19 Led

Městské autobusy v Lounech – Mapa a cena jízdenek

V našem článku se podíváme podrobněji na strukturu a výhody lounské městské hromadné dopravy, která představuje nenahraditelnou součást každodenního života a přispívá k udržitelnosti a pohodlí ve městě. Připravte se na virtuální prohlídku dopravního systému, který propojuje historickou atmosféru Loun s moderní efektivitou ve prospěch všech jeho obyvatel.

Firma AKV bus a.s. byla založena dne 1. července 2001 prostřednictvím oddělení Severu od mateřské společnosti ČSAD autobusy Plzeň. Její historie úzce navazuje na původní národní podnik ČSAD, který vznikl v roce 1949. S vytvořením skupiny ČSAD Invest se ČSAD autobusy Plzeň a její pobočka v Karlových Varech staly klíčovými členy této skupiny dopravců, představujícími jedny z hlavních pilířů celého dopravního uskupení. AKV bus a.s.je dopravní společnost, která se specializuje na veřejnou linkovou dopravu v Karlovarském a Ústeckém kraji. Kromě toho také provozuje městskou hromadnou dopravu v několika městech, včetně Loun.

MAD Louny – Městské autobusy v Lounech

Městskou autobusovou dopravu zajišťují linky 565001, 565002 a 565003, známé také jako čísla 1, 2 a 3. Tyto trasy směřují západovýchodním směrem podél řeky Ohře a sdílí stejné základní konečné zastávky – na západě Otočka u kotelny a na východě nádraží. I přesto mají každá své specifika.

 • Linka 1 nabízí přímou trasu, s občasnými výlety na sever k masokombinátu.
 • Linka 2 obsluhuje jižní část města včetně autobusového nádraží, s výjimkou jižní průmyslové zóny.
 • Linka 3 sleduje stejnou trasu jako linka 2, ale navíc zavítá do jižní průmyslové zóny města.

Východním směrem některé spoje MHD dosahují také obcí Černčice, Vršovice a Obora. Od srpna 2005 byly do sítě přidány i obce Dobroměřice a Lenešice na západ od města.

Provoz na všech linkách v městském úseku pokrývá téměř celý den od časných ranních hodin až do půlnoci, s pravidelným hodinovým intervalem. Během dopravní špičky je možné vyzkoušet tři až čtyři spoje každé linky za hodinu. V roce 2018 byl vozový park kompletně obměněn novými autobusy SOR, což vzbudilo kritiku, protože nová vozidla jezdí na naftu, zatímco předchozí flotila byla poháněna zemním plynem CNG.

Mapa MHD v Lounech – Plánek pro rok 2024

Mapa MHD v Lounech - Plánek pro rok 2024

Stáhněte si kompletní aktuální mapy veřejné dopravy v Lounech přímo do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé a časové jízdné na Lounskou MHD

Ceník městské autobusové dopravy v Lounech platný od 1. ledna 2024

 • BČK* bezkontaktní čipová karta pro MAD Louny
 • Jednotlivé jízdné hradí cestující řidiči při nástupu do vozidla buď v hotovosti nebo bezhotovostně – prostřednictvím BČK* nebo Bankovní karty.
 • Sleva (jednotlivé jízdné, časové jízdné, bezplatná přeprava) je poskytována pouze po předložení příslušné platné průkazky

To nejlepší ubytování v Lounech

Na Louny vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Louny již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

 • Levná varianta (do 1000 Kč na noc): Penzion Staré Louny
 • Zlatý střed (do 2000 Kč na noc): Celý dům v historickém centru Loun
 • Luxusní zážitek (snídaně a wellness kolem 3000 Kč na noc): Pension Zelený grunt (Dřínov – 22,3 km od Loun)

Jízdní řády autobusů v Lounech

Rozklikněte danou linku a prověřte si její aktuální jízdní řád.

Ukázka jízdního řádu linky č. 565001 (linka č.1)

Vlakového spojení z Loun do dalších měst

 • Plzeň: Vlakem můžete snadno dosáhnout Plzně, známé svou historií, pivovary (zejména Pilsner Urquell), a krásným historickým centrem.
 • Chomutov: Toto město na sever od Loun má zajímavou historii a místní pamětihodnosti, jako například kostel sv. Ignáce.
 • Lovosice: Na jihu od Loun leží Lovosice, které nabízejí klidné prostředí a krásnou krajinu v blízkosti řeky Labe.
 • Ústí nad Labem: Vlakem se můžete dostat i do Ústí nad Labem, které leží na soutoku řek Labe a Bíliny a nabízí zajímavé historické památky a krásné výhledy z Větruše.
 • Děčín: Pokračováním na trati směrem na východ se dostanete do Děčína, který leží v malebném kraji Labských pískovců a je výchozím bodem pro výlety do Národního parku České Švýcarsko.

Regionální autobusy v Lounech a jeho okolí

 • Roudnice nad Labem: Autobusy z Loun směřují také do Roudnice nad Labem, malebného města na břehu Labe s historickým centrem a hradem Roudnice nad Labem.
 • Žatec: Jižním směrem se můžete dostat do Žatce, který je známý svými pivovary a historickým pivovarským muzeem.
 • Kadaň: Autobusy zajíždějí i do Kadaně, města s bohatou historií a památkami, jako je hrad a zámek Kadaň.
 • Chomutov: Kromě vlakového spojení je možné využít autobusy směřující do Chomutova, který má zajímavé historické centrum a kostel sv. Ignáce.
 • Most: Autobusy mohou z Loun směřovat také do Mostu, který se může pochlubit moderní architekturou a krásným výhledem z Hněvínem.
 • Klášterec nad Ohří: Autobusová doprava umožňuje cestování i do Klášterce nad Ohří, města ležícího v malebném údolí Ohře s příležitostmi pro procházky v okolní přírodě.

Kontaktní údaje společnosti – AKV bus a.s.

 • Telefonní číslo: +420 353  176  351
 • Emailová adresa: akv@autobusy-kv.cz
 • Pracovní doba: Po-Pá (7:30-16:00)

Jaká je osobní zkušenost našeho redaktora Martina s MHD v Lounech?

„Při svých dvou návštěvách v Lounech jsem byl nadšený efektivitou a pohodlím místní MHD. Autobusy společnosti AKV bus a.s., poskytují skvělý způsob přepravy, ať už jsem se pohyboval po historickém centru nebo prozkoumával odlehlé části města. Frekvence spojů a jejich spolehlivost mě příjemně překvapily, což mi umožnilo plnohodnotně využít každý okamžik mého pobytu. Oceňuji také čistotu a modernost vozidel, což přispívá k celkovému komfortu cestování. Díky široké síti tras jsem mohl bez problémů navštívit různé části města a blízké okolí. Zážitek s MHD v Lounech mi přinesl nejen praktičnost, ale také příjemné a bezstarostné prozkoumávání města a jeho okolí.“

Přečtěte si i náš speciál o MHD v okresních městech Ústeckého kraje

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy v Ústeckém kraji! Naše série článků vás zavede do sedmi okresních měst, od Chomutova až po Louny.  Prozkoumáme dopravní systémy v DěčíněÚstí nad LabemLitoměřicíchTeplicíchMostě a Lounech abychom vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích Ústeckého kraje.