10 Pro

MHD Mladá Boleslav – Mapa, cena jízdenek a jízdní řády

Zachránce hektických ranních dojíždění, průvodce do tajemných koutů města a spojenec těch, kdo chtějí snížit svůj ekologický otisk – to vše je městská hromadná doprava v Mladé Boleslavi. Co však stojí za tímto životně důležitým systémem? Jak se vyvinula v průběhu času? A co nám přináší do budoucnosti? Na tuto a mnoho dalších otázek se spolu s námi vydáme v tomto článku.

Dopravní podnik Mladá Boleslav, s.r.o. (DPMLB)

Od roku 1997 má Dopravní podnik Mladá Boleslav, s.r.o. na starosti provoz městské autobusové dopravy v Mladé Boleslavi, včetně oblasti Kosmonos, a okolních obcí. Tento podnik je také zodpovědný za správu městského autobusového nádraží. Byl zapsán do obchodního rejstříku dne 18. června 1997. Od samého počátku byl stoprocentním vlastníkem tohoto podniku město Mladá Boleslav.

Dne 1. září 1997 začal Dopravní podnik Mladá Boleslav provádět zkušební provoz okružní linky číslo 20, která směřovala do Josefova Dolu. Poté, v říjnu, převzal provoz na 12 nových autobusových linkách, což zahrnovalo i nahrazení předchozího dopravce, společnosti Seco Trans, která do té doby zajišťovala městskou dopravu v Mladé Boleslavi.

V roce 2017 se Dopravní podnik Mladá Boleslav stal členem Sdružení dopravních podniků České republiky.

Autobusy v Mladé Boleslavi – Základní přehled

Autobusová doprava v Mladé Boleslavi je složena z celkem 19 autobusových linek, které jsou identifikovány písmeny A, B, C a čísly od 10 do 80. Druhá číslice v čísle lince naznačuje variantu trasy odvozenou z hlavní „desítkové“ linky. Kromě toho existuje také nepravidelná hokejová linka H (265012). Tyto linky mají licenční čísla v rozsahu od 265010 do 265090. Součástí městské hromadné dopravy je také bezplatná linka do nákupního centra Olympia, označená O (dříve OC), kterou provozuje stejný dopravce. Je třeba poznamenat, že režim provozu je ovlivněn aktivitami společnosti Škoda Auto, což zahrnuje zvýšený provoz ve třetí dopravní špičce kolem 22. hodiny (pro linky 20, 31, 40, 41 a 42) a sníženou frekvenci během období celozávodní dovolené.

 • Pro dosažení Vyhlídkové věže Staré radnice v Mladé Boleslavi pomocí MHD, doporučujeme využít autobusovou linku A. Linka má zastávku u Staroměstského náměstí a spojuje ho s dalšími částmi města.
 • Mladoboleslavský hrad s muzeem je přístupný pomocí autobusové linky č. 20. Linka spojuje autobusové nádraží s Josefovem, přičemž zastavuje i u Mladoboleslavského hradu.
 • Pro dosažení Městského paláce Templ v Mladé Boleslavi pomocí MHD, doporučujeme využít autobusovou linku č. 60. Tato linka má zastávku u Městského paláce Templ a spojuje ho s dalšími částmi města.

Mapa veřejné dopravy v Mladé Boleslavi – Detailní plánek pro rok 2023

Stáhněte si kompletní aktuální mapy veřejné dopravy v Mladé Boleslavi přímo do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Mladé Boleslavi

Časová předplatní jízdenka

Jízdné zdarma v MHD pro:

 • děti do 15 let
 • držitele Jánského plakety
 • rodiče na mateřské a rodičovské dovolené
 • starobní důchodci
 • osoby pečující o dítě dlouhodobě zdravotně postižené ve věku do 15 let.

Přepravní řád a ceny jízdného a dovozného, které jsou uplatňovány na linkách městské dopravy, naleznete také na webu www.dpmlb.cz

Kde se ubytovat v Mladé Boleslavi

Na Mladou Boleslav vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Mladou Boleslav již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

 • Levná varianta (do 1200 Kč na noc): Penzion Piano Ranch
 • Zlatý střed (do 2000 Kč na noc): Pension 1310
 • Luxusní zážitek (snídaně a wellness kolem 3000 Kč na noc): Penzion Solid Spa

Jízdní řády MHD v Mladé Boleslavi a Kosmonosech – IDOS

Rozklikněte Vámi požadovanou linku a prohlédněte si její jízdní řády

Jaké jsou možnosti vlakového spojení z Mladé Boleslavi?

Vlakové spojení z Mladé Boleslavi do okolních oblastí je poměrně rozvinuté a poskytuje cestujícím možnost dostat se do různých destinací. Zde jsou některé z nejvýznamnějších tras a destinací:

 • Mladá Boleslav – Praha: Jedna z nejdůležitějších železničních tras spojuje Mladou Boleslav s hlavním městem Prahou. Vlaky na této trase jsou pravidelné a umožňují pohodlné spojení mezi oběma městy.
 • Mladá Boleslav – Liberec: Tato trať je oblíbená mezi cestujícími, kteří chtějí navštívit Liberec a jeho okolí, včetně Krkonošských hor.
 • Mladá Boleslav – Turnov: Tato trasa je ideální pro ty, kteří chtějí objevovat Krkonoše a přírodní krásy Českého ráje.
 • Mladá Boleslav – Jičín: Tato trať vás zavede do malebného města Jičín a okolních oblastí, které mají bohatou historii a kulturu.
 • Mladá Boleslav – Hradec Králové: Cesta do Hradce Králové vám umožní prozkoumat toto historické město a jeho okolí.

Vlakové spojení z Mladé Boleslavi do okolí je důležité pro cestující, kteří hledají efektivní a pohodlný způsob cestování po České republice. Cesty jsou obvykle dobře značené a dostupné. Pro aktuální jízdní řády a informace o spojeních doporučuji kontaktovat České dráhy nebo použít online vlakový jízdní řád.

Regionální autobusy v Mladé Boleslavi a jeho okolí

Z Mladé Boleslavi se můžete regionálními autobusy dostat do několika zajímavých míst v blízkém okolí. Některé z těchto zajímavých míst zahrnují:

 • Český ráj: Krásné přírodní území je snadno dosažitelné regionálními autobusy z Mladé Boleslavi. Český ráj je známý svými skalními útvary, hrady a zříceninami, a nabízí mnoho možností pro pěší turistiku a prozkoumávání.
 • Jičín: Malebné historické město v Českém ráji, které je ideální pro procházky po starobylých uličkách a návštěvu místních památek, včetně Valdštejnského náměstí.
 • Liberec: Liberec je větší město v severních Čechách a nabízí mnoho možností pro zábavu a relaxaci. Můžete navštívit zoologickou zahradu, aquapark nebo si prohlédnout krásné městské muzeum.
 • Turnov: Město známé jako brána do Českého ráje a je ideálním výchozím bodem pro výlety do okolní krajiny s řadou skalních útvarů a hradů.
 • Hradec Králové: Historické město s krásným historickým centrem a množstvím muzeí a galerií.

Regionální autobusové linky poskytují skvělou možnost prozkoumat blízké okolí Mladé Boleslavi a objevovat různé kulturní, historické a přírodní krásy. Jízdní řády a dostupnost tras se mohou měnit, takže je vždy dobré prověřit aktuální informace na webových stránkách dopravce nebo na místním dopravním úřadu před plánováním vašich výletů.

Kontaktní údaje společnosti – Dopravní podnik Mladá Boleslav, s.r.o.

 • Telefonní číslo:
  • pevná linka: 326 734 498 (Infolinky pracovní dny 6 až 17 hodin),
  • mobilní: 602 277 939 (vrátnice – nonstop)
 • Webové stránky: http://www.dpmlb.cz
 • Pracovní doba: Infolinka Po-Pá (6:00-17:00), Vrátnice (Nonstop)

Jaká je zkušenost našeho redaktora Martina s dopravou v Mladé Boleslavy?

I když jsem Mladou Boleslav navštívil pouze párkrát, byl jsem nadšen z toho, jak pohodlně jsem se mohl přesouvat po městě a okolí. Autobusové linky byly čisté, dobře organizované a řidiči vstřícní a ochotní pomoci. Oceňuji i jednoduchost nákupu jízdenek a dostupnost informací o jízdních řádech online. To mi umožnilo plánovat své cesty bez stresu a ztráty času. A to nejlepší? Díky městské hromadné dopravě jsem mohl objevovat krásy Mladé Boleslavi a okolního regionu bez nutnosti řešit parkování a dopravní zácpy.

Přečtěte si i náš speciál o MHD v okresních městech Středočeského kraje

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy ve Středočeském kraji. Naše série článků vás zavede do dvanácti okresních měst, od krajského a zároveň hlavního města ČR Prahy, přes Mladou Boleslav až po Kladno. Prozkoumáme dopravní systémy ve městech Benešov, Beroun, KladnoKolínKutná HoraMělníkNymburkPříbram a Rakovník, abychom vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích středočeského kraje.