16 Bře

Městské autobusy v Novém Jičíně – Mapa, cena jízdenek a jízdní řády

Městská autobusová doprava v Novém Jičíně představuje nezbytný prvek, který propojuje historické jádro města s jeho okolím, poskytující obyvatelům, studentům i návštěvníkům pohodlný a ekologický způsob, jak prozkoumat jeho krásy a denně se dostat do práce či školy. S modernizací vozového parku,  se Nový Jičín snaží vyjít vstříc potřebám všech cestujících, zatímco důraz na ekologii a udržitelnost ukazuje směr, kterým se město ubírá do budoucna. Přečtěte si více o tom, jak městská autobusová doprava oživuje komunitu a přispívá k lepší kvalitě života v Novém Jičíně.

Autobusy v Novém Jičíně – Základní přehled

Arriva patří mezi přední dopravní společnosti v Evropě a v České republice spravuje flotilu 2 400 autobusů. Vedle městských autobusů a trolejbusů poskytuje také široké spektrum služeb, mezi něž patří Arriva Express, dálkové autobusy, regionální autobusy a cyklobusy. Společnost ARRIVA autobusy a.s. provozuje městskou hromadnou dopravu v Novém Jičíně na čtyřech linkách.

 • Autobusová linka č.601 Vás doveze z autobusového nádraží k Hřbitovní ulicí a Loučce.
 • Autobusová linka č.602 spojuje autobusové nádraží s Loučkou, Hřbitovní ulicí a opět s autobusovým nádražím.
 • Autobusová linka č.603 propojuje Tesco s Loučkou a autobusovým nádražím.
 • Autobusová linka č.604 spojuje autobusové nádraží s Kojetínem a opět autobusovým nádražím.

Nový Jičín je město plné památek a zajímavostí. Mezi zajímavé památky na náměstí patří barokní sloup panny Marie z roku 1917, dům U bílého anděla s lékárnou, radnice a renesanční měšťanský dům Stará pošta s dvojitou renesanční lodžií postavený v 60. letech 16. století. Další zajímavou památkou města je Žerotínský zámek. Nachází se v historickém centru Nového Jičína a byl postaven z bývalé městské dřevěné tvrze v 16. století. Později byl ještě upraven v 19. století do dnešní podoby a dnes v něm sídlí muzeum.

Mapa veřejné dopravy v Novém Jičíně – Detailní plánek pro rok 2024

Stáhněte si kompletní aktuální mapy veřejné dopravy v Novém Jičíně přímo do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé typy a ceny jízdenek městské autobusy v Novém Jičíně

Jednorázové jízdné

Obyčejné nezlevněné jízdenky a jízdenky pro důchodce

Tarifní oblast Elektronická 1) Papírová1) 2)
MĚSTO Nový Jičín 10 18

Jízdenky pro děti (6-15 let) a studenty (15-26 let)

Tarifní oblast Elektronická 1) Papírová 1) 2 
MĚSTO Nový Jičín 5 9

Dlouhodobé jízdné

Obyčejné nezlevněné jízdné

Nepřenosné jízdné E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 7denní 30denní 90denní 365denní
MĚSTO Nový Jičín 70 128 270 728 2399

Jízdenky pro děti (6-15 let) a studenty (15-26 let)

Nepřenosné jízdné E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 30denní 90denní 5měsíční 12měsíční 365denní
MĚSTO Nový Jičín 70 135 364 607

Jízdné pro důchodce

Nepřenosné jízdné Cena: E-shop/prodej s obsluhou
Tarifní oblast Zóna 30denní 90denní 365denní
MĚSTO Nový Jičín 70 202 545

 

Bezplatná přeprava osob 

 1. S bezkontaktní čipovou kartou ODISka nebo ZETKA se slevovým profilem a nahranou 365denní dlouhodobou časovou jízdenkou za 0 Kč:
  • Děti od 6 do 15 let věku v tarifních oblastech MĚSTO Karviná (zóna 5) a MĚSTO Orlová (zóna 15).
  • Občané nad 65 let věku v tarifních oblastech MĚSTO Český Těšín (zóna 45), MĚSTO Frýdek-Místek (zóna 50), MĚSTO Karviná (zóna 5), MĚSTO Nový Jičín (zóna 70), MĚSTO Ostrava (zóna 1) a MĚSTO Orlová (zóna 15).
  • Občané nad 70 let věku v tarifních oblastech MĚSTO Bruntál (zóna 100), MĚSTO Krnov (zóna 90), MĚSTO Opava (zóna 30) a MĚSTO Třinec (zóna 60).
  • Občané nad 70 let v tarifní oblasti OPAVA XL (zóna 301) pouze na linkách MHD Opava.
 2. S registrovanou bezkontaktní bankovní platební kartou se slevovým profilem a nahranou 365denní dlouhodobou časovou jízdenkou za 0 Kč:
  • Občané nad 65 let věku v tarifní oblasti MĚSTO Ostrava (zóna 1), uplatnit lze pouze na linkách MHD Ostrava, více informací na www.dpo.cz.
 3. Dále se bezplatně přepravují:
  • Děti do dovršení 6 let věku v doprovodu cestujícího staršího 10 let.
  • Držitelé průkazu ZTP vydaného v ČR.
  • Držitelé průkazu ZTP/P vydaného v ČR (i s vozíkem pro invalidy nebo kočárkem, je-li dítě držitelem průkazu ZTP/P) včetně průvodce (osoba nebo pes).
  • Pes asistenční nebo vodící (i ve výcviku).

Kde se ubytovat v Novém Jičíně

Na Nový Jičín vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Nový Jičín již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

 • Levná varianta (do 1100 Kč na noc): Hotel Na Skalkách
 • Zlatý střed (do 2000 Kč na noc): Penzion Bocheta
 • Luxusní zážitek (snídaně a wellness kolem 2500 Kč na noc): Hotel McLimon

Jízdní řády MHD v Novém Jičíně

linka trasa
886 601 Nový Jičín, aut.nádr.-Hřbitovní-Loučka-aut.nádr.
886 602 Nový Jičín, aut.nádr.-Loučka-Hřbitovní-aut.nádr.
886 603 Nový Jičín, Tesco-Loučka-aut.nádr.
886 604 Nový Jičín, aut.nádr.-Kojetín-aut.nádr.

MHD Nový Jičín (ARRIVA autobusy a.s.)

Společnost Arriva patřící mezi jedny z největších dopravních společností v Evropě, se sídlem v České republice disponuje rozsáhlým vozovým parkem zahrnujícím 2 400 autobusů, 35 trolejbusů a 70 vlaků. Vedle běžných autobusových a trolejbusových spojů poskytuje také různé vlakové služby, včetně Arriva Express, dálkových autobusů, regionálních autobusů a MHD, a dokonce i cyklobusů.

V lednu 2001 byla sloučena ČSAD Chrudim a Kutná Hora do nové entity s názvem ČSAD Autobusy CZ a.s. Dne 1. dubna 2001 se stal 100% vlastníkem společnosti Connex Transport AB se sídlem ve Stockholmu. Později, v roce 2006, se název vlastníka změnil na Veolia Transport Česká republika a.s. V září 2008 pak došlo k přejmenování společnosti na Veolia Transport Východní Čechy a.s. V roce 2012 proběhlo sloučení s firmou ORLOBUS a.s., a o rok později byla společnost přejmenována na ARRIVA VÝCHODNÍ ČECHY a.s. Současným 100% vlastníkem je matčiná společnost ARRIVA TRANSPORT ČESKÁ REPUBLIKA a.s.

Kontaktní údaje společnosti – ARRIVA autobusy a.s., provoz Nový Jičín

 • Telefonní číslo: +420 597 827 240
 • Emailová adresa: info.autobusy@arriva.cz
 • Pracovní doba: Po-Pá (6:00-14:00)

Jaké jsou možnosti vlakového spojení z Nového Jičína?

Nový Jičín je dopravně dobře propojený městským vlakovým spojením, což umožňuje snadný přístup k několika zajímavým městům v okolí. Některá z měst, do kterých se můžete dostat vlakem z Nového Jičína, zahrnují: Ostravu, Opavu, Přerov, Štramberk a Frýdek-Místek.

Regionální autobusy v Novém Jičíně a jeho okolí

Kromě již výše zmíněných měst a míst lze regionální autobusy využít k návštěvě dalších zajímavých destinací v blízkosti Nového Jičína. Některá další místa, kam můžete cestovat regionálním autobusem, zahrnují: Kopřivnice, Hukvaldy, Rožnov pod Radhoštěm, Frenštát pod Radhoštěm, Kunín, Bílovec.

Jaká je osobní zkušenost našeho redaktora Martina s – MHD v Novém Jičíně?

„Pokaždé, když navštívím Nový Jičín, je místní Městská hromadná doprava (MHD) jedním z těch prvků, který mi zanechává příjemný dojem. Autobusové spoje jsou spolehlivé a pohodlné, což přispívá k bezstarostnému průzkumu tohoto malebného města. Oceňuji, jak je systém MHD v Novém Jičíně efektivně organizovaný, což mi umožňuje snadno se dostat do různých částí města a objevovat jeho kulturní i historická místa. Moderní autobusy poskytují pohodlné cestování, ať už jsem na cestě za nákupy na centrální náměstí, prozkoumávání historického jádra nebo cestování za přírodními krásami okolních lokalit. Obsluha je vždy zdvořilá a ochotná pomoci, což vytváří příjemnou atmosféru pro turisty. MHD v Novém Jičíně se stává nejen prostředkem přepravy, ale také skvělým partnerem pro objevování krás tohoto města a jeho okolí.“

Přečtěte si i náš speciál o MHD v okresních městech Moravskoslezského kraje

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy v Moravskoslezském kraji! Naše série článků vás zavede do pěti okresních měst, od Opavy až po Karvinou. Prozkoumáme dopravní systémy v BruntáluFrýdku-Místku, Karviné, Havířově Opavě, abychom vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích Moravskoslezského kraje.