4 Srp

MHD v Ústí nad Labem – Mapa, cena jízdenek a jízdní řády

Ústí nad Labem, krásné město ležící na březích řeky Labe, se může pyšnit nejen svou bohatou historií a malebným okolím, ale také moderní a efektivní městskou hromadnou dopravou. Pro místní obyvatele i návštěvníky je to nejen spolehlivý způsob dopravy, ale také klíčový prvek života ve městě. Připojte se k nám na cestě za poznáním této moderní a živé hromadné dopravy, ať už jste obyvatelem, nebo návštěvníkem, a odhalte všechny skryté kouty tohoto úžasného města, které nabízí mnohem více, než byste kdy čekali.

Dopravní podnik města Ústí nad Labem – DPMUL

Dopravní podnik města Ústí nad Labem, známý také jako DPmÚL, je klíčovou součástí městské infrastruktury a zodpovědným provozovatelem moderní městské hromadné dopravy v tomto malebném severočeském městě. S dlouholetou historií sahající až do roku 1883, DPmÚL se postaral o plynulý a efektivní pohyb tisíců cestujících denně. Jeho síť zahrnuje celkem 19 autobusových a 13 trolejbusových linek. Moderní vozový park, vybavený nejnovějšími technologiemi pro komfort cestujících, je provozován šetrně k životnímu prostředí.

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování v Ústí nad Labem od 900 Kč na noc

Autobusy v Ústí nad Labem – Nejdůležitější informace

Pro místní obyvatele jsou nejdůležitější autobusové linky ty, které spojují centrum města s různými částmi aglomerace. Mezi nejvytíženější linky patří spoje do průmyslové zóny, která nabízí mnoho pracovních příležitostí. Dále jsou to linky vedoucí k významným školám a univerzitám, které jsou důležité pro studenty. Pro turisty jsou zase nejzajímavější linky vedoucí k hlavním turistickým atrakcím. Patří sem autobusy směřující k hradu Střekov, který dominuje nad městem a poskytuje úchvatný výhled na Labské údolí. Další oblíbenou destinací je zámek Velké Březno, který leží nedaleko Ústí nad Labem a oplývá nádherným barokním architektonickým stylem.

Autobusové linky MHD mají čísla z rozsahu 1–27 (neobsazena čísla 1, 4, 6, 8, 14, 22, 24, 25 a 26: linka 10 je sezonní skibus, linka 20 a 21 je sezonní cyklobus (celkem 18 denních linek), noční linky 41 a 42.

Zajímavostí v městské autobusové dopravě je i použití moderních technologií. Díky mobilním aplikacím a webovým stránkám je možné sledovat aktuální polohu autobusů, plánovat trasy a získat informace o jízdních řádech. To zlepšuje pohodlí a přesnost při cestování pro místní i turisty.

Trolejbusy – 13 linek pokrývajících celé město

O zavedení trolejbusové dopravy v Ústí nad Labem se uvažovalo už před první světovou válkou, ale k realizaci došlo až v roce 1984, kdy byl položen základní kámen trati Všebořice – centrum – Severní Terasa. Provoz byl zahájen o čtyři roky později, 1. července 1988, na úseku Stříbrníky – centrum – Horoměř. V současnosti má trolejbusová síť v Ústí nad Labem 11 denních a 2 noční linky s celkovou délkou linek 134,3 km. Dopravní podnik města Ústí nad Labem má ve svém vozovém parku celkem 141 trolejbusů. Nejpočetněji jsou v tomto trolejbusovém provozu zastoupeny dvoučlánkové (kloubové) vozy Škoda 15Tr, respektive jejich modernější varianta Škoda 15TrM. Těch bylo dohromady dodáno 62 kusů. Dále v Ústí nad Labem jezdí tři nízkopodlažní kloubové trolejbusy Škoda 22Tr (včetně druhého prototypu).

Mapa veřejné dopravy v Ústí nad Labem – Detailní plánek pro rok 2023

Mapa městské hromadné dopravy v Ústí nad Labem - Detailní plán s jednotlivými trasami a zastávkami

Stáhněte si kompletní aktuální mapy veřejné dopravy přímo do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé typy a ceny jízdenek na MHD v Ústí nad Labem

V Ústí nad Labem můžete zakoupit různé typy jízdenek na městskou hromadnou dopravu. Ceny jízdenek se mohou lišit v závislosti na typu jízdenky a délce platnosti. Níže uvádíme aktuální ceny platné k létu 2023.

Jednorázové a přestupní jízdenky:

 • Zóna 101
  • Jízdenka na 45 minut
   • Cena: 21,6 Kč
   • Lze zakoupit:
    • Check in/Check out  (bezkontaktní bankovní karta)
    • Samoobslužný bezhotovostní nákup na terminálu ve vozidle
    • Jízdenka z Mobilní aplikace DPmÚL
    • Jízdenka z Mobilní aplikace Dokapsy od ČSOB
 • Zóna 101
  • Jízdenka na 60 minut
   • Cena: 25,2 Kč
   • Lze zakoupit:
    • Check in/Check out  (bezkontaktní bankovní karta)
    • Samoobslužný bezhotovostní nákup na terminálu ve vozidle
    • Jízdenka z Mobilní aplikace DPmÚL
    • Jízdenka z Mobilní aplikace Dokapsy od ČSOB

Denní jízdenka:

 • Zóna 101
  • Cena: 106 Kč
  • Lze zakoupit:
   • Zákaznické a informační centrum
   • Jízdenkové automaty
   • SMS – klíčové slovo MDJ106 – 90206  
   • Mobilní aplikace SEJF
   • Smluvní obchodní prodejci

Časové jízdné na bázi BBK (bezkontaktní bankovní karta) nebo na bázi BČK DÚK (bezkontaktní čipová karta DÚK) nebo SEJF

Časové jízdné na MHD v Ústí nad Labem

Aktuální časové kupóny s přehledem cen pro rok 2023

Kde se ubytovat v Ústí nad Labem

Na Ústí nad Labem vám bohatě postačí víkend. Jelikož jsme Ústí již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

Jízdní řády MHD v Ústí nad Labem – IDOS

Nejlepší způsob, jak vyhledat dopravní spojení na městskou hromadnou dopravu v Ústí nad Labem, je navštívit webové stránky Dopravního podniku města Ústí nad Labem. Na těchto stránkách najdete aktuální informace o odjezdech, změnách v dopravě a dalších aktualitách. Můžete také vyhledat spojení pomocí vyhledávače spojení na těchto stránkách.

Vyhledání spojení na MHD v Ústí nad Labem

Kliknutím na obrázek budete přesměrování na vyhledávání spojení na MHD v Ústí nad Labem

Pokud Vás zajímá jak využívat IDOS na vyhledávání jízdních spojů v Ústí nad Labem, tak si přečtěte následující článek: Jak používat IDOS?

Sezónní turistické linky do okolí Ústí nad Labem

Plánujete-li sportovní vyžití v okolí Ústí nad Labem, můžete využít našich turistických linek. V letním období provozujeme cyklobusy – linky č. 20 a 21, v zimním období pak skibus – linku č. 10.

Pro turistické linky je zastávka Divadlo umístěna před zastávkou linek 61 a 62 ve směru k Západnímu nádraží.

Cyklobus Linka č. 20:

(Divadlo – Chlumec – Zadní Telnice – Adolfov – Krásný Les – Varvažov, Pomníky – Chlumec – Divadlo)

V sezóně 2023 provozována od 7. 4. 2023 do 29. 10. 2023, vždy o víkendech a státních svátcích, v období letních prázdnin pak i každou středu.

Staniční jízdní řád ke stažení zde.

Cyklobus Linka č. 21:

(Divadlo – Chlumec – Nakléřov – Petrovice, rozc. Krásný Les – Tisá, Kulturní dům – Divadl

V sezóně 2023 provozována od 7. 4. 2023 do 29. 10. 2023, vždy o víkendech a státních svátcích, v období letních prázdnin pak i každou středu.

Staniční jízdní  řád ke stažení zde.

Skibus Linka č. 10:

(Divadlo – Lipová – Telnice, žel.st. – Zadní Telnice)

Provoz v sezóně 2023/2024 bude upřesněn.

Jízdní řád:

Zastávka Odjezd
Divadlo 8:30 9:45 11:00 14:05 15:20
Lipová 8:38 9:53 11:08 14:13 15:28
Telnice, žel. St. 8:50 10:05 11:20 14:25 15:40

 

Zastávka Odjezd
Telnice, Zadní Telnice 9:05 10:20 13:30 14:45 16:00
Telnice, žel. st. 9:15 10:30 13:40 14:55 16:10
Lipová 9:27 10:42 13:52 15:07 16:22

 

Ceník jízdného na turistických linkách

Jízdenky pro přepravu na sezónních linkách jsou neintegrované a platí pouze pro přepravu na sezónní lince v den vyznačení data platnosti a je možné zakoupit pouze u řidiče na turistické lince. K jízdence je povolena bezplatná přeprava 1 spoluzavazadla podléhající placení přepravného nebo 1 psa.

Jednosměrná jízdenka Obousměrná jízdenka
Dospělí a osoby nad 15 let 40 Kč 60 Kč
Děti 6 – 15 let 20 Kč 30 Kč
Zvýhodněné jízdné 1 + 1* 50 Kč 75 Kč

* platí pro přepravu jedné osoby ve věku od 6 do 15 let a jedné osoby od dosažení
věku 15 let

Ceník jízdného na sezónních turistických linkách

Sezónní turistické linky nejsou součástí integrovaného dopravního systému DÚK, a proto na těchto linkách neplatí jízdní doklady v papírové nebo elektronické podobě uvedené v Tarifu DÚK.

Na sezónních turistických linkách neplatí také mobilní jízdenky (SMS jízdenka, SEJF jízdenky, jízdenky v Mobilní aplikaci DPmÚL a jízdní doklady DÚKapky).

Sezónní turistická jízdenka vytištěná na terminálu ve vozidle sezónní turistické linky platí do data a času na jízdence vyznačených. Jízdenku lze ve vyznačený den použít na autobusových a trolejbusových linkách DPmÚL v zóně 101 Ústí nad Labem do 18:00 hodin.

K sezónní turistické jízdence je povolena bezplatná přeprava spoluzavazadla nebo psa přepravovaného bez schrány.

Tarif pro Sezónní turistické linky  – zde

Regionální autobusy v Ústí a jeho okolí

V Ústeckém kraji existuje několik možností využití regionálních autobusových spojů mezi městy. Můžete například využít služeb integrovaného dopravního systému DÚK (Doprava Ústeckého kraje), který umožňuje cestujícím využít ke svým cestám spoje všech zahrnutých dopravců. V rámci tohoto systému jsou uznávány bezkontaktní čipové karty DÚK (BČK DÚK), které umožňují cestujícím využít krátkodobé i dlouhodobé, papírové i elektronické jízdenky DÚK. Jízdenky si můžete zakoupit ve všech osobních pokladnách ČD na území DÚK, samoobslužných zařízeních MOPAJ ve vozidle nebo u obsluhy vlaku.

Do DÚK je zapojena regionální autobusová doprava, městská hromadná doprava v Chomutově a Jirkově, Teplicích, Bílině, Ústí nad Labem, Děčíně, Varnsdorfu, Mostu a Litvínova, Roudnici nad Labem, osobní a spěšné vlaky a vybrané rychlíky.

Jaké jsou možnosti vlakového spojení z Ústí nad Labem?

Existuje několik možností, jak vyhledat vlakové spojení z Ústí nad Labem do okolí. Můžete například použít webové stránky Českých drah, kde si můžete vyhledat spojení a zakoupit jízdenku.

Pokud se týká nejvýznamnějších tras z Ústí nad Labem, tak jednou z nich je železniční trať z Ústí nad Labem do Chomutova. Trať je nejstarší železniční tratí v podkrušnohorském regionu a byla vybudována kvůli intenzivní těžbě hnědého uhlí v této oblasti. Mezi další významné trasy patří

 • Ústí nad Labem – Děčín:
 • Ústí nad Labem – Litoměřice:
 • Ústí nad Labem – Teplice:
 • Ústí nad Labem – Most:
 • Ústí nad Labem – Praha:
 • Ústí nad Labem – Dresden (Drážďany)

Zákaznické a informační centrum

Adresa Revoluční 26, 401 11 Ústí nad Labem
Provozní doba pracovní dny 6 – 18 hodin
BEZPLATNÁ INFOLINKA  – pracovní dny 6 – 18 hodin 800 100 613
E-mail info@dpmul.cz
Prodej na faktury (smluvní obchodní prodejci) pracovní dny 6:30 – 14:00 ,
polední přestávka 11:30 -12:00

Provozní NEJ… městské hromadné dopravy v Ústí nad Labem

Nejdelší autobusovou linkou podle ujetých kilometrů je cyklobus č. 20. Trasa začíná u Divadla, pokračuje přes Zadní Telnici, Adolfov, Krásný Les a Varvažov a následně se vrací zpět k Divadlu, celkem 48 km. Bez zahrnutí turistických linek, je nejdelší autobusovou trasou č. 15 s délkou 21 km.

V kategorii nejdelší trolejbusové linky podle ujetých kilometrů vévodí linka č. 51, která ujede 11,6 km.

Pokud jde o počet zastávek, na autobusových linkách s čísly 15, 17 a 42 je celkem 32 zastávek v jednom směru. Noční linka 42 je polookružní a má celkem 62 zastávek. Autobusové linky č. 15 a 17 tak sdílí prvenství s 32 zastávkami.

Na trolejbusových linkách je nejvíce zastávek na lince č. 56, která obsluhuje 26 zastávek.

V pracovní dny ujedou autobusové linky nejvíce kilometrů. Linka č. 5 nasadí denně 6 vozů, které ujedou celkem 1 394 km. Mezi trolejbusy je nejvytíženější linka č. 60 s 6 nasazenými vozy, které denně najedou celkem 1 476 km.

Co se týče počtu spojů v pracovní dny, autobusová linka č. 5 nabídne cestujícím nejvíce spojů – celkem 135. Naopak nejvíce spojů v rámci trolejbusové dopravy najdou cestující na lince č. 60 – denně je k dispozici 140 spojů.

Přečtěte si i náš speciál o hromadné dopravě v dalších krajských městech

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy v České republice! Naše série článků vás zavede do třinácti měst, od pulsující Prahy až po malebný Zlín. Prozkoumáme dopravní systémy Brna, Českých Budějovic, Hradce Králové, Jihlavy, Karlových Varů, Liberce, Olomouce, Ostravy, Pardubic, Plzně a Zlína, abychom vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování po těchto městech.