10 Pro

MHD Přerov – Mapa, cena jízdenek a jízdní řády

Přerov, malé, avšak živé město ležící v srdci Moravy, se může pyšnit skvěle organizovanou a rozsáhlou sítí městské hromadné dopravy, která umožňuje obyvatelům a návštěvníkům snadný a pohodlný přístup k různým částem města. Připojte se k nám, a společně prozkoumejme, jakým způsobem Přerov integruje starou kouzelnost s novými technologiemi a vytváří dopravní systém, který slouží jako vzor pro města všude po světě.

MHD Přerov (Arriva autobusy a.s.) – Městské autobusy

Městskou hromadnou dopravu v Přerově provozuje Arriva autobusy a.s.. Městská autobusová doprava umožňuje snadný přístup k mnoha zajímavým místům a atrakcím v regionu. Na 12 linkách městské dopravy v Přerově slouží 22 nízkopodlažních autobusů dopravce Arriva autobusy a.s. ve složení: 20 vozidel IVECO CROSSWAY CITY LE nejnovější ekologické normy EURO 6 a 2 vozidla SOR EBN 11 s elektrickým pohonem.

Trasy linek, které by Vás mohly zajímat:

 • Linka 925 101Přerov, Předmostí – Palackého – aut.st. – kino Hvězda – nemocnice – Kozlovice
 • Linka 925 103Přerov, Lověšice – Újezdec – Jižní Čtvrť – kino Hvězda – aut.st. – Přer.stroj.Henčlovská brána – Henčlov
 • Linka 925 112 Přerov, Vinary – Předmostí – Palackého – aut.st. – kino Hvězda – nemocnice – hřbitov – Újezdec – Lověšice

V Přerově se nachází několik zajímavých míst a památek, které stojí za návštěvu. Následující seznam obsahuje některé z nich:

 • Zámek Přerov: Dominantou města a nachází se v jeho historickém centru. Je to barokní stavba s bohatou historií, která byla postavena v 18. století. Dnes slouží jako kulturní centrum a galerie.
 • Památník lovců mamutů: Nachází se na naučné stezce Předmostím až do pravěku. Je to archeologické naleziště, kde byly objeveny pozůstatky mamutů a dalších pravěkých zvířat.
 • Park Michalov: Největším parkem v Přerově a rozkládá se na 17 hektarech. Je to ideální místo pro procházky, pikniky a sportovní aktivity.
 • Čubrina: Turistická atrakce v Přerově, která nabízí krásný výhled na město a okolní krajinu.
 • Zámek Rokytnice: Romantická stavba s bohatou historií. Je obklopen krásným parkem s mnoha vzácnými dřevinami.

Mapa veřejné dopravy v Přerově – Detailní plánek pro rok 2023

Stáhněte si kompletní aktuální mapy veřejné dopravy v Přerově přímo do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Přerově

Na všech linkách platí tarif IDSOK (Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje) vyhlášený dopravcem.

Jednotlivé jízdné:

 • zakoupíte při nástupu u řidiče (platba v hotovosti nebo platební kartou)
 • platnost jízdenky 40 minut v pracovní dny, 60 minut o víkendech a svátcích
 • cena:
  • Občanské jízdné (plné) – 10 Kč
  • Zlevněné jízdné – 2 Kč
  • Dovozné: zavazadlo, pes – 5 Kč

Časové jízdné:

 • zakoupíte v předprodeji na autobusovém nádraží nebo elektronicky na e-shopu IDSOK
 • cena:
  • 7 denní: občanská – 78 Kč, zlevněná – 19 Kč
  • Měsíční: občanská – 250 Kč, zlevněná – 62 Kč
  • Čtvrtletní: občanská – 710 Kč, zlevněná – 177 Kč
  • Roční: občané starší 70 let – 100 Kč

Kde se ubytovat v Přerově

Na Přerov vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Přerov již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

 • Levná varianta (do 1000 Kč na noc): Resort Radslavice
 • Zlatý střed (do 2000 Kč na noc): Sušilova 14 apartments I
 • Luxusní zážitek (snídaně a wellness kolem 3000 Kč na noc): Hotel Jana

Jízdní řády MHD v Přerově – IDOS

linka trasa
925 101 Přerov, Předmostí – Palackého – aut.st. – kino Hvězda – nemocnice – Kozlovice
925 102 Přerov, Vinary – Předmostí – Kaufland – Palackého – aut.st. – Přer.stroj.hl.brána
925 103 Přerov, Lověšice – Újezdec – Jižní Čtvrť – kino Hvězda – aut.st. – Přer.stroj.Henčlovská brána – Henčlov
925 104 Přerov, HZS – tř.gen.Janouška – Palackého – Svépomoc III – Kopaniny
925 105 Přerov, Dluhonice – PřCHZ / aut.st. – Palackého – hřbitov – nem.,Meopta – Palackého – aut.st.
925 106 Přerov, aut.st. – Palackého – Kopaniny
925 107 Přerov, aut.st. – Předmostí – Čekyně – Žeravice
925 108 Přerov, Předmostí – Polní– aut.st.
925 111 Přerov, Dluhonice – Předmostí – Palackého – aut.st. – kino Hvězda – nemocnice – Kozlovice
925 112 Přerov, Vinary – Předmostí – Palackého – aut.st. – kino Hvězda – nemocnice – hřbitov – Újezdec – Lověšice
925 114 Přerov, HZS – tř.gen.Janouška – Palackého – Svépomoc III – Kopaniny
925 115 Přerov, aut.st. – Palackého – hřbitov – nem.,Meopta – Palackého – PřCHZ – Dluhonice

Rozklikněte Vámi požadovanou linku a vyhledejte si a nebo stáhněte aktuální informace ohledně jízdního řádu online.

Vlakového spojení z Přerova do okolí

Vlakové spojení z Přerova do okolního regionu je dobrou možností pro cestování po Moravském kraji a do dalších částí České republiky. Následující jsou některé z nejvýznamnějších vlakových tras z Přerova:

 • Přerov – Olomouc: Trasa je jednou z nejfrekventovanějších vlakových tratí. Olomouc je významným regionálním centrem s mnoha historickými památkami a kulturou.
 • Přerov – Brno: Trasa vám umožní navštívit Brno, jeho historické centrum, zámek Špilberk a další atrakce.
 • Přerov – Ostrava: Ostrava je největším městem v Moravskoslezském kraji a má mnoho průmyslových a kulturních zajímavostí.
 • Přerov – Zlín: Cestování do Zlína je možné vlakem, což vám umožní prozkoumat toto město známé pro svou architekturu, zejména funkcionalistické budovy Tomáše Bati.
 • Přerov – Hranice na Moravě: Hranice na Moravě je nedaleké město s historickým centrem a vinařskou tradicí. Vlaky z Přerova vás mohou snadno dostat do Hranic.

Pro aktuální jízdní řády, ceny jízdného a další informace o vlakovém spojení z Přerova doporučuji navštívit webové stránky Českých drah (ČD) nebo dalších železničních společností. Vlaky jsou spolehlivým způsobem cestování a umožňují vám pohodlně prozkoumat různé části Moravského kraje a České republiky.

Regionální autobusy v Přerově a jeho okolí

Regionální autobusová doprava z Přerova nabízí řadu možností pro cestování do okolních obcí, měst a zajímavých míst na Moravě. Zde jsou některé z památek a zajímavých míst, která můžete navštívit pomocí regionálních autobusů z Přerova:

 • Kroměříž: Kroměříž je krásné historické město známé zejména pro svůj zámek a zahradu, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete si prohlédnout krásné barokní zahrady a navštívit zámek, který je jedním z nejvýznamnějších architektonických památek v regionu.
 • Hranice na Moravě: Toto město má pestré historické centrum s malebnými uličkami a náměstím. Hranice na Moravě je také známé pro svou vinařskou tradici, a můžete si zde vychutnat ochutnávku místního vína.
 • Rožnov pod Radhoštěm: Nachází se v blízkosti Beskyd a je výchozím bodem pro výlety do této krásné horské oblasti. Můžete navštívit Muzeum Valašského muzea v přírodě a prozkoumat tradiční valašskou kulturu.
 • Valašské Meziříčí: Je známé pro svou textilní tradici a nachází se v krásném údolí řeky Bečvy. Můžete zde prozkoumat muzeum textilního průmyslu a zajímavé historické čtvrti.
 • Památky a příroda: Regionální autobusy vás také dostanou do blízkosti přírodních památek, jako jsou hory Beskydy a Jeseníky, národní park Poodří, či hrad Helfštýn, který se nachází na kopci nad řekou Moravou.

Kontaktní údaje společnosti – MHD Přeov (Arriva autobusy a.s.)

 • Telefonní číslo: +420 597 827 240
 • Emailová adresa: info.autobusy@arriva.cz
 • Pracovní doba: Po-Pá (6:00 – 14:00)

Jaká je osobní zkušenost našeho redaktora Martina s Přerovskou MHD?

Jednou z prvních věcí, která mě potěšila, byla spolehlivost. Autobusy  v Přerově jezdí pravidelně a většinou bez větších zpoždění. To bylo pro mě velkým plusem, protože jsem měl jistotu, že se dostanu na své místo cíleně a včas. Dalším pozitivem byla čistota a údržba vozidel. Vozidla MHD byla vždy udržovaná a čistá, což vytváří příjemnou atmosféru pro cestující. Personál byl vstřícný a ochotný poskytnout informace o trasách a jízdním řádu, což bylo pro mě jako turistu velmi užitečné.

Jsem také mile překvapen rozsahem MHD v Přerově. Sít autobusových linek pokrývá celé město a okolí, což mi umožnilo snadno prozkoumat různé části města a jeho zajímavosti.Ceny jízdenek byly také velmi přijatelné, což znamenalo, že jsem si mohl dovolit využívat MHD bez zbytečných nákladů.

Celkově jsem byl s MHD v Přerově velmi spokojený. Je to efektivní, spolehlivý a pohodlný způsob, jak se pohybovat po městě, a určitě bych ho doporučil všem návštěvníkům, kteří chtějí lépe poznat toto krásné město.

Přečtěte si i náš speciál o MHD v okresních městech Olomouckého kraje

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy v Olomouckém kraji! Naše série článků vás zavede do pěti okresních měst, od Prostějova až po Jeseník. Prozkoumáme dopravní systémy ve městech JeseníkOlomoucProstějov a Šumperk, abychom Vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích olomouckého kraje.