20 Zář

MHD Kladno – Mapa, cena jízdenek a jízdní řády

Kladno, malebné město ležící v blízkosti Prahy, je domovem pro tisíce obyvatel a místo, kde se historie prolíná s modernitou. Jedním z klíčových prvků, který tvoří pulzující srdce tohoto města, je městská hromadná doprava. Pro ty, kteří zde žijí, pracují nebo Kladno navštěvují, představuje tento dopravní systém klíčový prvek každodenního života. V našem článku vám přiblížíme základní informace o městské hromadné dopravě v Kladně, jak funguje, jaké služby nabízí a jakým způsobem přispívá k pohodlnému a udržitelnému cestování v tomto krásném městě. Připojte se k nám na cestě objevování Kladna na kolech hromadné dopravy!

ČSAD MHD Kladno a.s. (ARRIVA autobusy a.s.)

ČSAD MHD Kladno a.s. je dopravní společnost provozující městskou hromadnou dopravu v Kladně. Společnost je součástí holdingu Arriva Transport ČR. Její sídlo se nachází na adrese Železničářů 885, Kladno, Středočeský, 272 01. ČSAD MHD Kladno a.s. provozuje autobusovou dopravu na linkách MHD Kladno a na regionálních linkách ve Středočeském kraji. Společnost je jedním z největších dopravních podniků v České republice a zaměstnává více než 3500 zaměstnanců.

Městské autobusy – Pupulární linky

 • Linka 602 je autobusová linka PID (MHD Kladno 2) a spojuje Náměstí Svobody s Ronovkou. Trasa vede přes Gymnasium, Divadlo, Autobusové nádraží a Havlíčkovo náměstí. Na lince je celkem 13 zastávek, včetně konečné zastávky Ronovka.
 • Linka 605 je autobusová linka PID (MHD Kladno 5) a spojuje zastávku Okrsek 0 se zastávkou Aquapark. Celá trasa vede celkem přes 17 zastávek, například přes zastávky Nádraží, Na Kovárně a nebo Divadlo.
 • Linka 608 je autobusová linka PID (MHD Kladno 8) a spojuje U Kauflandu s Belgickou. Trasa linky vede přes zastávky Tesco, Americká, Dr. Oetker, Billundská, Kožovská a Pekárna. Na lince je celkem 8 zastávek, včetně konečné zastávky Belgická.

Tramvaje v Kladně jezdily do roku 1973

Kladno bylo městem s tramvajovým provozem, ale tramvajová doprava byla zrušena v roce 1973. To znamená, že v Kladně již několik desetiletí nejezdí tramvaje. Místo toho se veřejná doprava v Kladně spoléhá na autobusy a vlaky. Historicky byly tramvaje v Kladně důležitým prostředkem městské dopravy, ale jako v jiných městech byly postupně nahrazovány autobusovou dopravou a jinými formami veřejné dopravy. I když tramvaje v Kladně již nejezdí, město si stále udržuje síť autobusových linek, které slouží pro přepravu místních obyvatel a turistů po městě a jeho okolí.

Mapa veřejné dopravy v Kladně – Detailní plánek pro rok 2023

Stáhněte si kompletní aktuální mapy veřejné dopravy přímo do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Typy jízdenek (jízdného) na MHD v Kladně

Tarif ČSAD MHD Kladno a.s. pro linky městské autobusové dopravy MHD Kladno (aktualizace k 1. 9. 2022) pro linky MHD Kladno : 601, 602, 603, 604, 605, 606, 607, 608, 609, 610, 611, 613, 614, 616

Základní jízdné a dovozné za jednotlivou jízdu placené hotově u řidiče

Základní jízdné a dovozné za jednotlivou jízdu placené z elektronické peněženky peněženky „EP“

Karta rodinná

 • Osoba od 15 do 65 let – 14 Kč

Karta občanská

 • Jednotivé jízdné odečítané z EP – 14 Kč
 • 7 denní – 125 Kč
 • 30 denní – 380 Kč
 • 90 denní – 1120 Kč

Karta žákovská

Karta důchodcovská

Osoby nad 65 let, držitelé starobního nebo invalidního důchodu III. stupně

 • Jednotlivé jízdné odečítané z EP – 1 Kč
 • 365 denní – 365 Kč

Karta rodičovská

Osoby na rodičovské dovolené s dítětem do 4 let

 • Prvních 40 jízd v měsíci odečítané z EP – 4 Kč
 • Po vyčerpání prvních 40 jízd – 14 Kč

Bezplatná přeprava osob v obvodu MHD:

 • držitelé platební karty V – volná,
 • děti do 6 let, osoby nad 70 let
 •  držitelé průkazu ZTP a ZTP/P včetně průvodce a vodícího psa a invalidního vozíku,
 • jedna osoba doprovodu dítěte do 3 let,
 • příslušník Policie ČR ve služebním stejnokroji,
 • příslušník Městské policie Kladno ve služebním stejnokroji, nebo v civilním oděvu
 • po prokázání se služebním
 • průkazem a odznakem
 • důchodci držitelé průkazů vydaných Ústředním výborem Českého svazu bojovníků za svobodu, Konfederací politických vězňů ČR, Sdružením bývalých politických vězňů ČR a Ústřední radou Svazu PTPVTNP.

Možnost použití jízdného PID:

Na linkách MHD Kladno jsou uznávány také předem zakoupené jednotlivé jízdenky PID dvou a vícepásmovés dobou platnosti 30 min. a delší, dále také plnocenné předplatní časové jízdné PID pro dvě a více pásem obsahující vždy pásmo 3. Zlevněné jízdné PID 50% a zvláštní jízdné PID 25% není na linkách MHD Kladno uznáváno.

Kde se ubytovat v Kladně

Na Kladno vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Kladno již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

 • Levná varianta (do 1300 Kč na noc): Retro Hotel Kladno
 • Zlatý střed (do 2000 Kč na noc): U Admirala
 • Luxusní zážitek (snídaně a wellness kolem 3000 Kč na noc): Hejtmanský dvůr

Jízdní řády MHD v Kladně – IDOS

Linka Platnost OD (Souhrnný JŘ) Trasa linky Staniční JŘ
601 01. 09. 2023 MHD Kladno: OAZA – Smečenská/Rakovnická st_JR
602 01. 09. 2023 MHD Kladno: Nám. Svobody – Ronovka st_JR
603 01. 09. 2023 MHD Kladno: OAZA – Hřbitovy st_JR
604 01. 09. 2023 MHD Kladno: U Zvonečku – Dvorská st_JR
605 01. 09. 2023 MHD Kladno: Okrsek 0 – Aquapark st_JR
606 01. 09. 2023 MHD Kladno: OAZA – Energie st_JR
607 01. 09. 2023 (Výlukový) MHD Kladno: Okrsek 4 – Jateční st_JR
608 01. 09. 2023 MHD Kladno: U Kauflandu – Belgická st_JR
609 01. 09. 2023 MHD Kladno: Tylova – Barré st_JR
610 01. 09. 2023 MHD Kladno: Tržnice – Zádušní st_JR
611 01. 09. 2023 MHD Kladno: Okrsek 0 – Průmyslová st_JR
613 01. 09. 2023 MHD Kladno: OAZA – Sokolovna st_JR
614 01. 09. 2023 MHD Kladno: Dříň – Belgická st_JR
616 01. 09. 2023 MHD Kladno: Nám. Svobody – Belgická st_JR

Rozklikněte danou linku a ověřte si veškeré informace z oficiálních stránek.

Jaké jsou možnosti vlakového spojení z Kladna?

České dráhy poskytují vlakové spojení z Kladna do různých destinací v okolí. Pro vyhledání spojení, nákup jízdenky, informace o vlacích, informace o stanicích a průběžné informace o cestě můžete použít mobilní aplikaci Můj vlak. Další možností je využít aplikaci IDOS, která umožňuje vyhledání spojení v jízdních řádech vlaků, autobusů, MHD a letadel. Pro více informací o spojení a jízdenkách můžete navštívit webové stránky Českých drah.

Z Kladna se vlakem můžete dostat do několika turisticky významných měst v okolí. Následující tabulka uvádí některé z těchto spojení krom Prahy (Trať 120) jako takové, ta je samozřejmostí:

Město Trať
Rakovník Trať 120
Lužná u Rakovníka Trať 120
Hostivice Trať 122
Rudná u Prahy Trať 122
Kralupy nad Vltavou Trať 093

Regionální autobusy v Kladně a jeho okolí

Z Kladna existuje několik regionálních autobusových spojení do turisticky významných měst a lokalit v okolí. Následují některé z těchto destinací, kam se můžete dostat regionálními autobusy z Kladna:

 • Křivoklát je malebné historické město s nádherným hradem, který se nachází v Křivoklátském lese.
 • Unhošť je malebné město ležící nedaleko Kladna. Můžete se sem dostat autobusem a prozkoumat krásný historický centrum a okolní přírodu.
 • Kolešovice jsou známé svým zámkem a krásnými zahradami. Regionální autobusy z Kladna vám umožní navštívit tuto klidnou lokalitu.
 • Lány jsou známé tím, že zde stojí prezidentský zámek, který slouží jako letní rezidence českých prezidentů.
 • Rakovník je město s bohatou historií a kulturním dědictvím. Regionální autobusy z Kladna vás zavedou do Rakovníka, kde můžete navštívit historické památky a muzea.
 • Mělník leží na soutoku řek Labe a Vltavy a je známý svými vinohrady a vinařstvím.

Je vždy dobré prověřit aktuální jízdní řády a dostupnost spojů, protože se mohou měnit v závislosti na ročním období a aktuálních podmínkách dopravy.

Kontaktní údaje společnosti – ČSAD MHD Kladno

 • Telefonní číslo: +420 312 247 734; +420 312 247 186; +420 312 247 013;
 • Emailová adresa: csadkladno@csadkladno.cz
 • Adresa sídla společnosti: Železničářů 885, Kladno-Kročehlavy, 272 80

Jaká je osobní zkušenost našeho redaktora Martina s ČSAD MHD Kladno?

Městská hromadná doprava v Kladně je pro mě skvělým způsobem, jak se pohybovat po městě. Využívám ji pravidelně a jsem s ní opravdu spokojený. Prvním pozitivem je dostupnost. Zastávky jsou rozmístěny po celém městě a autobusy jezdí často, což mi umožňuje snadno se dostat kamkoliv potřebuji. Nemusím se stresovat hledáním parkovacího místa a mohu se plně soustředit na svou cestu. Druhým velkým plusem je přívětivý personál. Řidiči jsou vždy ochotní a zdvořilí. Pokud mám dotaz ohledně jízdného nebo trasy, vždy mi ochotně poradí. Cítím se v jejich přítomnosti vždy vítán. Také bych chtěl zdůraznit, že autobusy jsou čisté a udržované. Nikdy jsem neměl pocit, že bych se musel obávat o svou hygienu nebo zdraví během jízdy. To je pro mě velmi důležité.

Celkově vzato, městská hromadná doprava v Kladnu je pro mě ideálním způsobem, jak se pohybovat po městě. Je to pohodlné, spolehlivé a ekologické. Rád ji doporučuji všem, kteří chtějí ušetřit čas a nervy a zároveň přispět k ochraně životního prostředí.

Přečtěte si i náš speciál o MHD v okresních městech Středočeského kraje

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy ve Středočeském kraji. Naše série článků vás zavede do dvanácti okresních měst, od krajského a zároveň hlavního města ČR Prahy, přes Mladou Boleslav až po Kladno. Prozkoumáme dopravní systémy ve městech Benešov, Beroun, Kolín, Kutná Hora, Mělník, Mladá Boleslav, Nymburk, PříbramRakovník, abychom vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích středočeského kraje.