8 Pro

MHD Vsetín – Mapa, cena jízdenek a jízdní řády

Vsetín, malebné město ležící v srdci Valašska na východě České republiky, nejenom okouzluje svými přírodními krásami a historií, ale také nabízí jedinečný pohled na organizaci městské hromadné dopravy. Při pohledu na zdejší městskou dopravu se otevírá fascinující příběh spojovaný s inovacemi, udržitelností a společenskou sounáležitostí. Jak se Vsetín postavil výzvám moderního městského života a jak se pokusil proměnit svou hromadnou dopravu, to vše se stane námětem dnešního článku.

MHD Přerov (Z-Group bus

Z-Group bus je dopravní společnost, která provozuje městskou hromadnou dopravu ve Vsetíně. Společnost nabízí 10 linek v rámci městské hromadné dopravy ve Vsetíně a také bezplatné linky T1 a T2 v Plzni. Kromě toho provozuje příměstskou autobusovou dopravu v Moravskoslezském, Plzeňském a Zlínském kraji. Dopravce také provozuje několik dálkových linek, skibusů a cyklobusů a zajišťuje tak celkem více než 170 linek veřejné dopravy.

Městské autobusy ve Vsetíně

Od roku 1957 se v oblasti Vsetína provozuje městská autobusová doprava, kdy začaly autobusy jezdit na první lince v trase Trávníky – Jasenice. Současným provozovatelem městské hromadné dopravy ve Vsetíně je firma Z-Group bus, která patří do holdingu Z-Group. Z-Group bus také zajišťuje MHD v sousedním Valašském Meziříčí a nabízí 10 linek v rámci městské hromadné dopravy ve Vsetíně. Náklady na MHD ve Vsetíně se pohybují kolem 22 milionů Kč ročně. Sídlo holdingu Z-Group se nachází ve Zlíně.

Některé z deseti linek, které by Vás mohli zajímat:

 • Autobusová linka 1 spojuje Jasenice, autobusové nádraží s Rokytnicí, autobusové nádraží a zpět. Linka je v provozu od 15.1.2023 do 9.12.2023.
 • Autobusová linka 5 spojuje Trávníky s autobusovým nádražím, Ohradou a zpět na Trávníky.
 • Autobusová linka 16 spojuje autobusové nádraží s náměstím a Sychrovem, autobusové nádraží a zpět. Linka je v provozu od 15.1.2023 do 9.12.2023.

Mapa veřejné dopravy ve Vsetíně – Orientační plánek pro linky 1-7

Stáhněte si kompletní aktuální mapy veřejné dopravy přímo do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD ve Vsetíně

Kde se ubytovat ve Vsetíně

Na Vsetín vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Vsetín již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

 • Levná varianta (do 1000 Kč na noc): Penzion Bystřička
 • Zlatý střed (do 2000 Kč na noc): HOTEL A RESTAURACE U STAVAŘE
 • Luxusní zážitek (snídaně a wellness kolem 3000 Kč na noc): Kapka resort

Jízdní řády MHD ve Vsetíně – IDOS

Rozklikněte autobusovou linku, která Vás zajímá a podívejte se na její aktuální jízdní řád.

Jaké jsou možnosti vlakového spojení ze Vsetína?

Z Vsetína máte několik možností vlakového spojení do okolních obcí a měst v rámci Zlínského kraje a České republiky. Následující jsou některé z nejvýznamnějších tras a spojení:

 • Vlaky směrem na Zlín: Z Vsetína je možné se dostat vlakem do Zlína, což je nejbližší významné město ve Zlínském kraji. Trasa Vsetín – Zlín je oblíbená a poskytuje dostupnost obchodních center, kulturních zařízení a dalších zajímavostí ve Zlíně.
 • Vlaky směrem na Rožnov pod Radhoštěm: Rožnov pod Radhoštěm je dalším významným městem v okolí Vsetína a vlaky vám umožní snadno se tam dostat. Toto město je známé Muzeem lidových staveb a je výchozím bodem pro návštěvu krásných Beskyd.
 • Vlaky směrem na Vizovice: Vlakové spojení do Vizovic vám umožní navštívit toto město, které je známé výrobou tradičního českého alkoholického nápoje – slivovice. Vizovice jsou také pořadatelem festivalu Rock for People.
 • Vlaky směrem na Otrokovice: Otrokovice jsou dalším městem v regionu Zlínského kraje, které má průmyslový význam. Zde se nachází například závod společnosti Bata, a také můžete navštívit botanickou zahradu.
 • Vlaky směrem na Brno: Pro delší výlety můžete využít vlakové spojení do Brna, které je největším městem v jižní části České republiky. Brno nabízí mnoho kulturních, historických a obchodních atrakcí.

Mějte na paměti, že jízdní řád a dostupnost spojení mohou být ovlivněny sezónou a aktuálními podmínkami, proto je vhodné zkontrolovat aktuální informace o vlakových spojeních na webových stránkách Českých drah nebo v místních nádražích.

Regionální autobusy ve Vsetíně a jeho okolí

Z Vsetína existují regionální autobusové spoje, které vám umožní dostat se do okolních obcí a měst ve Zlínském kraji a okolí. Zde jsou některé z možností využití regionálních autobusů ze Vsetína:

 • Autobusy do Rožnova pod Radhoštěm: Rožnov pod Radhoštěm je významným městem v blízkém okolí Vsetína a regionální autobusy vám umožní snadno se tam dostat. Zde si můžete prohlédnout Muzeum lidových staveb a vyrazit do Beskyd na výlety.
 • Autobusy do Valašského Meziříčí: Valašské Meziříčí je dalším významným městem ve Zlínském kraji. Regionální autobusy vám umožní cestovat do tohoto města a navštívit místní památky, muzea a festivaly.
 • Autobusy do Fryštáku: Fryšták je menší město v blízkém okolí Vsetína a regionální autobusové linky vás přivedou do tohoto regionu. Zde můžete objevovat místní kulturu a okolní přírodu.
 • Autobusy do Luhačovic: Luhačovice jsou známé svými lázeňskými procedurami a krásným okolím. Regionální autobusy vás přepraví do tohoto lázeňského města, kde si můžete užít relaxaci a wellness.
 • Autobusy do Zlína: Pokud chcete navštívit větší město ve Zlínském kraji, regionální autobusy vás přivedou do Zlína, kde můžete prozkoumat kulturní a obchodní centra.

Kontaktní údaje společnosti – MHD Přerov (Z-Group bus)

 • Telefonní číslo: +420 725 517 903
 • Emailová adresa: vsetin@zgroupbus.cz
 • Pracovní doba: Po-Pá (5:00-14:00)

Jaká je osobní zkušenost našeho redaktora Martina s – MHD Vsetín?

Byl jsem ve Vsetíně několikrát a musím říct, že místní městská hromadná doprava mě mile překvapila. Cestování městskými autobusy bylo velmi pohodlné a příjemné. Nejvíce mě potěšilo, jak byly autobusy čisté a dobře udržované. Řidiči byli vstřícní a ochotní pomoci s informacemi o trasách a zastávkách.

Městská hromadná doprava ve Vsetíně mi také umožnila snadno se dostat do různých částí města a okolních obcí. To bylo velmi výhodné, pokud jsem chtěl navštívit různé památky a zajímavá místa ve městě a okolí. Jízdní řád byl dobře organizován a spoje byly spolehlivé.

Přečtěte si i náš speciál o MHD v okresních městech Zlínského kraje

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy ve Zlínském kraji! Naše série článků vás zavede do čtyř okresních měst, od Kroměříže až po Vsetín. Prozkoumáme dopravní systémy ve městech Kroměříž, Uherské Hradiště a Zlín, abychom vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích zlínského kraje.