16 Bře

MHD Uherské Hradiště – Mapa, cena jízdenek a jízdní řády

Městská autobusová doprava v Uherském Hradišti zajišťuje spojení mezi různými částmi města a jeho okolím, s rozsáhlou sítí linek, které pokrývají jak centrum, tak periferní oblasti. Autobusy jsou vybaveny pro bezbariérový přístup, což zvyšuje jejich dostupnost pro všechny skupiny cestujících. Díky pravidelnosti a spolehlivosti spojů představuje autobusová doprava v Uherském Hradišti efektivní způsob přepravy.

Autobusová doprava v Uherském Hradišti

Autobusové linky v Uherském Hradišti jsou označeny čísly 2 až 9 (805xxx), přičemž linka 1 byla zrušena v roce 2021 kvůli provozním nákladům. Většina z nich je polookružních (2, 4, 6, 7, 8) nebo okružních (3, 5) a začínají a končí na autobusovém nádraží v Uherském Hradišti, s výjimkou linek 4 a 8.

V minulosti jezdila bezplatná linka z autobusového nádraží k Intersparu, ale byla zrušena v lednu 2008. Od 15. prosince 2013 byla k nákupnímu centru ve Starém Městě opět zavedena MHD, a to protažením linky 4. V současné době zajišťuje provoz městské dopravy celkem 14 autobusů městského typu, z nichž je 8 nízkopodlažních a 2 vybavené zvedací plošinou pro invalidní vozík. Jako záložní vozy pro MHD slouží 2 vozy typu B952.

Nejpopulárnější spoje ve městě

 • Autobusová linka 002 spojuje Uherské Hradiště s Míkovicemi a Kunovicemi. Linka má celkem 15 zastávek a je prioritně určena k přímému spojení Míkovic, Vések, Sadů a sídliště Východ s průmyslovým areálem MESIT a Jaktáře a s průmyslovým areálem v Kunovicích. Určené spoje také přivezou děti z Míkovic, Vések a Sadů do spádových škol a zpět.
 • Autobusová linka 004 spojuje Staré Město s Uherským Hradištěm a Jarošovem. Linka má 11 zastávek a je prioritně určena k přímému spojení Starého Města a Jarošova s centrem Uherského Hradiště.
 • Autobusová linka 008 spojuje Mařatice, hřbitov točna s autobusovým nádražím, železniční stanicí, nemocnicí a Štěpnicí, U OlšávkyLinka staví dohromady na 22 zastávkách, některé z nich se ovšem opakují.

Mapa veřejné dopravy v Uherském Hradišti – Plánek pro rok 2024

Stáhněte si mapu veřejné dopravy v Uherském Hradišti z roku 2023 do mobilu přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé typy a ceny jízdenek (jízdného)

U vybraných druhů jízdného je cestující povinen prokázat řidiči nárok na slevu. Jedná se o:

 • Studentské jízdné (18 až 26 let), které je podmíněno předložením platného dokladu o studiu
 • Jízdné Senior 65+, které je podmíněno předložením platného dokladu totožnosti
 • Jízdné Senior 70+, které je podmíněno předložením platné nepřenosné čipové karty Průkaz seniora

Námi vyzkoušené ubytovaní v Uherském Hradišti

Na Uherské Hradiště vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Uherské Hradiště již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

 • Levná varianta (do 1300 Kč na noc): Morava
 • Zlatý střed (do 2000 Kč na noc): Hotel Maxi
 • Luxusní zážitek (snídaně a wellness kolem 2000 Kč na noc): Wellness Hotel Staré Město

Autobusové jízdní řády v Uherském Hradišti

LINKY MHD UHERSKÉ HRADIŠTĚ
002 Uherské Hradiště – Míkovice – Kunovice – Uherské Hradiště
003 autobusové nádraží – Mařatice – sídliště Východ – garáže ČSAD – autobusové nádraží
004 Staré Město – Uherské Hradiště, Jarošov
005 autobusové nádraží – garáže ČSAD – sídliště Východ – Mařatice – autobusové nádraží
006 Uherské Hradiště – Kunovice – Míkovice – Uherské Hradiště
007 autobusové nádraží – nemocnice – Štěpnice – autobusové nádraží
008 Mařatice, hřbitov točna – sídliště Východ – autobusové nádraží – železniční stanice – nemocnice – Štěpnice, U Olšávky
009 Uherské Hradiště – Mařatice – Sady – Míkovice – Kunovice, Let – Uherské Hradiště

Pár informací o autobusovém a vlakovém nádraží v Uherském Hradišti

Autobusové nádraží v Uherském Hradišti je situováno na adrese 686 01 Uherské Hradiště, Česko, a poskytuje spojení do různých destinací, včetně Brna, Prahy, a Liberce. Pro navigaci můžete použít GPS souřadnice 49.07020285457636, 17.465040399508304.

Vlakové nádraží v Uherském Hradišti, otevřené v roce 1883, se nachází v centrální části města, nedaleko řeky Moravy. Leží na neelektrizovaných jednokolejných tratích č. 340 a 341. Městské autobusové nádraží je od vlakového nádraží vzdáleno přibližně půlkilometrové vzdálenosti severovýchodním směrem, což umožňuje snadné přestupy mezi vlakovou a autobusovou dopravou. Železniční stanice nabízí různé služby pro cestující, včetně vnitrostátních a mezinárodních pokladen, bezbariérového přístupu, a možnosti občerstvení.

Takto obě nádraží v Uherském Hradišti, autobusové i vlakové, představují klíčové dopravní uzly nejen pro město, ale i pro širší region. Umožňují cestujícím pohodlně přestupovat mezi různými druhy dopravy a efektivně cestovat jak po České republice, tak i do zahraničí.

MHD Uherské Hradiště (ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s.)

Společnost ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s. je ryze česká dopravní společnost, jejíž hlavní oblastí podnikatelských aktivit jsou mezinárodní a tuzemská kamionová doprava, skladování včetně distribuce zboží a pravidelná autobusová doprava provozovaná prostřednictvím společnosti ČSAD BUS Uherské Hradiště. Společnost zajišťuje pravidelnou autobusovou dopravu v rámci Integrované dopravy Zlínského kraje v oblastech Uherského Hradiště, Uherského Brodu, Bojkovic, Luhačovic, Slavičína a Valašských Klobouk s návazností na krajská města Zlín, Brno a Ostravu. Vozový park společnosti je tvořen 125 autobusy, z nichž část je využívána také pro potřebu zájezdové autobusové dopravy.

Kontaktní údaje společnosti – ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s.

 • Telefonní číslo: +420 572 524 420, +420 572 524 614
 • Emailová adresa: tomas.zubek@csaduh.cz
 • Pracovní doba:
  • Po (6:00-18:00)
  • Út (6:00-16:00)
  • St (8:00-18:00)
  • Čt (6:30-16:00)
  • Pá (6:30-16:00)
  • So (7:00-12:00)
  • Ne (14:00-18:00)

Jaká je osobní zkušenost našeho redaktora Martina s MHD v Uherském Hradišti?

„Každý můj pobyt v Uherském Hradišti byl nezapomenutelným zážitkem díky efektivní a pohodlné městské hromadné dopravě provozované ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s. Jejich autobusy se staly pro mě skvělým společníkem při objevování tohoto malebného města. Moderní vozy, čisté interiéry a pohodlná sedadla vytvářejí příjemné prostředí pro cestování. Co mě zaujalo nejvíce, byla pravidelnost a přesnost linek, což mi umožnilo plánovat svůj čas bez stresu. Řidiči byli vždy vstřícní a ochotní poskytnout informace, což pro turistu jako jsem já, bylo mimořádně ceněné. MHD v Uherském Hradišti se stala pro mě spolehlivým prostředkem dopravy, který zpříjemňuje mé návštěvy a umožňuje mi pohodlně a bezstarostně objevovat vše, co toto krásné město nabízí.“

Přečtěte si i náš speciál o MHD v okresních městech Zlínského kraje

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy ve Zlínském kraji! Naše série článků vás zavede do čtyř okresních měst, od Kroměříže až po Vsetín. Prozkoumáme dopravní systémy ve městech Kroměříž, Vsetín Zlín, abychom vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích zlínského kraje.