26 Říj

MHD Karviná – Mapa, cena jízdenek a jízdní řády

Karviná, ležící v severovýchodní části České republiky, si získala pověst jednoho z předních měst v oblasti inovací a modernizace veřejné dopravy. V našem článku vám představíme vše, co potřebujete vědět o městské hromadné dopravě v Karviné – od sítě autobusů a tramvají až po výhody pro obyvatele města a turisty. Zjistíte, jak můžete jednoduše a bezstarostně cestovat po Karviné, snižovat dopravní zácpy a přispívat k ochraně životního prostředí. Připravte se na fascinující cestu do světa karvinské hromadné dopravy, která vás přesvědčí, že tento způsob přepravy je nejen praktický, ale i zábavný!

MHD Karviná (Transdev Slezsko a.s.)

Transdev Slezsko a.s. je společnost, která zajišťuje městskou hromadnou dopravu v Karviné. Společnost vznikla jako nástupnická společnost po společnosti ČSAD Havířov a.s., která v důsledku fúze sloučením sloučila také společnosti ČSAD Frýdek – Místek a.s. a ČSAD Karviná a.s. Společnost Transdev Slezsko a.s. bude pokračovat jak ve své původní podnikatelské činnosti, tak i v dosavadní činnosti zaniklých společností ČSAD Frýdek – Místek a.s. a ČSAD Karviná a.s. v nezměněném rozsahu a bude současně bez jakýchkoliv změn a přerušení realizovat existující dodávky služeb a smluvních plnění. Společnost je součástí nadnárodní inovativní skupiny Transdev, která zaměstnává 82 000 lidí po celém světě, z toho téměř 1700 v Česku.

Městské autobusy v Karviné

Karviná, krásné město v srdci Slezska, skýtá návštěvníkům nejenom historické památky a kulturní poklady, ale také úchvatnou přírodu a krásné venkovské scenérie. A co je nejlepší, veřejná autobusová doprava vám umožňuje pohodlně a cenově dostupně prozkoumávat vše, co toto město a jeho okolí nabízejí. Zde je průvodce nejzajímavějšími autobusovými linkami a místy, která by vás mohla okouzlit během vaší návštěvy.

Významné autobusové spoje:

 • Autobusová linka 511 spojuje Staré Město, Fryštát, Nové Město, Hranice, Mizerov, Ráj a opět Nové Město a Fryštát. V pracovní dny je linka v provozu od 4:05 do 23:05 s frekvencí 20 minut .
 • Autobusová linka 514 spojuje Ráj, Nové Město, Fryštát a Staré Město. Jízdní řád této linky je k dispozici na webu společnosti ČSAD Karviná a.s. V pracovní dny je linka v provozu od 4:05 do 23:05 s frekvencí 20 minut.
 • Autobusová linka 520 spojuje Staré Město-Fryštát-Nové Město-Ráj-Mizerov-Hranice-Nové Město-Fryštát-Staré Město v Karviné. Linku provozuje ČSAD Karviná a.s..

Krom toho je Karviná město s bohatou historií a nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Některé z nich jsou:

 • Městský Karvinský pivovar: Fryštátský pivovar v Karviné.
 • MÚZA: Volnočasové studio nabízející různé aktivity.
 • Zámek Fryštát: Muzeum, které se nachází na náměstí Fryštátu.
 • Park Adama Sikory: Park s bohatou historií, který se nachází na levém břehu řeky Olše.

Tramvajová trať  v Karviné fungovala do roku 1962

Tramvajová trať  Karviná, nádraží – Karviná, sídliště byla úzkorozchodná dráha, která byla v provozu mezi lety 1912 a 1962. Tato trať byla součástí systému příměstských drah na Ostravsku.

Mapa veřejné dopravy v Karviné – Orientační plánek z roku 2015

Stáhněte si orientační plánek veřejné dopravy v Karviné přímo do mobilu přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Karviné

Jednorázové jízdné

Obyčejné nezlevněné jízdenky
Tarifní oblast Elektronická 1) Papírová1) 2)
MĚSTO Karviná 12 20
Jízdenky pro děti 6-15 let
Tarifní oblast Elektronická 1) Papírová 1) 2 
MĚSTO Karviná 6 10
Jízdenky pro studenty od 15 do 26 let
Tarifní oblast Elektronická 1) Papírová 1) 2)
MĚSTO Karviná 12 20
Jízdenky pro důchodce
Tarifní oblast Elektronická 1) Papírová 1) 2)
MĚSTO Karviná 12 20

Dlouhodobé jízdné

Obyčejné nezlevněné jízdné
Nepřenosné jízdné E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 7denní 30denní 90denní 180denní 365denní
MĚSTO Karviná

5

124

270

702

2 470

Jízdné pro děti od 6 do 15 let
Nepřenosné jízdné E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 30denní 90denní 5měsíční 12měsíční 365denní
MĚSTO Karviná

5

0

Jízdné pro studenty od 15 do 26 let
Nepřenosné jízdné E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 30denní 90denní 5měsíční 12měsíční 365denní
MĚSTO Karviná

5

135

345

550

Jízdné pro důchodce
Nepřenosné jízdné Cena: E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 30denní 90denní 365denní
MĚSTO Karviná

5

195

486

Bezplatná přeprava osob 

1. S bezkontaktní čipovou kartou ODISka nebo ZETKA se slevovým profilem a nahranou 365denní dlouhodobou časovou jízdenkou za 0 Kč:

 • Děti od 6 do 15 let věku v tarifních oblastech MĚSTO Karviná (zóna 5) a MĚSTO Orlová (zóna 15).
 • Občané nad 65 let věku v tarifních oblastech MĚSTO Český Těšín (zóna 45), MĚSTO Frýdek-Místek (zóna 50), MĚSTO Karviná (zóna 5), MĚSTO Nový Jičín (zóna 70), MĚSTO Ostrava (zóna 1) a MĚSTO Orlová (zóna 15).
 • Občané nad 70 let věku v tarifních oblastech MĚSTO Bruntál (zóna 100), MĚSTO Krnov (zóna 90), MĚSTO Opava (zóna 30) a MĚSTO Třinec (zóna 60).
 • Občané nad 70 let v tarifní oblasti OPAVA XL (zóna 301) pouze na linkách MHD Opava.

2. S registrovanou bezkontaktní bankovní platební kartou se slevovým profilem a nahranou 365denní dlouhodobou časovou jízdenkou za 0 Kč:

 • Občané nad 65 let věku v tarifní oblasti MĚSTO Ostrava (zóna 1), uplatnit lze pouze na linkách MHD Ostrava, více informací na www.dpo.cz.

3. Dále se bezplatně přepravují:

 • Děti do dovršení 6 let věku v doprovodu cestujícího staršího 10 let.
 • Držitelé průkazu ZTP vydaného v ČR.
 • Držitelé průkazu ZTP/P vydaného v ČR (i s vozíkem pro invalidy nebo kočárkem, je-li dítě držitelem průkazu ZTP/P) včetně průvodce (osoba nebo pes).
 • Pes asistenční nebo vodící (i ve výcviku).

Kde se ubytovat v Karviné

Na Karvinou vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Karvinou již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

 • Levná varianta (do 1500 Kč na noc): Penzion Aldo
 • Zlatý střed (do 2000 Kč na noc): Dvůr Olšiny -Hotel and Horse-riding
 • Luxusní zážitek (snídaně a wellness kolem 3000 Kč na noc): Zámeček Petrovice

Jízdní řády MHD v Karviné – IDOS

Rozklikněte linku, která Vás zaujala a projděte si její aktuální jízdní řád online.

Jaké jsou možnosti vlakového spojení z Karviné?

Vlakové spojení z Karviné do okolí nabízí několik důležitých tras, které umožňují rychlý a pohodlný přesun mezi městem a okolními regiony. Zde jsou některé z nejvýznamnějších vlakových tras:

 • Spojení s Ostravou: Karviná má dobré spojení s Ostravou, což je jedno z největších měst v regionu. Vlaky mezi Karvinou a Ostravou jezdí pravidelně a umožňují cestujícím snadný přesun mezi oběma městy.
 • Trasa do Bohumína: Z Karviné je možné se dostat do Bohumína, což je významné dopravní uzle na hranici s Polskem. Tato trasa je důležitá pro cestující, kteří chtějí pokračovat do Polska nebo do dalších částí České republiky.
 • Trasa směrem na Frýdek-Místek: Vlakové spojení z Karviné na Frýdek-Místek umožňuje cestovat na východní stranu Slezska a objevovat krásy Beskydských hor.
 • Cesta do Opavy: Karviná má také vlakové spojení s městem Opava, které je dalším významným městem v regionu.

Trasy nabízejí cestujícím možnost prozkoumat různé části Slezska a okolní regiony České republiky. Vlaková doprava je pohodlným způsobem, jak se dostat do těchto destinací a objevovat krásy a zajímavosti v okolí Karviné.

Regionální autobusy v Karviné a jeho okolí

Z Karviné můžete využít regionální autobusové spojení k dosažení několika zajímavých měst a míst v blízkém okolí. Následující seznam obsahuje některé z těchto destinací:

 • Ostrava: Ostrava, největší město v Moravskoslezském kraji, je snadno dosažitelná regionálními autobusy z Karviné. Můžete prozkoumat historické centrum, Dolu Hlubina, ZOO Ostrava a další atrakce.
 • Havířov: Město Havířov leží nedaleko Karviné a nabízí několik zajímavých míst, včetně centra města a Havířovské přehrady, kde si můžete užít volnočasové aktivity.
 • Frýdek-Místek: Toto město leží na východním okraji Slezska a je obklopené krásnými Beskydskými horami. Můžete navštívit historické centrum Frýdku-Místku a vydat se na turistické výlety do přírody.
 • Třinec: Město Třinec je dalším blízkým městem s bohatou historií a kulturními zajímavostmi.
 • Opava: Opava je historickým městem s mnoha památkami, včetně zámku, muzeí a krásného historického centra.
 • Bohumín: Město Bohumín leží na hranici s Polskem a je důležitým dopravním uzlem. Odtud můžete pokračovat do Polska nebo do dalších částí České republiky.
 • Přírodní rezervace a Beskydy: Regionální autobusy vám umožní cestovat do přírodních rezervací a krásných Beskydských hor, kde můžete podnikat turistické výlety a užívat si přírodu.

Kontaktní údaje společnosti – MHD Karviná (Transdev Slezsko a.s.)

 • Telefonní číslo: +420 597 608 508 (infolinka)
 • Emailová adresa: kodis@kodis.cz
 • Pracovní doba: Po-Pá (6:00-20:00), So-Ne (8:00-20:00)

Jaká je osobní zkušenost našeho redaktora Martina s – MHD Karviná?

Po několika návštěvách Karviné jsem se stal velkým fanouškem jejich městské hromadné dopravy. A to nejen proto, že jsem si oblíbil samotné město, ale také kvůli tomu, jak pohodlně a efektivně se tu můžete přesouvat díky MHD.

První věc, která mě mile překvapila, byla spolehlivost. Autobusy v Karviné jezdí podle jízdního řádu, což značně ulehčuje plánování výletů a setkání s přáteli. MHD je také velmi čisté a udržované, což vytváří příjemnou atmosféru pro cestování.

Dalším velkým plusem je dostupnost. Linky MHD spojují různé části města, takže se můžete snadno dostat kamkoliv chcete. Navíc MHD v Karviné nabízí i spojení s okolními městy a obcemi, což je skvělé, pokud chcete podniknout výlet za hranice města.

Ale největším překvapením pro mě byla ochota a vstřícnost místních lidí. Vždycky jsem se mohl spolehnout na laskavost a ochotu řidičů a dalšího personálu MHD, kteří mi vždy rádi poradili nebo pomohli najít správný spoj.

Přečtěte si i náš speciál o MHD v okresních městech Moravskoslezského kraje

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy v Moravskoslezském kraji! Naše série článků vás zavede do pěti okresních měst, od Opavy až po Karvinou. Prozkoumáme dopravní systémy v BruntáluFrýdku-MístkuNovém Jičíně, Havířově a Opavě, abychom vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích Moravskoslezského kraje.

Pokud byste v rámci moravskoslezského kraje chtěli zavítat i do krajského města Ostravy, tak máme připravený: průvodce městskou hromadnou dopravou v Ostravě.