22 Říj

MHD Prostějov – Mapa, cena jízdenek a jízdní řády

Když se řekne Prostějov, často se nám vybaví historická památka, malebné náměstí, nebo třeba slavný textilní průmysl. Avšak v srdci tohoto moravského města bije i jiný druh života, rytmus, který se často přehlíží, a přesto je zásadní pro plynulý chod Prostějova – městská hromadná doprava. Málokterým městem se podařilo spojit minulost s budoucností tak, jak to udělal Prostějov, a místní hromadná doprava je jasným příkladem tohoto spojení. V tomto článku vás zavedeme do světa dopravní sítě Prostějova, ukážeme vám, jak se město pohybuje a roste, a prozradíme vám, proč byste si neměli nechat ujít cestu touto jedinečnou částí města. Buďte připraveni na vzrušující cestu, která vás zavede do samého srdce městské hromadné dopravy v Prostějově!

MHD Prostějov – FTL – First Transport Lines, a.s.

FTL – First Transport Lines, a.s. je společností, která se zabývá provozováním městské hromadné dopravy v Prostějově. FTL poskytuje autobusovou dopravu v Prostějově a jeho okolí. Společnost také nabízí servis užitkových vozidel a autobusů. Na linkách MHD Prostějov platí Tarif a Smluvní přepravní podmínky IDSOK (Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje).

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování v Prostějově od 1000 Kč na noc

Městská autobusová doprava v Prostějově

Veřejná autobusová doprava v Prostějově tvořena ze 13 linek hraje klíčovou roli při zajišťování pohodlného a efektivního způsobu cestování pro místní obyvatele i turisty. Město má rozsáhlou síť autobusových linek, které spojují různé části města a okolních obcí.

 • Autobusová linka č. 1 (Autobusová stanice – Hřbitov): Linka začíná na stanici Autobusová stanice, jede například přes Palackého a končí na Hřbitově.
 • Autobusová linka č. 5 (Čechůvky – Nemocnice) vás doveze ze stanice Čechůvky přes Poděbradovo náměstí až k Nemocnici.
 • Autobusová linka č. 61 (Autobusová stanice – Domamyslice) vás dopraví z Autobusové stanice do Domamyslice a jeho cesta vede například přes stanice Plumlovská a nebo Čechovice.

Město nabízí řadu zajímavostí, včetně historického centra s náměstím, kde se nachází nejen renesanční radnice, ale i několik kaváren a restaurací. Dále můžete navštívit kostely, jako je Kostel svatého Václava a Kostel svatého Petra a Pavla. Prostějov také nabízí krásné parky a zahrady, jako je Park na Míru a Arboretum Nový Dvůr, kde si můžete užít odpočinek a relaxaci.

Mapa veřejné dopravy v Prostějově – Detailní plánek pro rok 2024

Stáhněte si kompletní aktuální mapy veřejné dopravy v Prostějově přímo do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Prostějově

Na linkách MHD Prostějov platí Smluvní přepravní podmínky (SPP) a Tarif IDSOK. Nástup do vozidla je povolen cestujícím pouze předními dveřmi, ostatní dveře slouží pro výstup. Jednotlivé jízdné se platí přímo u řidiče. Prosíme cestující, aby z důvodu urychlení odbavení platili přesným obnosem.

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování v Prostějově od 1000 Kč na noc

Jízdné do výše 500,- Kč je možné zaplatit i bezkontaktní platební kartou. Průkazy ke slevě jízdného, časové a předplatní jízdenky předkládá cestující bez vyzvání řidiči ke kontrole při nástupu do vozidla. Průkazy ke slevě jízdného je třeba předkládat i při nákupu předplatných jízdenek v Informační kanceláři FTL. Cestující je povinen mít po celou dobu přepravy a v okamžiku vystoupení z vozidla platný jízdní doklad a na výzvu pověřené osoby se jím prokázat. Výše přirážky k jízdnému za jízdu bez platného jízdního dokladu činí až 1500 Kč, za neodbavené zavazadlo 100 Kč.

Jízdenky IDSOK jsou v rámci uvedených zón přestupné s uvedenou datumovou a časovou platností. Zastávky v obvodu Prostějova mají číslo zóny 41. Plné znění SPP a Tarifu IDSOK na www.kidsok.cz.

Ceník jízdného IDSOK na linkách MHD Prostějov v zóně 41 Prostějov

Vysvětlivky : B – prodej v autobuse, IK – prodej v Informační kanceláři

Kde se ubytovat v Prostějově

Na Prostějov vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Prostějov již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

Jízdní řády MHD v Prostějově – IDOS

Rozklikněte Vámi požadovanou linku, stáhne se vám soubor ve formátu PDF, kde si bude moci prohlédnout aktuální informace o požadované lince.

000001 autobusová stanice – hřbitov
000002 autobusová stanice – nemocnice
000004 autobusová stanice – Domamyslice
000005 Čechůvky – nemocnice
000007 Domamyslice – Průmyslová zóna B
000009 Průmyslová zóna B – nemocnice
000011 autobusová stanice – Žešov
000016 TESCO – Domamyslice
000019 autobusová stanice – Krasice
000021 autobusová stanice – nemocnice
000032 autobusová stanice – Plumlovská OC
000041 autobusová stanice – Domamyslice
000061 autobusová stanice – Domamyslice

Jaké jsou možnosti vlakového spojení z Prostějova?

Prostějov se nachází v Olomouckém kraji a má výbornou železniční dopravní dostupnost. Vlakové spojení z Prostějova do okolních měst a regionů zahrnuje několik důležitých tras:

 • Prostějov – Olomouc: Jedno z nejdůležitějších vlakových spojení, které spojuje Prostějov s krajským městem Olomoucí. Olomouc je významným dopravním uzlem a kulturním centrem regionu, a zdejší nádraží nabízí přestupy na další vlakové linky směřující do celé České republiky.
 • Prostějov – Přerov: Vlaky spojují Prostějov s městem Přerov, které leží na sever od Prostějova. Přerov je dalším významným městem v Olomouckém kraji.
 • Prostějov – Brno: Vlaky z Prostějova směřují také na jih do města Brna, které je největším městem v jižní Moravě. To poskytuje výborné možnosti pro spojení s metropolí regionu.
 • Prostějov – Boskovice: Trasa vás zavede do města Boskovice, které je známé díky svému impozantnímu hradu a historickým památkám.
 • Prostějov – Šumperk: Vlaky směřující na sever spojují Prostějov s městem Šumperk, které se nachází v blízkosti hranic Olomouckého kraje a nabízí možnosti pro výlety do přírody.

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování v Prostějově od 1000 Kč na noc

Regionální autobusy v Prostějově a jeho okolí

Z Prostějova a jeho okolí je možné regionálními autobusy navštívit několik zajímavých a krásných míst v Olomouckém kraji:

 • Hranice na Moravě: Město Hranice na Moravě je snadno dosažitelné regionálními autobusy z Prostějova. Zde můžete navštívit historické centrum města, muzeum, a termální lázně, nebo si užít procházku v parku Podzámecký park.
 • Bouzov: Z Prostějova můžete jet autobusem do Bouzova, kde se nachází majestátní hrad Bouzov, který je považován za jeden z nejkrásnějších hradů v České republice. Je to skvělé místo pro milovníky historie a architektury.
 • Litovel: Město Litovel je dalším zajímavým místem, kam se můžete dostat autobusem z Prostějova. Město je známé svými historickými budovami, památkami a přírodním okolím.
 • Drahanská vrchovina: Region Drahanská vrchovina leží nedaleko Prostějova a nabízí nádhernou přírodu, kopce a pěší stezky. Autobusové spoje vám umožní prozkoumat tuto krásnou krajinu.
 • Boskovice: Z Prostějova můžete jet autobusem do Boskovic, kde se nachází krásný hrad, park a arboretum. Je to skvělé místo pro milovníky přírody a zahradní architektury.
 • Velké Losiny: Malé městečko je známé díky svým historickým lázním a zámku Velké Losiny. Z Prostějova můžete jet autobusem do Velkých Losin a prozkoumat tuto lázeňskou oblast.

Kontaktní údaje společnosti – FTL – First Transport Lines, a.s.

 • Telefonní číslo: +420 582 333 181
 • Emailová adresa: ftl@ftl.cz
 • Pracovní doba: Po-Pá (7:00-16:00)

Jaká je osobní zkušenost našeho redaktora Martina s FTL – First Transport Lines, a.s.?

MHD v Prostějově jsem měl příležitost využít několikrát během svých návštěv tohoto krásného města, a musím říct, že jsem byl příjemně překvapen tím, jak dobře funguje a jak usnadňuje objevování Prostějova.

První věc, kterou jsem si všiml, je spolehlivost systému. Autobusy jsou vždy včas a mám jistotu, že se dostanu na svůj cíl bez zbytečných zpoždění. To je obzvláště důležité, když člověk není místní a potřebuje se orientovat v novém prostředí.

Další výhodou je dostupnost MHD v celém městě. Bez ohledu na to, zda jsem potřeboval dostat se na nákupy, do restaurace nebo na návštěvu kamaráda, vždy jsem našel vhodnou linku MHD, která mi usnadnila cestu.

Cenová politika MHD je také přívětivá. Jízdenky jsou cenově dostupné a nabízí různé možnosti, což zahrnuje i krátkodobé jízdenky pro turisty. To znamená, že cestování MHD je ekonomicky výhodnou volbou.

Přečtěte si i náš speciál o MHD v okresních městech Olomouckého kraje

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy v Olomouckém kraji! Naše série článků vás zavede do pěti okresních měst, od Prostějova až po Jeseník. Prozkoumáme dopravní systémy ve městech Jeseník, Olomouc, Přerov a Šumperk, abychom Vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích olomouckého kraje.