22 Říj

MHD Znojmo – Mapa, cena jízdenek a jízdní řády

Znojmo, malebné město v Jihomoravském kraji, je známé nejen svou bohatou historií a výjimečnými vinnými sklepy, ale také pro svou efektivní a rozsáhlou městskou hromadnou dopravu, která hraje klíčovou roli ve všedním životě znojemských obyvatel. Každý den tisíce lidí využívají různé prostředky hromadné dopravy, aby se dostali do práce, do školy nebo k oblíbeným místům ve městě. Ve svém úsilí o udržitelnost a pohodlí místních obyvatel se Znojmo může pyšnit moderními autobusy, ekologickými iniciativami a řadou zajímavých tras. V tomto článku se podíváme na to, co dělá městskou hromadnou dopravu ve Znojmě tak výjimečnou, a proč stojí za to se s ní seznámit.

MHD Znojmo (INTEGROVANÝ DOPRAVNÍ SYSTÉM JIHOMORAVSKÉHO KRAJE) -(IDSJMK))

Městská doprava v Znojmě je zajišťována osmi linkami nových městských nízkopodlažních autobusů na linkách 801 až 809. Znojemská městská doprava je součástí IDS JMK – Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje, takže je možné pro cesty po městě využívat i linky regionálních autobusů a vlaků. Po příjezdu do města s platnou jízdenkou IDS JMK není nutné kupovat další jízdenku pro cestu po městě. Přímo v městských autobusech ve validátoru a případně i u řidiče je možné koupit jízdenky platné pro dojezd po celém kraji.

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování ve Znojmě od 800 Kč na noc

Občasným cestujícím doporučujeme využít mobilní aplikaci POSEIDON, s níž lze snadno koupit cenově výhodnější jízdenky po městě (při nabitém kreditu nepřestupní za 11 Kč) i levnější jednorázové jízdenky po kraji.

Městská autobusová doprava ve Znojmě

Od 1. 1. 2023 je městská autobusová doprava ve Znojmě tvořena osmi linkami, z nichž sedm je denních s čísly 801, 802, 803, 804, 806, 807 a 809 a jedna je noční s číslem 808. Všechny linky jsou začleněny do Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) a všechny zastávky těchto linek leží v tarifní zóně 800.

Zde uvedeme tři linky, které by vás mohli zajímat:

 • K Rotundě sv. Kateřiny nebo ke Znojemskému hradu vás dovezou autobusové linky 801 a 803.
 • Autobusová linka 801 vás dopraví například na zastávky Nám. Svobody lázně a nebo do Nemocnice.
 • Autobusová linka 809 začíná na zastávce Náměstí Komenského a končí na Popice, u kostela.

V letním období je pro turisty i obyvatele Znojma připravena nabídka dopravy pro cykloturisty – vlaky směrem Retz, Moravské Budějovice, Mikulov a autobusy směrem Brno a Vranovská přehrada. Vše je zahrnuto do Tarifu IDS JMK.

Mapa veřejné dopravy ve Znojmě – Detailní plánek pro rok 2023

Stáhněte si kompletní aktuální mapy veřejné dopravy ve Znojmě přímo do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD ve Znojmě

Zde Vám představíme typy a ceny jízdného, které platí ve všech městech včetně Znojma (Zóna 800), kde městskou hromadnou dopravu provozuje IDSMJK.

Jednorázové jízdenky

Předplatní jízdenky přenosné

Jízdenky v mobilním telefonu

Předplatní jízdenky nepřenosné a roční přenosné*14

Cestování mimo Brno s případnou kombinací s jednou brněnskou zónou

Tarif IDS JMK platí na tramvajových, trolejbusových a autobusových linkách provozovaných v systému IDS JMK a dále v osobních a spěšných vlacích a vybraných rychlících na tarifně zaintegrovaných úsecích tratí. Plné verze Tarifu a Smluvních přepravních podmínek IDS JMK jsou uvedeny na www.idsjmk.cz.

Roční kupóny

Přeprava jízdních kol

 • Je povolena ve vlacích, v cyklobusech a v zónách 100 + 101 v linkách
  1 až 99 s jednorázovou jízdenkou základní, s jízdenkou pro kolo pro
  všechny zóny na 240 minut za 40 Kč nebo na 24 hodin za 80 Kč.
 • Držitel přenosné předplatní jízdenky základní s platností 24 hodin
  může v nepracovních dnech v předplacených zónách ve spojích s
  povolenou přepravou kol bezplatně přepravovat jízdní kolo.
 • Držitel předplatní jízdenky pro zóny 100 + 101 platné pro 2 a více
  dnů přepravuje v těchto zónách ve spojích s povolenou přepravou kol
  jízdní kolo bezplatně.

Kde se ubytovat ve Znojmě

Na Znojmo vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Znojmo již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

Jízdní řády MHD ve Znojmě – IDOS

Rozklikněte Vámi požadovanou linku a ověřte si její jízdní řád online.

 • 801(Znojmo: Hradiště – Železniční stanice – Suchohrdly – Kuchařovice – Nová nemocnice)
 • 802 (Znojmo: Nová nemocnice – Železniční stanice – Nový Šaldorf – Oblekovice)
 • 803 (Znojmo: Nová nemocnice – Pražská – Železniční stanice – Dobšice)
 • 804(Znojmo: Oblekovice – Železniční stanice – Nová Nemocnice – Přímětice)
 • 806 (Znojmo: Cínová hora – Horní náměstí – Železniční stanice – Vančurova DPS)
 • 807 (Znojmo: Přímětice – Horní náměstí – Dyjská)
 • 808 (Znojmo: Železniční stanice – Přímětice – Mramotice – Kasárna – Hradiště)
 • 809 – (Znojmo: Železniční stanice – Konice – Popice)

Jaké jsou možnosti vlakového spojení ze Znojma?

Vlakové spojení ze Znojma do okolí nabízí pohodlný způsob cestování a možnost rychle dosáhnout dalších zajímavých destinací v České republice. Znojmo má železniční stanici, která spojuje město s několika významnými trasami. Zde je několik nejvýznamnějších vlakových tras:

 • Spoje do Brna:  Vlaky zajišťují pravidelné spojení do Brna, a to jak rychlými expresy, tak i osobními vlaky. Cesta do Brna trvá zhruba 1,5 až 2 hodiny.
 • Trasa do Prahy: Znojmo má také spojení s hlavním městem České republiky, Prahou. Přes Brno můžete cestovat do Prahy na rychlých vlacích. Celá trasa zabere přibližně 3,5 až 4 hodiny.
 • Trasa do Vídně: Znojmo se nachází blízko rakouské hranice, a proto je dostupné také spojení do Vídně. Vlaky směřují přes Mikulov a po cestě můžete obdivovat nádhernou moravskou krajinu. Cesta do Vídně trvá přibližně 2 až 2,5 hodiny.
 • Linka do Břeclavi: Vlakové spojení do Břeclavi vám umožní snadný přestup na různé další tratě směrem na Slovensko, Maďarsko a další destinace.

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování ve Znojmě od 800 Kč na noc

Vlakové spojení ze Znojma je spolehlivé a nabízí cestujícím možnost rychle a pohodlně dostat se do různých částí České republiky a okolních zemí. Díky tomu je Znojmo výborným výchozím bodem pro objevování této krásné části střední Evropy.

Regionální autobusy ve Znojmě a jeho okolí

 • Cesta do Mikulova: Mikulov, známý svými vinařstvími a historickým centrem, je oblíbeným cílem pro turisty. Znojmo nabízí autobusové spojení s Mikulovem, což vám umožní prozkoumat tento krásný region a ochutnat tamní vína.
 • Vinařské regiony kolem Znojma: Autobusové linky vedoucí do vinařských oblastí kolem Znojma jako například Šobes vám umožní navštívit různé vinařské sklepy a vinice a ochutnat místní vína. Můžete si naplánovat vlastní více vinařskou trasu a objevovat různé vinařské destinace.
 • Cesta do Lednice a Valtic: Lednice a Valtice jsou dvě další nádherná místa v Jižní Moravě, známá pro své zámky a parky, které jsou součástí světového dědictví UNESCO. Regionální autobusy vás dopraví přímo do těchto historických lokalit.
 • Přírodní výlety: Pokud máte rádi přírodu, můžete využít regionální autobusy pro cesty do přírodních rezervací, jako je Podyjí národní park, kde můžete provádět pěší túry, cyklistické výlety a užívat si krásné krajiny.
 • Spojení s dalšími okolními městy a obcemi: Regionální autobusy vám také poskytují možnost snadného spojení s okolními městy a vesnicemi, jako je Šatov, Vranov nad Dyjí a další, které mají své vlastní unikátní atrakce a památky.

Znojmo je výborným výchozím bodem pro objevování jižního Moravského kraje, a regionální autobusová doprava je skvělým způsobem, jak se dostat do okolních destinací a objevovat krásy této malebné části České republiky.

Kontaktní údaje společnosti – INTEGROVANÝ DOPRAVNÍ SYSTÉM JIHOMORAVSKÉHO KRAJE (IDSJMK)

 • Telefonní číslo: 543 174 317 (volba 1)
 • Emailová adresa: info@kordis-jmk.cz
 • Pracovní doba: 24 hodin denně/7 dní v týdnu

Jaká je osobní zkušenost našeho redaktora Martina s MHD ve Znojmě?

Musím říct, že jsem opravdu mile překvapený kvalitou a efektivitou městské hromadné dopravy ve Znojmě. Jsem městem Znojmo nadšen a byl jsem trochu nervózní ohledně toho, jak se budu dostávat z jednoho konce města na druhý. Ale MHD mě dokonale přesvědčila, že je to ten nejlepší způsob, jak cestovat po městě. První věc, kterou jsem si všiml, byla čistota a modernost autobusů. Jsou dobře udržované a pohodlné, což je pro mě důležité, protože trávím v dopravě poměrně dost času. Personál je vstřícný a ochotný pomoci, pokud máte nějaké otázky ohledně jízdného nebo tras. Co mě opravdu potěšilo, byla frekvence spojů. Autobusy jezdí pravidelně, takže jsem nemusel dlouho čekat na příští spoj. To mi ušetřilo spoustu času a umožnilo mi efektivně plánovat své cesty po městě. Městská hromadná doprava ve Znojmě také dobře pokrývá důležité části města. Měl jsem možnost rychle dostat se tam, kam jsem chtěl, a to bez problémů. To je velkou výhodou, zejména pokud máte plán na návštěvu některých z historických památek nebo vinic.

Přečtěte si i náš speciál o MHD v okresních městech Jihomoravského kraje

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy v Jihomoravském kraji! Naše série článků vás zavede do šesti okresních měst, od Blanska po Hodonín. Prozkoumáme dopravní systémy ve městech Blansko, Brno, Břeclav, Hodonín, Vyškov a Znojmo, abychom Vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích Jihomoravského kraje.