23 Říj

MHD Havířov – Mapa, cena jízdenek a jízdní řády

Havířov, kouzelné město ležící na severovýchodě České republiky, nás nejenom okouzluje svou historií a kulturním dědictvím, ale také nám poskytuje efektivní a pohodlnou městskou hromadnou dopravu. V následujícím článku se společně podíváme na základní informace o městské hromadné dopravě v Havířově, včetně dostupných dopravních prostředků, jízdních řádů a dalších důležitých aspektů, které vám umožní lépe prozkoumat tuto půvabnou destinaci. Zůstaňte s námi a objevte, jak se pohybovat po Havířově jednoduše a pohodlně.

MHD Havířov provozuje Transdev Slezsko a.s.

Společnost Transdev Slezsko a.s. je provozovatelem městské hromadné dopravy v Havířově. Vznikla jako nástupnická společnost po sloučení ČSAD Havířov a.s., ČSAD Frýdek – Místek a.s. a ČSAD Karviná a.s.. Společnost nabízí pravidelné linky, které obsluhují město Havířov a další obce v regionu.

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování v Havířově od 900 Kč na noc

Městské autobusy v Havířově

Veřejná autobusová doprava v Havířově je provozována společností Transdev Slezsko a.s. Městská hromadná doprava (MHD) zajišťuje linky 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411, 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418, 419, 420 a 421 . Pro turisty jsou nejdůležitější linky 401 a 402.

Linka 401 spojuje Horní Suchou, Pašůvku, Prostřední Suchou, železniční stanici, a Šumbark. Linka 402 jezdí mezi Šumbarkem, točnou Lidická, Albrechticemi, a Stonavou.

Zajímavosti v Havířově zahrnují kulturní dům Radost, který sloužil původně jako kino Radost a je státem chráněná kulturní památka od roku 2003. Další zajímavosti zahrnují Kotulovu dřevěnku s expozicemi, Street Workout Park Havířov, a další.

Mapa veřejné dopravy v Havířově – Orientační plánek z roku 2012

Stáhněte si orientační plánek veřejné dopravy v Havířově přímo do mobilu přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Havířově

Obyčejné nezlevněné jízdné

Nepřenosné jízdné E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 7denní 30denní 90denní 180denní 365denní
Havířov 40 131 275 742 2612

Jízdné pro děti od 6 do 15 let

Nepřenosné jízdné Cena: E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 30denní 90denní 5měsíční 12měsíční 365denní
Havířov 40 138 371 618

Jízdné pro studenty od 15 do 26 let

Nepřenosné jízdné Cena: E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 30denní 90denní 5měsíční 12měsíční 365denní
Havířov 40 138 371 618

Jízdné pro důchodce

Nepřenosné jízdné Cena: E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 30denní 90denní 365denní
Havířov 40 178 480

Jízdné pro důchodce invalidní

Nepřenosné jízdné Cena: E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 30denní 90denní 365denní
Havířov 40 138 371

Jízdné pro občany starší 65 let

Nepřenosné jízdné Cena: E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 30denní 90denní 365denní
Havířov 40 138 371

Jízdné pro občany starší 70 let

Nepřenosné jízdné Cena: E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 30denní 90denní 180denní 365denní
Havířov 40 138 371

Jednotlivé jízdné  pro I. a II. pásmo

Bezplatná přeprava – I. a II. pásmo

Kde se ubytovat v Havířově

Na Havířov vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Havířov již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

Jízdní řády MHD v Havířově – IDOS

 • 401 (Horní Suchá,Pašůvka-Havířov,Prostřední Suchá,železniční stanice Havířov,Šumbark,točna 2.etapa) – Aktuální jízdní řád
 • 402 (Havířov,Šumbark,točna Lidická-Šenov,ČSAD-Albrechtice,železniční stanice-Stonava, sídliště Nový svět)Aktuální jízdní řád
 • 403 (Havířov,Podlesí,autobusové nádraží-Petřvald,Březiny)Aktuální jízdní řád
 • 404 (Havířov,Podlesí,autobusové nádraží-Havířov,Šumbark,točna Lidická)Aktuální jízdní řád
 • 405 (Havířov,Podlesí,autobusové nádraží-Havířov,Šumbark,točna 2.etapa)Aktuální jízdní řád
 • 406 (Havířov,Podlesí,autobusové nádraží-Havířov,Prostřední Suchá,železniční stanice-Horní Suchá,Pašůvka)Aktuální jízdní řád
 • 407 (Havířov,Podlesí,autobusové nádraží-Havířov,Šumbark,Marie Pujmanov)Aktuální jízdní řád
 • 408 (Havířov,Podlesí,Těšínská-Havířov,Město,železniční stanice-Havířov,Šumbark,točna 2. etapa-Havířov,Šumbark,točna Petřvaldská-Havířov,Šumbark,točna Lidická-Havířov,Podlesí,autobusové nádraží)Aktuální jízdní řád
 • 409 (Havířov,Podlesí,autobusové nádraží-Havířov,Šumbark,točna Petřvaldská)Aktuální jízdní řád
 • 410 (Havířov,Šumbark,točna Lidická-Havířov,Podlesí,Těšínská-Havířov,Dolní Datyně,točna Josefa Kotase)Aktuální jízdní řád
 • 411 (Havířov,Podlesí,autobusové nádraží-Horní Bludovice,Adámek-Šenov,Lapačka)Aktuální jízdní řád
 • 412 (Havířov,Podlesí,autobusové nádraží-Havířov,Šumbark,točna Lidická)Aktuální jízdní řád
 • 413 (Havířov,Šumbark,točna Petřvaldská-Horní Suchá, konečná)Aktuální jízdní řád
 • 414 (Havířov.Šumbark,točna Lidická-Havířov,Podlesí,Těšínská-Havířov,Dolní Datyně,točna Josefa Kotase)Aktuální jízdní řád
 • 415 (Havířov,Podlesí,autobusové nádraží-Havířov,Šumbark,točna Petřvaldská)Aktuální jízdní řád
 • 416 (Havířov,Podlesí,autobusové nádraží-Havířov,Šumbark,točna 2.etapa)Aktuální jízdní řád
 • 417 (Havířov,Šumbark,točna Petřvaldská-Havířov,Podlesí,autobusové nádraží-Těrlicko,obecní úřad-Těrlicko,Hradiště,U Stonávky)Aktuální jízdní řád
 • 418 (Havířov,Město,železniční stanice-Šenov,bytovky-Havířov,Podlesí,autobusové nádraží)Aktuální jízdní řád
 • 419 (Havířov,Město,obchodní dům-Havířov,Šumbark,točna 2.etapa)Aktuální jízdní řád
 • 420 (Havířov,Podlesí,autobusové nádraží-Těrlicko,obecní úřad-Horní Bludovice,Záguří-Těrlicko,Zelené Město u Goduly)Aktuální jízdní řád
 • 421 (Havířov,Podlesí,autobusové nádraží-Havířov,Město,Jitřenka-Havířov,Prostřední Suchá,železniční stanice)Aktuální jízdní řád

Rozklikněte si aktuální jízdní řád u linky, která vás zajímá a veškeré informace si prověřte online.

Jaké jsou možnosti vlakového spojení z Havířova?

Vlakové spojení z Havířova do okolí nabízí cestujícím možnost snadného přesunu v rámci Slezského kraje a dalších regionů. Některé z nejvýznamnějších vlakových tras z Havířova zahrnují:

 • Havířov – Ostrava: Trasa je jednou z nejvýznamnějších spojení, které propojuje Havířov s regionálním centrem Ostravou. Vlaky na této trase zajišťují pravidelné spoje a cestujícím umožňují snadný přístup k širokému spektru služeb a atrakcí v Ostravě.
 • Havířov – Opava: Vlakové spojení mezi Havířovem a Opavou je důležitou trasou, která umožňuje cestujícím přesun do historického města Opavy. Zde mohou cestující prozkoumat památky, muzea a krásnou architekturu.
 • Havířov – Frýdek-Místek: Trať spojuje Havířov s městem Frýdek-Místek, kde mohou cestující objevovat kulturní dědictví a přírodní krásy této oblasti.
 • Havířov – Karviná: Vlaková spojení mezi Havířovem a Karvinou umožňují cestujícím snadný přístup k historickým památkám a kulturním akcím v Karviné.
 • Havířov – Bohumín: Trasa spojuje Havířov s městem Bohumín a dále s polskou hranicí. To umožňuje cestujícím mezinárodní spojení a přístup k různým destinacím v Polsku.

Jízdní řády, dostupnost a frekvence vlakových spojení mohou být podrobeny změnám, takže doporučuji prověřit aktuální informace na webových stránkách Českých drah nebo na nádražích v Havířově před vaší cestou. Vlaky jsou často efektivním způsobem, jak se dostat do okolních měst a regionů a prozkoumat nová místa.

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování v Havířově od 900 Kč na noc

Regionální autobusy v Havířově a jeho okolí

Regionální autobusová doprava z Havířova do okolních oblastí nabízí cestujícím širokou škálu možností pro pohodlné cestování a objevování nových míst. Některé z možných tras regionálních autobusů z Havířova zahrnují:

 • Havířov – Třinec: Regionální autobusy vám umožní snadný přesun do města Třinec, kde můžete navštívit místní památky a kulturní akce.
 • Havířov – Frenštát pod Radhoštěm: Tato trasa vás přivede do krásného města Frenštát pod Radhoštěm, které leží v blízkosti Beskydských hor. Zde si můžete užít horské túry a přírodní krásy.
 • Havířov – Fryšták: Cestování do Fryštáku vás zavede do města s bohatou historií a kulturním dědictvím.
 • Havířov – Krnov: Spojení umožňuje cestujícím cestovat do města Krnov, které je známé svými historickými památkami a zajímavými místy.
 • Havířov – Orlová: Regionální autobusy z Havířova do Orlové poskytují cestujícím možnost objevit toto město a jeho okolí.
 • Havířov – Ostrava: Kromě vlakových spojení existují také regionální autobusy, které spojují Havířov s Ostravou a umožňují pohodlné cestování mezi těmito městy.

Regionální autobusy jsou ideálním způsobem, jak se dostat do okolních oblastí, a mohou být užitečné pro turisty i obyvatele Havířova. Před cestou je však vždy dobré zkontrolovat aktuální jízdní řády a informace o cenách jízdenek u místních dopravních společností nebo na autobusových nádražích v Havířově.

Kontaktní údaje společnosti – Transdev Slezsko a.s.

 • Telefonní číslo: +420 597 608 508 (infolinka)
 • Emailová adresa: kodis@kodis.cz
 • Pracovní doba: Po-Pá (6:00-20:00), So-Ne (8:00-20:00)

Jaká je osobní zkušenost našeho redaktora Martina s MHD V Havířově?

Jízdenky byly snadno dostupné na různých prodejních místech a výběr z různých typů jízdenek byl vždy příjemným překvapením. Jsem rád, že MHD v Havířově zahrnuje také moderní platební metody, jako je bezkontaktní platba, což zjednodušuje placení jízdného.

Autobusy, které jsem používal, byly v dobrém stavu a působily dojmem čistoty a údržby. Řidiči byli vstřícní a ochotní pomoci s informacemi o trasách a zastávkách.Městská hromadná doprava v Havířově mi umožnila snadný a spolehlivý přesun po městě. Důležité je, že také pomáhá snižovat dopravní zátěž na silnicích a přispívá k udržitelnosti.

Celkově jsem byl velmi spokojen s MHD v Havířově a rád ji doporučím všem, kteří chtějí pohodlný a ekologický způsob dopravy po městě.

Přečtěte si i náš speciál o MHD v okresních městech Moravskoslezského kraje

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy v Moravskoslezském kraji! Naše série článků vás zavede do pěti okresních měst, od Opavy až po Karvinou. Prozkoumáme dopravní systémy v Bruntálu, Frýdku-Místku, Novém Jičíně, Opavě a Karviné, abychom vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích Moravskoslezského kraje.

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování v Havířově od 900 Kč na noc

Pokud byste v rámci moravskského kraje chtěli zavítat i do krajského města Ostravy, tak máme připravený: průvodce městskou hromadnou dopravou v Ostravě.