9 Kvě

Letiště Drážďany (DRS): letenky, doprava a parkování

Drážďanské mezinárodní letiště (Flughafen Dresden) s kódy IATA: DRS a ICAO: EDDC se nachází v hlavním městě Saského státu a v roce 2016 přivítalo více než 1,6 milionu cestujících. Specializuje se na lety po Evropě a do oblíbených přímořských destinací. S ranvejí dlouhou 2,8 km, letiště nabízí jak osobní, tak nákladní terminál a je vybaveno vlakovým nádražím a přímým přístupem k dálnici A4, která směřuje ze severovýchodu na jihozápad.

Letiště Drážďany (DRS)

Letištní komplex se rozprostírá na sever od centra Drážďan a jeho terminál poskytuje jak odletové, tak příletové sekce, spolu s obchody, konferenčním centrem a vyhlídkovou terasou pro veřejnost. Mezi významné prvky patří Skywalk, inovativní skleněný most spojující parkoviště s odbavovací halou. Původně hangár pro výrobu letadel, terminál je dnes oceněn pro svůj průmyslový design a je považován za jeden z nejkrásnějších letištních terminálů v Německu. Kromě toho, poslední neděli v měsíci se zde konají prohlídky v češtině.

Letadla na letištní rampě III.

Letecké společnosti působící na letišti v Drážďanech

Na letišti v Drážďanech se můžeme setkat s dvanácti leteckými společnostmi: Eurowings, Lufthansa, Swiss International Air Lines, NYX, KLM Royal Dutch Airlines, Air Dolomiti, Sundair, Corendon Airlines, European Air Charter, Pegasus Airlines, Ryanair, SunExpress a Tailwind Airlines.

Každá z těchto společností přináší na letiště svoji jedinečnou sít destinací, služeb a cestovních tříd, což cestujícím nabízí bohaté možnosti pro jejich cesty, ať už za prací, dovolenou nebo pro objevování nových kultur.

Destinace

Z drážďanského letiště je dostupná celá řada vnitrostátních, ale i exotických destinací, které si zde v krátkosti předvedeme:

 • Antalya
  • Antalya je populární turecká dovolenková destinace, známá svými nádhernými plážemi, historickými památkami a luxusními resorty. Je ideální pro milovníky slunce, moře a bohatého kulturního dědictví.
 • Burgas
  • Burgas se nachází na bulharském Černomořském pobřeží a je oblíbeným místem pro relaxaci na pláži, stejně jako pro objevování přírodních krás a historických památek v okolí.
 • Düsseldorf
  • Düsseldorf, jedno z hlavních měst Německa, je centrem módy a umění. Nabízí bohatý výběr obchodů, galerií a muzeí, spolu s nádhernou promenádou podél řeky Rýn.
 • Palma de Mallorca
  • Palma de Mallorca, hlavní město Baleárských ostrovů ve Španělsku, je známé svou živou historickou čtvrtí, krásnými plážemi a pulzujícím nočním životem.
 • Amsterdam
  • Amsterdam, hlavní město Nizozemska, je proslulé svými kanály, historickými budovami, muzei a liberální kulturou. Je ideálním místem pro objevování na kole nebo lodí.
 • Frankfurt
  • Frankfurt je finančním centrem Německa a nabízí mix moderní architektury a historických památek. Jeho muzea a kulturní scéna jsou mezi nejlepšími v zemi.
 • Mnichov
  • Mnichov je bavorská metropole známá svým pivem, Oktoberfestem a krásnými parky. Nabízí bohatou historii, umění a vynikající gastronomii.
 • Fuerteventura
  • Fuerteventura, jedna z Kanárských ostrovů, je rájem pro milovníky vodních sportů a pláží s bílým pískem, ideální pro odpočinek a dobrodružství ve slunečném počasí.
 • Hurghada
  • Hurghada v Egyptě je oblíbenou destinací pro potápění a snorkelování, díky nádherným korálovým útesům a bohatému podmořskému životu Rudého moře.
 • Korfu
  • Korfu je zelený řecký ostrov s bohatou historií, krásnými plážemi a malebnými vesnicemi, který nabízí návštěvníkům relaxaci i kulturu.
 • Gran Canaria
  • Gran Canaria, další z Kanárských ostrovů, je známá svou rozmanitou krajinou, od písečných dun po horské vrcholy, což z ní dělá skvělé místo pro různé aktivity.
 • Heraklion
  • Heraklion, hlavní město Kréty, je bránou k objevování bohaté historie, archeologických nalezišť a nádherných pláží největšího řeckého ostrova.
 • Kos
  • Kos je řecký ostrov v Egejském moři, známý svými plážemi, antickými památkami a přátelskou atmosférou, která přitahuje návštěvníky hledající odpočinek i dobrodružství.
 • Rhodos
  • Rhodos je ostrov slavný svou starověkou historií, středověkým městem a nádhernými plážemi, což z něj činí jeden z nejoblíbenějších řeckých ostrovů.
 • Tenerife – jih
  • Jižní Tenerife je oblíbený pro své slunečné počasí, nádherné pláže a rozmanitá turistická střediska, která nabízejí zábavu pro všechny věkové skupiny.
 • Varna
  • Varna, důležité bulharské přístavní město na Černém moři, je známá svými termálními lázněmi, krásnými zahradami a bohatým historickým a kulturním dědictvím.
 • Zürich
  • Zürich, největší město Švýcarska, je světově proslulé svým bohatým kulturním životem, luxusním nákupním prostředím a nádhernými výhledy na Alpy.

Každá z těchto destinací nabízí jedinečný soubor atrakcí a zážitků, od historických památek a kulturního dědictví po nádherné přírodní scenérie a živoucí městský život, což cestujícím z Letiště Drážďany otevírá dveře do celého světa objevů.

Schéma letištní haly v Drážďanech.

Letové řády

Letové řády jsou zásadním prvkem pro plánování cest na letiště, poskytující cestujícím důležité informace o odletech a příletech letadel. Řády zahrnují širokou škálu informací, včetně časů odletů a příletů, destinací, identifikačních kódů letů, leteckých společností, typů letadel a případných změn nebo omezení spojených s konkrétními lety.

Letové řády, které skýtají nejrůznější druhy letových spojů jako jsou pravidelné linky, charterové lety nebo sezónní spoje si můžete prohlédnout zde.

Ukázka příletového letového řádu ze dne 3.3.2024

Noční spoje

S pozdními nočními spoji se na drážďanském letišti setkáte zřídka. Většina spojů přilétá a odlétá po 6 hodině ranní a své cesty končí maximálně lehce po 23 hodině, což už noc sice je, ale s nějakými spoji po půlnoci či ve 2 hodiny ráno se zde hned tak nesetkáte.

Jaké jsou možnosti dopravy na letiště v Drážďanech?

Dostupnost a snadný přístup k Letišti Drážďany jsou zajištěny širokou škálou dopravních možností, které umožňují cestujícím vybrat si tu nejvhodnější variantu podle jejich potřeb a preferencí.

Doprava autem

Letiště Drážďany se nachází hned vedle dálnice A4 a snadno se k němu dostanete sjezdem Dresden-Flughafen. Na letiště dojedete autem z centra města po hlavní silnici B97. Dostatek parkovacích míst je na vícepodlažním parkovišti a na venkovních parkovištích u terminálu na letišti v Drážďanech.

Můžete jet vlakem

Stanice letiště Dráždany se nachází v suterénu terminálu. Vlaky příměstské linky S2 jezdí do Drážďan-Neustadtu z hlavního nádraží každých 30 minut. Cesta na hlavní nádraží v Drážďanech trvá 21 minut. Na nádraží Dresden-Neustadt se dostanete za 14 minut. Vlaky S2 jezdí také do Pirny a Heidenau v pondělí až pátek.

Autobusové linky 77 a 80

Autobusové linky 77 a 80 staví přímo před vchodem do terminálu. Autobusová linka 77 spojuje letiště se zastávkou Infineon North, odkud můžete jet tramvají na hlavní nádraží. Autobusová linka 80 vás mimo jiné zaveze na tramvajové zastávky na Grenzstrasse a Käthe-Kollwitz-Platz.

Dostupné služby na letišti – začínáme salónkem

Vyrazte z Drážďan po příjemném a relaxačním pobytu v novém letištním salónku. Častí cestovatelé Lufthansi a KLM mohou zdarma využívat servisu, který salónek nabízí.
Ostatní cestující si však mohou zarezervovat a strávit nějaký čas v salonku.

Vstupenky jsou k dispozici za 27 EUR (pro dospělé) nebo 19 EUR (pro děti ve věku od 3 do 12 let).

Klimatizovaný salonek nabízí svým návštěvníkům široký sortiment teplých i studených jídel a nápojů. Hosté mají k dispozici bezplatnou Wi-Fi, osobní pracovní stanice, mohou také sledovat televizi a číst noviny. V neposlední řadě salonek poskytuje nádherný panoramatický výhled na odbavovací plochu a přistávací dráhu.

Digitální nabídka denního tisku a časopisů z regionu i ze světa je nyní k dispozici hostům v Airport Lounge prostřednictvím sharemagazines. Jednoduše naskenujte QR kód v novinách nebo na stolech vlastním mobilním zařízením, potvrďte a prohlížejte a čtěte zdarma po celou dobu pobytu.

Obchody

 • Gate 14
  • Najdete zde zboží z celého světa, speciální nabídky a neobvyklé dárky. Prodejna se nachází  u hlavního vchodu a nabízí občerstvení, alkoholické speciality, regionální produkty, suvenýry a věci, které lidé potřebují při cestování.

beDUTYfree

Na beDUTYfree najdete široký výběr saských a mezinárodních produktů. Zvláštností tohoto bezcelního obchodu je jeho regionální zaměření. beDUTYfree nabízí parfémy a kosmetiku, lihoviny a tabákové výrobky a také doplňky a cukrovinky.

Jídelna

Jídelna je otevřena dle letového řádu a můžete si zde dát při svém čekání na spoj něco dobrého na zub.

Parkování u letiště

Pokud si včas zarezervujete své parkovací místo na vícepodlažním parkovišti nebo na nízkonákladovém parkovišti P4A online, můžete ušetřit čas i peníze.

Historie letiště

Po sjednocení Německa došlo k rozšíření letiště a zavedení nových letů do hlavních západoevropských měst. Během první poloviny 90. let se provoz na letišti zvýšil sedmkrát a v roce 1995 byl otevřen druhý terminál.

V roce 2001 byl zprovozněn současný terminál, který byl přestavěn z bývalého hangáru leteckého průmyslu.

V roce 2008 dosáhl počet cestujících na letišti 1 860 364, což představovalo nárůst o 0,3 % oproti předchozímu roku a zároveň rekord. Počet vzletů a přistání dosáhl v téže době 36 968, což byl nárůst o 2,3 % oproti předchozímu roku. V září téhož roku bylo letiště přejmenováno na „Drážďanské mezinárodní“.

V únoru 2015 společnost Etihad Regional ukončila veškeré své operace v Drážďanech kvůli strategickým změnám. V červnu 2015 pak společnost CityJet oznámila zrušení své linky z letiště London City do Drážďan kvůli nízké poptávce. Po zániku společnosti Germania na začátku roku 2019 plánovala společnost Sundair zahájit provoz z Drážďan do několika bývalých rekreačních destinací společnosti Germania.

Kontaktní údaje společnosti – Flughafen Dresden

 • Telefonní číslo: +49 (0) 351 881-0
 • Emailová adresa: information@dresden-airport.de
 • Pracovní doba: 24/7 365 dní v roce

Moje osobní zkušenost s dráždanským letištěm

„Moje zkušenost s Letištěm Drážďany byla naprosto skvělá a překonala všechna má očekávání. Od okamžiku, kdy jsem vstoupil do světlé a moderně zařízené haly, až po bezproblémový odlet, bylo vše na profesionální úrovni a s citem pro detail. Personál na letišti byl neuvěřitelně přátelský a vždy ochotný pomoci, což mi jako cestujícímu dodalo pocit pohody a bezpečí. Navíc, nabídka obchodů a restaurace nabízela skvělé možnosti, jak si krátit čekání na let, ať už jsem měl chuť na kvalitní kávu nebo chtěl nakoupit poslední dárky. Díky efektivnímu zpracování odbavení a bezpečnostních kontrol jsem se mohl plně věnovat relaxaci před letem. Letiště Drážďany je pro mě bezpochyby synonymem pro pohodlí, efektivitu a vstřícnost, což z něj dělá ideální startovací bod pro mé cesty.“