3 Pro

MHD Kolín – Mapa, cena jízdenek a jízdní řády

V tomto článku se podíváme na klíčové prvky městské hromadné dopravy v Kolíně, abychom vám přiblížili, jak město propojuje své ulice, lákadla a obyvatele prostřednictvím efektivní a udržitelné mobility. Zjistíte, jaké dopravní systémy jsou k dispozici, jak můžete snadno pohybovat kolem města a proč je městská hromadná doprava v Kolíně nejen prostředkem přepravy, ale také klíčovým prvkem jeho každodenního rytmu.

Okresní autobusová doprava Kolín, s.r.o. (OAD Kolín)

Okresní autobusová doprava Kolín, s.r.o. (zkráceně OAD Kolín) je autobusový dopravce z Kolína, který navazuje na činnost někdejších závodů ČSAD v okresech Kolín a Nymburk ve Středočeském kraji. Společnost provozuje linky městské dopravy v Nymburce a jednu dálkovou linku. Její linky spadají do dopravních systémů SID a PID. Od června 2016 je vlastníkem JUDr.ing.Zdeněk Zemek, firma se stala součástí subholdingu ČSAD Invest, jež je součástí holdingu Z-group.

Autobusy v Kolíně – Jezděte MHD zdarma

Od 1.1.2023 je pro všechny cestující MHD v Kolíně zdarma a není potřeba žádné jízdenky, časový kupón, ani průkazka. Pokud potřebujete vyhledat dopravní spojení, můžete využít online jízdní řády MHD dopravy na oficiálních stránkách. V současné době je v provozu 11 autobusových linek.

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování v Kolíně od 1100 Kč na noc

 • Kolínský zámek, Chrám svatého Bartoloměje a nebo Dvořákovo Muzeum můžete navštívit pomocí autobusové linky č. 1.
 • Ke kolínské vodárně vás dopraví autobusové linky č.3, 13 a 30.

Autobusy jsou dlouhé necelých 8 metrů a pojmou bez problémů až 60 cestujících. Jsou rovněž plně vybaveny, podobně jako velké autobusy značky Mercedes-Benz. Samozřejmostí je výkonná klimatizace, USB přípojky, nájezdová plošina pro kočárky a invalidní vozíky, elektronické systémy a LED osvětlení.

Mapa veřejné dopravy v Kolíně – Detailní plánek pro rok 2024

Stáhněte si kompletní aktuální mapy veřejné dopravy v Kolíně přímo do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Kolíně

Tarif MAD Kolín je 0,- Kč pro všechny přepravované osoby, včetně plateb za děti, zavazadla a psy.

Podmínky přepravy se řídí aktuálně platnými Smluvními přepravními podmínkami.

Kde se ubytovat v Kolíně

Na Kolín vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Kolín již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

Jízdní řády MHD v Kolíně – IDOS

Rozklikněte linku, která vás zajímá (a její směr jízdy) a prohlédněte si její jízdní řád online.

Linka 1

 • 235001 Zibohlavy-nemocnice-Benešova-Pošta-nádraží-Strojírny-Sendražice
 • 230501 Sendražice-Strojírny-nádraží-Pošta-Masarykova-nemocnice-Zibohlavy

Linka 2

 • 235002 Štítary-Benešova-Pošta-nádraží-Šťáralka
 • 230502 Šťáralka-nádraží-Pošta-Benešova-Štítary

Linka 3

 • 235003 U vodárny-Masarykova-Polepská-nádraží-Jiráskovo nám.-Zimní stadion
 • 230503 Zimní stadion-nádraží-Masarykova-U vodárny

Linka 4

 • 235004 Tesco-Masarykova-nádraží-Vinice
 • 230504 Vinice-nádraží-Masarykova-Tesco

Linka 5

 • 235005 Vinice-Třídvorská-Zimní stadion-Pošta-Polepy
 • 230505 Polepy-Jateční-Pošta-Sadová-Třídvorská-Vinice

Linka 6

 • 235006 Tesco-Masarykova-nádraží-Ovčáry-TPCA/Gefco
 • 230506 IR/TPCA-Ovčáry-nádraží-Masarykova-Tesco

Linka 9

 • 235009 Nemocnice-Banka-nádraží-Veltruby
 • 230509 Veltruby-nádraží-Banka-nemocnice

Linka 10

 • 235010 Tesco-Masarykova-nádraží-Sendražice
 • 230510Sendražice-nádraží-Masarykova-Tesco

Linka 13

 • 235013 Náměstí-Jateční-Plicní-Na Magistrále-náměstí-Vinice-náměstí

Linka 22

 • 235022 Štítary-Masarykova-Družstevní dům-nádraží-Šťáralka
 • 230522 Šťáralka-nádraží-Družstevní dům-Masarykova-Štítary

Linka 30

 • 235030 U vodárny-Masarykova-Polepská-nádraží-Třídvorská-Zimní stadion
 • 230530 Zimní stadion-nádraží-Masarykova-U vodárny

Jaké jsou možnosti vlakového spojení z Kolína?

Vlakové spojení z Kolína do okolních měst nabízí efektivní a pohodlný způsob dopravy, který umožňuje cestujícím objevovat blízké destinace. Zde jsou některé z nejvýznamnějších vlakových tras z Kolína:

 • Kolín – Praha: Vlaky mezi Kolínem a Prahou jsou pravidelné a rychlé, což umožňuje snadný přesun mezi těmito dvěma městy. Cesta na hlavní nádraží v Praze trvá obvykle krátkou dobu, což přináší výhodu pro pracovní pendlery i turisty.
 • Kolín – Pardubice: Vlaková trasa do Pardubic poskytuje spojení směrem na východ. Pardubice jsou známé svou historií, kultúrou a také jako brána do krásného východního Čech.
 • Kolín – Kutná Hora: Cesta vlakem do Kutné Hory je oblíbená mezi turisty, kteří chtějí prozkoumat jedno z nejvýznamnějších historických měst v České republice. Kutná Hora je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí fascinující architekturu a historické památky.
 • Kolín – Čáslav: Trasa do Čáslavi nabízí příležitost pro objevování této historické města a okolních krajin. Čáslav je známá svou zachovalou středověkou architekturou a malebným prostředím.
 • Kolín – Přelouč: Vlaková spojení do Přelouče poskytují možnost pro cestování do tohoto města ve východních Čechách. Přelouč má svůj historický původ a nabízí zajímavé místa k prozkoumání. Narodil se zde i slavný herec a dabér František Filipovský a každý rok se zde předávají ceny za dabing nesoucí jeho jméno.

Pro aktuální informace o jízdních řádech, cenách jízdenek a dalších podrobnostech je doporučeno využívat webové stránky Českých drah nebo se informovat na nádražích. Vlakové spojení z Kolína do okolních měst přináší výhody pro místní obyvatele i návštěvníky, kteří chtějí objevovat bohatství Středočeského kraje.

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování v Kolíně od 1100 Kč na noc

Kontaktní údaje společnosti – Okresní autobusová doprava Kolín, s.r.o. (OAD Kolín)

 • Telefonní číslo: +420 321 717 233
 • Emailová adresa: infokancelar.kolin@oad.cz
 • Pracovní doba: Po (13:00 – 18:00), Út (10:00 – 14:00), St (13:00 – 18:00), Čt (10:00 – 14:00), (10:00 – 14:00)

Jaká je osobní zkušenost našeho redaktora Martina s MHD v Kolíně?

„Jsem nadšeným uživatelem městské hromadné dopravy v Kolíně, ačkoli jsem město navštívil pouze několikrát. Každý můj pobyt zahrnoval pohodlné a bezstarostné cestování místními autobusy, což přispělo k pozitivním zážitkům z mé návštěvy. Autobusy jsou nejen moderní a čisté, ale také dobře udržované. Nastupování a vystupování je plynulé, a co je pro mě klíčové, vždy jsem byl schopen snadno najít informace o trasách a jízdních řádech. To je obzvláště výhodné pro turisty, kteří nejsou obeznámeni s městem. Jsem příjemně překvapen také cenou, která je aktuálně rovných 0 Kč. Výhodou byla také jednoduchá možnost přestupů na další linky, což mi umožnilo snadno a rychle se dostat do různých částí města. Personál byl vstřícný a ochotný poskytnout informace, když jsem měl otázky. Celkově vzato, městská hromadná doprava v Kolíně přidala do mého pobytu pohodlí a flexibilitu. Doporučuji ji všem návštěvníkům města, kteří chtějí prozkoumat Kolín bez starostí o dopravu.“

Přečtěte si i náš speciál o MHD v okresních městech Středočeského kraje (podle kraje měníme)

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy ve Středočeském kraji. Naše série článků vás zavede do dvanácti okresních měst, od krajského a zároveň hlavního města ČR Prahy, přes Mladou Boleslav až po Kladno. Prozkoumáme dopravní systémy ve městech BenešovKladno, Kutná HoraMělníkMladá Boleslav, a Příbram, abychom vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích středočeského kraje.