké jízdenky jsou dostupné jízdenky na MHD ve Frýdku Místku?

Tarifní oblast Elektronická 1) Papírová1) 2)
MĚSTO Frýdek Místek 18 20
JÍZDENKY PRO DĚTI 6-15 LET
Tarifní oblast Elektronická 1) Papírová 1) 2 
MĚSTO Frýdek Místek 9 10
Tarifní oblast Elektronická 1) Papírová 1) 2)
MĚSTO Frýdek Místek 18 20
JÍZDENKY PRO DŮCHODCE
Tarifní oblast Elektronická 1) Papírová 1) 2)
MĚSTO Frýdek Místek 18 20

Časové jízdné

Nepřenosné jízdné E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 7denní 30denní 90denní 365denní
MĚSTO Frýdek Místek 50 128 270 728 2399
JÍZDNÉ PRO DĚTI OD 6 DO 15 LET
Nepřenosné jízdné E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 30denní 90denní 5měsíční 12měsíční 365denní
MĚSTO Frýdek Místek 50 135 364 607
JÍZDNÉ PRO STUDENTY OD 15 DO 26 LET
Nepřenosné jízdné E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 30denní 90denní 5měsíční 12měsíční 365denní
MĚSTO Frýdek Místek 50 135 364 607
JÍZDNÉ PRO DŮCHODCE
Nepřenosné jízdné Cena: E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 30denní 90denní 365denní
MĚSTO Frýdek Místek 50 202 545

Bezplatná přeprava osob 

1. S bezkontaktní čipovou kartou ODISka nebo ZETKA se slevovým profilem a nahranou 365denní dlouhodobou časovou jízdenkou za 0 Kč:

 • Děti od 6 do 15 let věku v tarifních oblastech MĚSTO Karviná (zóna 5) a MĚSTO Orlová (zóna 15).
 • Občané nad 65 let věku v tarifních oblastech MĚSTO Český Těšín (zóna 45), MĚSTO Frýdek-Místek (zóna 50), MĚSTO Karviná (zóna 5), MĚSTO Nový Jičín (zóna 70), MĚSTO Ostrava (zóna 1) a MĚSTO Orlová (zóna 15).
 • Občané nad 70 let věku v tarifních oblastech MĚSTO Bruntál (zóna 100), MĚSTO Krnov (zóna 90), MĚSTO Opava (zóna 30) a MĚSTO Třinec (zóna 60).
 • Občané nad 70 let v tarifní oblasti OPAVA XL (zóna 301) pouze na linkách MHD Opava.

2. S registrovanou bezkontaktní bankovní platební kartou se slevovým profilem a nahranou 365denní dlouhodobou časovou jízdenkou za 0 Kč:

 • Občané nad 65 let věku v tarifní oblasti MĚSTO Ostrava (zóna 1), uplatnit lze pouze na linkách MHD Ostrava, více informací na www.dpo.cz.

3. Dále se bezplatně přepravují:

 • Děti do dovršení 6 let věku v doprovodu cestujícího staršího 10 let.
 • Držitelé průkazu ZTP vydaného v ČR.
 • Držitelé průkazu ZTP/P vydaného v ČR (i s vozíkem pro invalidy nebo kočárkem, je-li dítě držitelem průkazu ZTP/P) včetně průvodce (osoba nebo pes).
 • Pes asistenční nebo vodící (i ve výcviku).

Kde se ubytovat ve Frýdku Místku

Na Frýdek Místek vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Frýdek Místek již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

 • Levná varianta (do 1000 Kč na noc): Ubytování ve Frýdku
 • Zlatý střed (do 2000 Kč na noc): PENZION U MEDVĚDA
 • Luxusní zážitek (snídaně a wellness kolem 3000 Kč na noc): Afrika Hotel Frýdek-Místek

Jízdní řády MHD ve Frýdku Místku – IDOS

Vlakového spojení z Frýdku Místku do okolí

Frýdek-Místek je strategicky umístěným městem, které nabízí skvělé železniční spojení s různými zajímavými městy a místy v okolí. Z této destinace lze pohodlně dosáhnout několika významných lokalit vlakem. Některé z nich zahrnují:

 • Ostrava: Vlakem se snadno dostanete do Ostravy, která je jedním z největších měst v České republice. Ostrava nabízí širokou škálu kulturních, historických a zábavních atrakcí, včetně Dolní oblasti Vítkovice, Landek Parku nebo Stodolní ulice s bohatým nočním životem.
 • Opava: Dalším zajímavým městem je Opava, které je známé svou historií a zachovalou architekturou. Návštěvníci mohou objevovat památky, jako je Opavský zámek, radnice a pěkná historická centra.
 • Třinec: Vlaková spojení do Třince vás zavedou do města se silnou průmyslovou tradicí a zároveň s nádhernou přírodou. Město je známé svou kulturní scénou a sportovními událostmi.
 • Beskydy: Milovníci přírody a hor se mohou těšit na vlaková spojení směrem k Beskydům. Toto horské pásmo nabízí krásné turistické stezky, lyžařské střediska a malebné horské vesnice.
 • Český Těšín: Prozkoumejte pohraniční město Český Těšín s krásným historickým centrem. Město leží na břehu řeky Olše a nabízí zajímavou směs české a polské kultury.

Pohodlná železniční síť ve spojení s Frýdkem-Místkem umožňuje cestování do různorodých destinací, kde můžete objevovat historii, kulturu a krásu okolních regionů.

Regionální autobusová doprava

Regionální autobusová síť je skvělým způsobem, jak objevovat různé části Moravskoslezského kraje a přilehlých oblastí. Každé z těchto míst má své vlastní unikátní atrakce a nabízí návštěvníkům možnost poznávat různorodou kulturu a přírodu.

 • Havířov: Havířov, ležící nedaleko Frýdku-Místku, je dalším průmyslovým městem s historickými kořeny. Můžete zde navštívit různé parky, muzea a památky.
 • Karviná: Regionální autobusy vás zavedou i do města Karviná, které se vyznačuje bohatým průmyslovým dědictvím. Zajímavými místy jsou zde například Důl ČSA nebo zámecký park v Fryštátu.
 • Štramberk: Malebné městečko Štramberk s jeho zachovalou historií a známými dřevěnými chalupami je snadno dosažitelné regionálními autobusy. Zdejší Trúba je jednou z nejznámějších dominant Beskyd.
 • Frenštát pod Radhoštěm: Autobusy vás přivezou také do Frenštátu pod Radhoštěm, obklopeného krásnou přírodou Beskyd. Město nabízí historické památky a výborné možnosti pro pěší turistiku.
 • Nový Jičín: Město známé zejména svou tradicí v obuvnictví. V Novém Jičíně můžete navštívit muzeum bot a prozkoumat malebné historické centrum.

Kontaktní údaje společnosti – Transdev Slezsko a.s. (Frýdek Místek)

 • Telefonní číslo: +420 555 440 342
 • Emailová adresa: info-fm@kodis.cz
 • Pracovní doba: Po-Pá (6:00-18:00)

Osobní zkušenost redaktora Martina s MHD ve Frýdku Místku?

„Při mých pár návštěvách ve Frýdku-Místku jsem byl příjemně překvapen efektivitou a spolehlivostí městské hromadné dopravy (MHD). Autobusové linky ve městě jsou skvěle propojené a nabízí vynikající možnost pohodlného přesunu mezi různými částmi města a okolními oblastmi. Moderní vozový park a příjemné prostředí ve vozidlech poskytují cestujícím příjemný zážitek. Kromě toho jsem si všiml, že MHD ve Frýdku-Místku respektuje pevně stanovené jízdní řády, což napomáhá plánování a plynulosti přepravy. Posádky autobusů jsou vstřícné a ochotné poskytnout informace, což dodává celkově pozitivní dojem. MHD ve Frýdku-Místku se tak stalo pro mě spolehlivým partnerem při objevování této malebné části Moravskoslezského kraje.“

Přečtěte si i náš speciál o MHD v okresních městech Moravskoslezského kraje

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy v Moravskoslezském kraji! Naše série článků vás zavede do pěti okresních měst, od Opavy až po Karvinou. Prozkoumáme dopravní systémy v BruntáluFrýdku-MístkuNovém Jičíně, Havířově a Opavě, abychom vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích Moravskoslezského kraje.

Pokud byste v rámci Moravskoslezského kraje chtěli zavítat i do krajského města Ostravy, tak máme připravený: průvodce městskou hromadnou dopravou v Ostravě.