5 Kvě

MHD Náchod – Mapa, cena jízdenek a jízdní řády

Náchodská městská hromadná doprava není pouze prostředkem přepravy, ale klíčovým spojencem v pohodlném prozkoumávání místních klenotů. V našem článku se podíváme na síť městské dopravy, nabízené služby, a jak může každodenní cestování tímto způsobem obohacovat vaši zážitkovou mapu Náchodu. Připravte se na fascinující pohled do světa, který vám umožní prozkoumat krásy tohoto města z pohodlí svého sedadla v místních dopravních prostředcích.

MHD Náchod (CDS s.r.o. Náchod)

CDS s.r.o. Náchod, český soukromý podnik se sídlem v Náchodě, vznikl z transformace bývalé firmy ČSAD Náchod. Disponuje flotilou 54 provozních autobusů a 60 nákladních vozidel, která se vyznačuje svým charakteristickým žlutým nátěrem. Autobusové trasy provozované touto společností jsou pevnou součástí integrovaného dopravního systému IREDO. Kromě toho firma nabízí široké spektrum dalších služeb, včetně mytí vozidel, prodeje náhradních dílů, distribuce pohonných hmot, oprav vozidel, zájezdové dopravy a přepravy nákladů.

Kontaktní údaje společnosti – CDS s.r.o. Náchod

 • Telefonní číslo: +420 739 501 170
 • Emailová adresa: info@cdsnachod.cz
 • Pracovní doba: Po-Pá (6:00-14:00)

Městská autobusová doprava

Ve stáji MHD Náchod jezdí žluté autobusy od společnosti CDS s.r.o. Náchod, na které se vztahuje ceník jízdného IDS Iredo. MHD disponuje všeho všudy třemi autobusovými linkami.

 • Autobusová linka 645121.
 • Autobusová linka 645383.
 • Autobusová linka 1382001382 (jede až do polské Kudowy)

Typy a ceny jízdenek na MHD

Výhradními nosiči vícedenního jízdného IREDO jsou bezkontaktní čipová karta (BČK) IREDO a In Karta s aplikací IREDO. Vícedenní jízdní doklad IREDO nelze zakoupit v papírové podobě. Minimální částka pro dobití elektronické peněženky (EP) na BČK IREDO činí 50 Kč.

Tarif IDS IREDO vč. Ceníku od 10.12.2023 (633 kB)

Kde se ubytovat v Náchodě?

Na Náchod vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Náchod již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

 • Levná varianta (do 1100 Kč na noc): Hotel Zimní stadion Náchod
 • Zlatý střed (do 2000 Kč na noc): Ubytování u lípy
 • Luxusní zážitek (snídaně a wellness kolem 2500 Kč na noc): Vyhlídka Resort

Jízdní řády autobusové dopravy

Pro nalezení spojení MHD v Náchodě doporučujeme využít Jízdní řády od Seznamu. Poskytují vyhledávání spojení po celé České republice a obsahují informace o zpoždění, nástupištích, cenách a mapách tras.

Alternativně můžete navštívit stránky IDOS, které umožňují vyhledávání spojení v jízdních řádech vlaků, autobusů, MHD a letadel. V rámci aplikace IDOS je také možné přímo zakoupit jízdenky pro vyhledané spojení.

Vlakové spojení z Náchoda do okolí

 • Hradec Králové: Jedno z největších měst v regionu a nabízí historické památky, krásné parky a kulturní atrakce. Vlaky spojují Náchod a Hradec Králové na pravidelné trase.
 • Pardubice:  Město je známé svým historickým centrem, Pardubickým hradem a také tradičními Pardubickými perníky.
 • Liberec: Pokud máte zájem o návštěvu Krkonoš a oblíbeného horského střediska, můžete se vydat vlakem do Liberce.
 • Trutnov: Trutnov leží v blízkosti Krkonoš a nabízí příležitosti k výletům do pohoří. Vlakové spojení z Náchoda do Trutnova je časté a umožňuje snadný přístup k horskému prostředí.

Regionální autobusy v Náchodě a jeho okolí

 • Adršpach: Adršpašsko-teplické skály jsou malebným skalním městem se skalními útvary, které připomínají rozličné tvary a postavy. Autobusová doprava může být k dispozici pro cestu do této turisticky atraktivní oblasti.
 • Nové Město nad Metují: Toto město je známé svým historickým centrem, náměstím s radnicí a kostelem sv. Václava. Regionální autobusy mohou spojovat Náchod s Novým Městem nad Metují.
 • Ratibořice a Babiččino údolí: Oblast Ratibořic nabízí krásnou krajinu, zámek Braunů a Babiččino údolí, které bylo oblíbeným místem procházek spisovatelky Boženy Němcové. Regionální autobusy mohou nabízet spojení do této malebné oblasti.
 • Teplice nad Metují: Město je známé svým zámkem a romantickým parkem. Autobusové spojení může umožňovat pohodlný přístup k těmto zajímavým lokalitám.
 • Dvůr Králové nad Labem: Město má zajímavé muzeum Afrického safari a také historický park Zvičina. Regionální autobusy mohou spojovat Náchod s Dvorem Králové nad Labem.

Jak strávit příjemný víkend v Náchodě?

Sobota:

 • Prohlídka zámku Náchod: Zámek Náchod je jednou z nejvýznamnějších památek v regionu. Nabízí prohlídky s průvodcem, kde se dozvíte více o historii zámku a jeho majitelů.
 • Oběd v restauraci U Slunce: Tato restaurace nabízí tradiční českou kuchyni a skvělé pivo
 • Výlet do Adršpašsko-teplických skal: Adršpašsko-teplické skály jsou národní přírodní památka a nacházejí se asi 30 minut jízdy od Náchodu. Skály jsou velmi malebné a nabízejí krásné výhledy

Neděle:

 • Procházka po historickém centru: Náchod má krásné historické centrum, které stojí za prohlídku. Můžete navštívit kostel sv. Jakuba, radnici a další památky.
 • Oběd v restauraci U Dvou koček: Tato restaurace nabízí moderní kuchyni a skvělé víno.
 • Návštěva muzea: Muzeum Náchodského regionu nabízí zajímavé výstavy o historii města a regionu.

Moje osobní zkušenost s městkými autobusy v Náchodě?

„Jsem nesmírně potěšený kvalitou a efektivitou městské hromadné dopravy v Náchodě, kterou provozuje společnost CDS s.r.o. Náchod. Při svých několika návštěvách tohoto malebného města jsem byl svědkem vynikajícího a spolehlivého provozu autobusů, což výrazně přispívá k pozitivnímu celkovému dojmu z mého pobytu. Autobusy jsou čisté, dobře udržované a personál je vstřícný a ochotný poskytnout informace. Jsem si jistý, že integrovaný dopravní systém IREDO, do kterého městská doprava v Náchodě spadá, hraje klíčovou roli ve zlepšení mobility a pohodlnosti pro obyvatele i návštěvníky. Celkově lze říci, že MHD v Náchodě přispívá k příjemnému zážitku z pobytu v tomto půvabném městě.“

Přečtěte si i náš speciál o MHD v okresních městech Královéhradeckého kraje

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy v Královéhradeckém kraji! Naše série článků vás zavede do pěti okresních měst, od Hradce Králové po Trutnov. Prozkoumáme dopravní systémy ve městech Hradec KrálovéJičín, Rychnov nad KněžnouTrutnov, abychom vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích Královéhradeckého kraje.