13 Bře

MHD Mělník – Mapa, cena jízdenek a jízdní řády

Mělník, známý svými vinicemi a historií, ukazuje, že městská hromadná doprava může být víc než jen praktickým prostředkem přepravy – může být bránou k objevování nových míst a příběhů. Připravte se na neobvyklou jízdu s námi, kde MHD není jen zkratek, ale zkratkou do srdce tohoto úchvatného města.

MHD Mělník (ČSAD Střední Čechy a.s.)

ČSAD Střední Čechy a.s. patří mezi významné dopravce v rámci Pražské integrované dopravy, a to s celkem 65 pravidelnými linkami, zejména v severovýchodní části Středočeského kraje. Specializuje se na příměstské linky v bývalých okresech Praha-východ, Mělník a Mladá Boleslav, a provozuje také 7 linek v rámci MHD Praha. Dále se firma angažuje v smluvní a nepravidelné dopravě v celé České republice.

Díky významnému dopravnímu potenciálu, kvalitnímu technickému zázemí a zkušenému řidičskému personálu může ČSAD Střední Čechy splnit širokou škálu požadavků zákazníků. Vedoucí pracovníci firmy přinášejí do oblasti pravidelné i nepravidelné autobusové dopravy dlouholeté zkušenosti, včetně zodpovědnosti ve vedoucích pozicích v různých firmách.Dopravce navíc spolupracuje s řadou obcí a měst v rámci projektů financovaných Evropskou unií, přičemž aktivně podporuje projektování a výstavbu dopravní infrastruktury. Pro svoje partnery nabízí i pronájem reklamních ploch na svých autobusech a poskytuje poradenskou podporu při realizaci investorských akcí.

Městská autobusová doprava v Mělníku

Dříve městskou dopravu řídil dopravní závod ČSAD KNV Praha, který v konci 80. let obsluhoval linky 1 až 5 pod označením 16430.

Trasa linky č. 1 vedla z Rousovic přes zastávky Cukrovarská, autobusové stanoviště, Blata, nádraží ČSD, a pokračovala dále přes Pšovku. Některé spoje této linky obsluhovaly dnes již neexistující zastávky Mlazice a stáčírna, a linka byla ukončena ve zastávce Mlazice, Liaz.

Linka č. 2 měla trasu z městské čtvrti Slovany (Brabčov), přes Rousovice, autobusové stanoviště, Podolí, Mlazice a Liběchov.

Trasa linky č. 3 vedla z Chloumku přes autobusové stanoviště. Některé spoje též zajížděly do zastávky nádraží ČSD, a dále linka pokračovala do Vrbna přes Hořín. Do 31. 12. 1997 byl pod dopravcem ČSAD-AB provozován jeden ranní spoj linky č. 3 v úseku Mlazice, železniční zastávka – Autobusové stanoviště – Chloumek a opačný spoj Chloumek – Autobusové stanoviště. V úseku od Sila až po Chloumek byly spoje vedeny po ulici Kokořínská, což výrazně zkrátilo jízdní dobu.

Linka č. 4 měla trasu z Mlazic přes ČSAD, Podolí a končila na autobusovém stanovišti.

Dále byla v provozu také linka č. 5, která se pohybovala v úseku autobusové stanoviště – centrum – autobusové stanoviště jako polookružní linka.

Od 7. dubna 2015 byla celá oblast plně začleněna do PID. Městské linky 1 a 2 byly přečíslovány na linky PID č. 474 a 475. Hlavní spojení v rámci Mělníka bylo zajištěno také páteřní linkou 369, která nabízí celotýdenní obsluhu Podolí, Mlazic a Liběchova. Všechny PID linky (349, 369, 470, 471, 472, 474, 475) také zahrnují zastávku na autobusovém stanovišti.

Některé z linek, které by Vás mohli zajímat:

 • Autobusová linka 349 – Linka spojuje zastávky Praha, Ládví a Mělník, Mlazice.
 • Autobusová linka 471 – Linka spojuje autobusové nádraží s Kostelcem nad Labem a nabízí celkem 13 spojů denně.
 • Autobusová linka 475 – Linka spojuje zastávky Horní Počaply a Mělník, Podolí.

Mapa veřejné dopravy v Mělníku – Plánek pro rok 2024

Stáhněte si mapu veřejné dopravy v Mělníku do mobilu přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé typy jízdenek městskou autobusovou dopravu v Mělníku

 • Platí na autobusových linkách PID pouze na území měst Mělník a Liběchov a obce Velký Borek s výjimkou linek PID 400, 410, 466, 467, 468, 620, 694, 695, 696.
 • Jednotlivé jízdné nepřestupní hrazené v hotovosti:
  • a) Plnocenné 12 Kč
  • b) Zvýhodněné pro děti od 6 do 15 let 6 Kč
 • Jednotlivé jízdné nepřestupní hrazené čipovou kartou:
  • a) Plnocenné 8 Kč
  • b) Zvýhodněné pro děti od 6 do 15 let 4 Kč
 • Předplatní časové jízdné:
  • a) Měsíční plnocenné 320 Kč
  • b) Měsíční zvýhodněné pro děti od 6 do 15 let 160 Kč
  • c) Měsíční zvýhodněné pro žáky a studenty od 15 do 26 let 160 Kč
 • Přepravné nepřestupní za psa bez schrány, zavazadlo, kočárek bez dítěte:
  • a) Hrazené v hotovosti 12 Kč
  • b) Hrazené čipovou kartou 8 Kč
 • Předplatní časové jízdné je nahrané na čipové kartě s možností volby počátečního dne platnosti v měsíci. Platí jen v rozsahu dat nahraných na kartě bez možnosti přesahu platnosti.

Znění všech tarifů si můžete ověřit zde.

Kde se ubytovat v Mělníku

Na Mělník vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Mělník již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

 • Levná varianta (do 1200 Kč na noc): Hotel Swami
 • Zlatý střed (do 2000 Kč na noc): Penzion U Zámku
 • Luxusní zážitek (snídaně a wellness kolem 3000 Kč na noc): Château Liblice (Byšice – 9,1 km od Mělníku)

Jízdní řády MHD v Mělníku – IDOS nebo Seznam.cz

Pro vyhledání spojení na městskou hromadnou dopravu v Mělníku doporučujeme využít jízdní řády od Seznam.cz.

Další možností je navštívit stránky IDOS, které umožňují vyhledání spojení v jízdních řádech vlaků, autobusů, MHD a letadel. Vyhledávají spojení různých dopravců a zobrazují aktuální polohy vlaků a autobusů. Pro vyhledané spojení lze zakoupit jízdenky přímo v aplikaci IDOS.

Ukázka jízdního řádu autobusové linky 349, která je součástí MHD Mělník.

Jaké jsou možnosti vlakového spojení z Mělníku?

Mělník je strategicky umístěný ve Středočeském kraji v blízkosti Prahy, což umožňuje snadný přístup k několika zajímavým městům vlakem. Několik měst v blízkém okolí Mělníka, do kterých můžete cestovat vlakem, zahrnuje:

 • Praha: Hlavní město České republiky je snadno dostupné vlakem z Mělníka. Vlaky z Mělníka směřují přímo do několika pražských nádraží, jako je Hlavní nádraží (Praha hlavní nádraží) nebo Masarykovo nádraží.
 • Mladá Boleslav: Toto město je známé jako sídlo automobilky Škoda Auto. Mladá Boleslav je vzdálená od Mělníka přibližně 30 km a je dostupná vlakem.
 • Česká Lípa: Město se nachází severně od Mělníka a vlaky umožňují snadný přesun mezi těmito městy.
 • Liberec: Oblíbeným cílem pro turisty díky své krásné architektuře a blízkosti Krkonošských hor. Liberec je dostupný vlakem z Mělníka.

Před cestou je vždy dobré zkontrolovat aktuální jízdní řády a dostupnost spojů, protože se mohou časy a spoje měnit.

Regionální autobusy v Mělníku a jeho okolí

Mělník je situován v blízkosti několika zajímavých míst ve Středočeském kraji a okolních oblastech. Kromě již zmíněných destinací (Praha, Mladá Boleslav, Česká Lípa, Liberec) existují i další zajímavá místa, do kterých můžete cestovat regionálními autobusy z Mělníka. Některé z nich mohou zahrnovat:

 • Kokořínský důl: Kokořínský důl je malebná oblast s skalními útvary, lesy a hradem Kokořín. Regionální autobusy vás mohou dopravit do některých okolních vesnic a obcí v této oblasti.
 • Mělnické vinařství: Pro milovníky vína je návštěva místních vinic v okolí Mělníka skvělým způsobem, jak strávit den. Některé vinice mohou být dosažitelné regionálními autobusovými spoji.
 • Roudnice nad Labem: Historické město Roudnice nad Labem leží na břehu Labe a může být zajímavou destinací pro výlet z Mělníka. Regionální autobusy mohou nabídnout přímé spoje do Roudnice nad Labem.
 • Litoměřice: Toto město, ležící na Labi, je známé svou historií a architekturou. Litoměřice jsou dostupné regionálními autobusy z Mělníka.
 • Nymburk: Nymburk je dalším historickým městem v blízkosti Mělníka. Regionální autobusy mohou zajistit spojení mezi oběma městy.

Před plánováním výletu je vždy dobré ověřit aktuální jízdní řády a dostupnost spojů, protože se mohou časy a trasy měnit.

Kontaktní údaje společnosti – ČSAD Střední Čechy a.s.

 • Telefonní číslo: +420 315 671 659
 • Emailová adresa: csadsc@csad-me.cz
 • Pracovní doba:
  • Po-Pá (5:00-19:00)
  • So (8:00-12:00)
  • Ne, svátky (zavřeno)

Naše osobní zkušenosti s MHD v Mělníku

„Mělnická MHD, provozovaná společností ČSAD Střední Čechy a.s., představuje výborný způsob, jak se pohodlně přepravit po tomto malebném městě. Během svých několika návštěv jsem byl velmi spokojený s efektivitou a spolehlivostí místní dopravy. Autobusy jsou čisté, moderní a řízeny profesionálním personálem, což vytváří příjemné prostředí pro cestování. Jsem nadšený z rozsáhlé sítě tras, které umožňují snadný přístup ke klíčovým částem města a okolí. Jízdní řády jsou dobře organizované a přizpůsobené potřebám cestujících. Výborný servis MHD Mělník výrazně přispěl k mému pozitivnímu dojmu z tohoto krásného regionu, a já se těším na další příležitost využít tuto pohodlnou a efektivní formu městské dopravy.“

Přečtěte si i náš speciál o MHD v okresních městech Středočeského kraje

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy ve Středočeském kraji. Naše série článků vás zavede do dvanácti okresních měst, od krajského a zároveň hlavního města ČR Prahy, přes Mladou Boleslav až po Kladno. Prozkoumáme dopravní systémy ve městech BenešovBeroun, Kladno, KolínKutná Hora, Mladá BoleslavNymburkPříbram a Rakovník, abychom vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích středočeského kraje.