27 Říj

MHD Trutnov – Mapa, cena jízdenek a jízdní řády

Vítejte v článku, který Vás zavede do fascinujícího světa městské hromadné dopravy v malebném městě Trutnov. Od starobylých uliček po moderní autobusy, Trutnov nabízí širokou škálu možností, jak se pohybovat po městě a okolí. V následujících odstavcích se spolu podíváme na historii a současnost městské hromadné dopravy v Trutnově, objevíme, jaké linky a dopravní prostředky jsou k dispozici, a prozkoumáme, jak můžete využít tento efektivní systém pro své cestování.

ARRIVA TRANSPORT ČESKÁ REPUBLIKA a.s.

ARRIVA je jednou z největších dopravních společností v Evropě. V České republice provozuje 2 400 autobusů, 35 trolejbusů a 70 vlaků a zaměstnává více než 3 500 zaměstnanců. Společnost ARRIVA autobusy a.s. provozuje MHD v Trutnově na linkách MHD 1, 2, 3, 4, 5, 6 a 7. Pro cestující jsou k dispozici čipové dopravní karty, které mohou sloužit jako elektronické peněženky nebo jako nosiče časového jízdného.

Městské autobusy v Trutnově

Vozový park městské hromadné dopravy v Trutnově se skládá ze čtyř elektrobusů Škoda 26BB a tří kloubových autobusů na CNG zn. SOR NBG 18. Dále tvoří flotilu tři záložní vozidla s pohonem na CNG. Odbavovací systém umožňuje platby bankovní kartou a současně kartou IREDO jakožto nosičem časového jízdného a elektronické peněženky.

Nejvýznamnější linky trutnovské MHD:

 • Autobusová linka 1 v Trutnově spojuje Horu Staré Město s Petříkovickou. Na této lince jsou například zastávky Rýchorská-aut.st., Poříčí,nám. a Poříčí,Petříkovická. Krom toho se pomocí této linky můžete dostat na Krakonošovo náměstí.
 • Autobusová linka 2 v Trutnově obsluhuje například zastávky Hor.Staré Město, hřiště, Rýchorská-aut.st., Družba, Volanov, točna a Dolce točna MHD. Tato linka Vám pomůže navštívit Muzeum Podkrkonoší.
 • Autobusovou linkou 4 Hor.Staré Město, Rýchorská-aut.st.-Družba-nemocnice-Poříčí, nám.-Lhota, točna se můžete dostat do krásného Městského parku.
 • Autobusová linka 5 spojuje například zastávky autobusové stanice – Poříčí, náměstí Voletiny, točna Libeč a točna MHD v Trutnově. Touto linkou se můžete dostat i k Domu pod jasanem.

Mapa veřejné dopravy v Trutnově – Detailní plánek pro rok 2023

Stáhněte si kompletní aktuální mapy veřejné dopravy v Trutnově přímo do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Jízdenky (jízdné) na MHD v Trutnově

Tarifní podmínky jsou platné v autobusech MHD Trutnov, v linkových autobusech integrovaného dopravního systému (IDS) IREDO platí tarif IREDO. Časové jízdenky MHD Trutnov jsou platné v obvodu MHD i v linkových autobusech IDS IREDO – obvod MHD je vyznačen u zastávek v příslušných jízdních řádech linek IDS IREDO. Jízdné za jednotlivou jízdu a dovozné za přepravu zavazadel je nepřestupné a je jednotné v denním i nočním
provozu. V pracovní dny po 18 hodině, v sobotu, v neděli a o svátcích je nástup povolen pouze předními dveřmi.

 • I. tarifní pásmo – jízda na vzdálenost do 5 zastávek*
 • II. tarifní pásmo – jízda na vzdálenost více než 5 zastávek*

* Zastávky, které mají v jízdním řádu u spoje označení | (spoj zastávkou projíždí) se do tarifních pásem spojů MHD započítávají, zastávky s označením < (spoj jede jiným směrem) se nezapočítávají.

** Časovou jízdenku (platná pro I.+II. tarifní pásmo) je možné používat pouze ve spojení s dopravní kartou OSNADO (nepřenosnou), na které je jízdenka nahrána. Platnost jízdenky začíná vždy 1. kalendářním dnem měsíce/čtvrtletí a končí 3. dnem následujícího měsíce/čtvrtletí.

Bezplatně se přepravují:

 • děti do zahájení povinné školní docházky
 • příslušníci městské policie Trutnov
 • důchodci starší 70 let po předložení občanského průkazu
 • držitelé průkazu ZTP a ZTP-P včetně invalidních vozíků
 • osoba nebo pes, je-li průvodcem držitele průkazu ZTP-P
 • dětský kočárek s dítětem
 • cestující s platnou kartou zaměstnaneckého jízdného
 • důchodci – držitelé průkazů ÚV ČSBSPFaš, KPVČR a PTP

Kde se ubytovat v Trutnově

Na Trutnov vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Trutnov již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

 • Levná varianta (do 1200 Kč na noc): Apartmán Dračí údolí
 • Zlatý střed (do 2000 Kč na noc): apartmán deVAde se dvěma ložnicemi a WiFi připojením
 • Luxusní zážitek (snídaně a wellness kolem 3000 Kč na noc): Sport & Relax Hotel Davidek

Jízdní řády MHD v Trutnově – IDOS

Nové jízdní řády již nebudou v tištěné podobě, ale najdete je v únorovém čísle Radničních listů. Rozklikněte odkaz nad linkou, která Vás zajímá a stáhne se Vám PDF odkaz s jízdním řádem platným do 9. 12. 2023. Jízdní řády lze dohledal na oficiálních stránkách města Trutnov.

Městská hromadná doprava Trutnov – linka č. 1

Online jízdní řády k nahlédnutí:lV_0695211.pdf MHD TU.pdf

lV 0695211, obrázek se otevře v novém okně

lV 0695211, obrázek se otevře v novém okně

Městská hromadná doprava Trutnov – linka č. 2

Online jízdní řády k nahlédnutí: lV_0695212.pdf MHD TU.pdf

lV 0695212, obrázek se otevře v novém okně

Městská hromadná doprava Trutnov – linka č. 3

Online jízdní řády k nahlédnutí:lV_0695213.pdf MHD TU.pdf

lV 0695213, obrázek se otevře v novém okně

Městská hromadná doprava Trutnov – linka č. 4

Online jízdní řády k nahlédnutí:lV_0695214.pdf MHD TU.pdf

lV 0695214, obrázek se otevře v novém okně

lV 0695214, obrázek se otevře v novém okně

Městská hromadná doprava Trutnov – linka č. 5

Online jízdní řády k nahlédnutí:lV_0695215.pdf MHD TU.pdflV 0695215, obrázek se otevře v novém okně

Městská hromadná doprava Trutnov – linka č. 6

Online jízdní řády k nahlédnutí:lV_0695216.pdf MHD TU.pdflV 0695216, obrázek se otevře v novém okně

lV 0695216, obrázek se otevře v novém okně

Městská hromadná doprava Trutnov – linka č. 7

Online jízdní řády k nahlédnutí:lV_0695217.pdf MHD TU.pdf

lV 0695217, obrázek se otevře v novém okně

Vlakového spojení z Trutnova do okolí

Vlakové spojení z Trutnova do okolí je dobře vyvinuté, a Trutnov je významným železničním uzlem v Krkonošském regionu. Zde je několik nejvýznamnějších tras a možností vlakové dopravy:

 • Trutnov – Hradec Králové: Trať vede do významného krajského města Hradec Králové. Vlaky jezdí pravidelně a nabízejí spojení do větších měst východních Čech.
 • Trutnov – Pardubice: Další důležitou trasou je spojení s Pardubicemi. Tato trasa vám umožní dostat se do větších měst ve středním Česku.
 • Trutnov – Liberec: Trať vás přivede do krásného města Liberec v Libereckém kraji. Liberec nabízí mnoho turistických atrakcí a je vstupní branou do Krkonoš.
 • Trutnov – Špindlerův Mlýn: Pokud chcete navštívit populární horské středisko Špindlerův Mlýn, můžete cestovat touto tratí. To je skvělá možnost pro lyžaře a turisty.
 • Trutnov – Krkonoše: Samozřejmě, můžete také využít vlaky, abyste se dostali do oblasti Krkonošských hor. Trutnov je výchozím bodem pro mnoho turistických tras v této oblasti.

Regionální autobusy v Trutnově a jeho okolí

Z Trutnova je možné využít regionální autobusovou dopravu, abyste dosáhli různých atraktivních měst a lokalit v Krkonošském regionu a jeho okolí. Zde jsou některé fascinující místa, kam vás regionální autobusy od Trutnova zavezou:

 • Vrchlabí: Město Vrchlabí se nachází nedaleko Trutnova a je vstupní branou do Krkonošského národního parku. Zde najdete Krkonošské muzeum a další zajímavé památky.
 • Dvůr Králové nad Labem: Toto město je známé svým safari parkem, kde můžete pozorovat zvířata v přírodním prostředí. Regionální autobusy sem pravidelně jezdí.
 • Náchod: Město Náchod leží východně od Trutnova a nabízí historické památky, včetně hradu a zámku Náchod.
 • Adršpach a Teplice nad Metují: Tato dvě malebná skalní města jsou známá svými skalními útvary a jsou skvělým místem pro pěší turistiku. Regionální autobusy vás sem dostanou.
 • Horní Maršov: Toto horské městečko je výchozím bodem pro některé turistické trasy v Krkonoších a můžete sem cestovat regionálními autobusy.
 • Hostinné: Město Hostinné se nachází nedaleko Trutnova a má zajímavé historické centrum s několika památkami.

Kontaktní údaje společnosti – ARRIVA autobusy a.s.

 • Telefonní číslo: +420 499 811 286
 • Emailová adresa: info.vychodnicechy@arriva.cz
 • Pracovní doba: pondělí, středa (6:00 – 11:30 a 12:30 – 18:00), úterý, čtvrtek (7:00 – 11:30 a 12:30 – 14:00), pátek (6:00 – 12:00)

Jaká je osobní zkušenost našeho redaktora Martina s MHD v Trutnově?

Byl jsem několikrát v Trutnově a městská hromadná doprava (MHD) zde mi vždy přinesla pozitivní zážitek. Město samo o sobě má své kouzlo a MHD je skvělým způsobem, jak se snadno přesouvat a objevovat tuto malebnou oblast. Jízda městským autobusem byla pohodlná a spolehlivá. Vozidla byla v dobrém stavu, což vytvářelo pocit bezpečí a jistoty. Vždy jsem si vážil, že nemusím hledat parkovací místo a mohu se plně soustředit na prohlídku města a jeho okolí. Navíc, MHD v Trutnově měla dobré spojení s okolními městy a obcemi. To bylo obzvláště užitečné, když jsem chtěl prozkoumat Krkonoše a okolní turistické atrakce. Nemusel jsem se starat o navigaci a mohl jsem se plně věnovat krásám tohoto regionu. Měl jsem také příjemnou zkušenost s obsluhou. Řidiči byli vstřícní a ochotní pomoci s otázkami týkajícími se tras a jízdních řádů. Celkově vzato, MHD v Trutnově byla pro mě skvělým způsobem, jak se pohybovat po tomto českém městě a jeho okolí. Rád se sem vracím a znovu využiju tohoto pohodlného způsobu dopravy.

Přečtěte si i náš speciál o MHD v okresních městech Královéhradeckého kraje

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy v Královéhradeckém kraji! Naše série článků vás zavede do pěti okresních měst, od Hradce Králové po Trutnov. Prozkoumáme dopravní systémy ve městech Hradec Králové, Jičín, Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov, abychom vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích Královéhradeckého kraje.