20 Led

MHD Litoměřice – Cestujte městskými autobusy zdarma

Litoměřice se mohou právem pyšnit svým dobře organizovaným systémem veřejné dopravy, který nejen umožňuje rychlé spojení mezi jednotlivými částmi města, ale také poskytuje spolehlivé propojení s okolními obcemi a regionálními destinacemi.

MHD Litoměřice (AKV bus a.s.)

Společnost AKV bus a.s. vznikla 1. července 2001 oddělením od mateřské společnosti ČSAD autobusy Plzeň, která sama navazuje na původní národní podnik ČSAD z roku 1949. S vytvořením skupiny ČSAD Invest se ČSAD autobusy Plzeň a její pobočka v Karlových Varech staly klíčovými členy této skupiny dopravců, tvořícími základní součásti celého dopravního uskupení. AKV bus a.s. je dopravní firma se specializací na veřejnou linkovou dopravu v Karlovarském a Ústeckém kraji. Kromě toho spravuje městskou hromadnou dopravu v několika městech, včetně Loun. Nabízí rozsáhlé spektrum služeb, včetně zájezdové dopravy, cyklo-dopravy, oprav autobusů a nákladních vozidel, prodeje nafty, mycích linek pro všechny typy vozidel a výroby foliové reklamy a reklamních aktivit.

Městká autobusová doprava v Litoměřicích

 • Linka A má celkem 21 zastávek. Cesta trvá okolo 24 minut. Autobus vyjíždí z Terezína, jede přes Litoměřice a svou cestu končí opět v Terezíně.
 • Cesta linkou B trvá okolo 28 minut, má dohromady 18 zastávek, cesta začíná a končí na autobusovém nádraží a staví například u pošty nebo katastrálního úřadu.
 • 17 stanic jednotlivých stanic má dohromady linka C jejíž cesta trvá zhruba 16 minut a staví např. na Mírovém náměstí nebo Stránského.
 • I linka D má dohromady 17 stanic, které jí trvají cca 26 minut. Cesta začíná a končí na autobusovém nádraží a po cestě můžete vystoupit například u nemocnice nebo předměstí.

Mapa městských autobusových linek v Litoměřicích pro rok 2024

Stáhněte si kompletní aktuální mapy veřejné dopravy v Litoměřicích přímo do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Kolik stojí jízdné na městské autobusy v Litoměřicích? – 0 Kč

Občané Litoměřic patří mezi tu šťastnější část naší krásné vlasti, kde jim jezdí MHD zcela zdarma, respektive jízdné stojí 0 Kč.

Nejlepší námi vyzkoušené ubytování v Litoměřicích

Na Litoměřice vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Litoměřice již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

 • Levná varianta (do 1200 Kč na noc): Ubytovna Zimní stadion
 • Zlatý střed (do 2000 Kč na noc): U svaté Ludmily
 • Luxusní zážitek (snídaně a wellness za kolem Kč na noc): Wellness Hotel Pivovar Monopol (Teplice – 24,6 km od Litoměřic)

Jízdní řády autobusů v Litoměřicích

Ukázka jízdního řádu linky C

Ukázka jízdního řádu linky C

Možnosti vlakového spojení z Litoměřic

Přes efektivní železniční spojení v České republice můžete snadno objevovat různá fascinující místa v okolí Litoměřic, ať už toužíte po historii, přírodě nebo jedinečných kulturních zážitcích.

 • Ústí nad Labem: Město leží nedaleko od Litoměřic a nabízí zajímavé historické památky, včetně hradu Střekov, který poskytuje nádherný výhled na řeku Labe.
 • Děčín: Další atraktivní destinací je Děčín, který se nachází v malebném prostředí Českého Švýcarska. Zde můžete navštívit Děčínský zámek a procházet se krásnými přírodními scenériemi.
 • Mělník: Historické město leží na soutoku řek Vltavy a Labe. Mělník je známý svou vinicí a krásným zámkem, který stojí na kopci s panoramatickým výhledem.
 • Roudnice nad Labem: Pokud máte rádi klidné procházky historickými ulicemi, Roudnice nad Labem je ideální destinací. Město je známé svým kostelem sv. Víta a malebným náměstím.
 • Lovosice: Město leží na cestě mezi Litoměřicemi a Ústím nad Labem. Můžete si zde prohlédnout kostel sv. Jana Křtitele a projít se malebnými ulicemi.

Regionální autobusy v Litoměřicích a jeho okolí

S regionální autobusovou sítí můžete snadno objevovat různá malebná města a zajímavá místa v okolí Litoměřic, což přináší možnost prozkoumávat historii, kulturu a přírodní krásy této atraktivní části České republiky.

 • Terezín: Historické město Terezín, známé svým pevnostním systémem a památníkem holocaustu, je přístupné regionálními autobusy z Litoměřic.
 • Úštěk: Malé a malebné městečko Úštěk, s dochovaným historickým jádrem, je dosažitelné regionální dopravou a stojí za návštěvu pro své půvabné náměstí a historické domy.
 • Roudnice nad Labem: Kromě železničního spojení existují i autobusové linky, které spojují Litoměřice s Roudnicí nad Labem, kde můžete obdivovat historické památky a pěkný zámek.
 • Lovosice: Toto město je dostupné autobusy a nabízí klidné procházky historickými uličkami a navštívení památek, jako je kostel sv. Jana Křtitele.
 • Štětí: Autobusové spoje umožňují cestování do Štětí, kde můžete navštívit zajímavé lokality, například kostel sv. Markéty a okolní přírodní krásy.
 • Žitenice: Toto menší město v okolí Litoměřic je dostupné regionální autobusovou dopravou a můžete si zde prohlédnout místní pamětihodnosti.

Kontaktní údaje společnosti – AKV bus a.s. (Litoměřice)

 • Telefonní číslo: +420 601 255 813
 • Emailová adresa: litomerice@akvbus.cz
 • Pracovní doba: 24/7 365 dní v roce

Jaká je osobní zkušenost našeho redaktora Martina s MHD v Litoměřicích?

„Když jsem poprvé přijel do Litoměřic a vyzkoušel místní městskou hromadnou dopravu, byl jsem příjemně překvapen. Místní autobusová síť, provozovaná MHD Litoměřice, se ukázala být efektivní a pohodlnou alternativou pro průzkum města a okolí. Autobusy byly čisté, moderní a dobře udržované, což vytvářelo příjemný prostředek přepravy. Jsem rád, že se městská doprava v Litoměřicích zaměřuje nejen na plynulé spojení v rámci města, ale také umožňuje snadný přístup k blízkým atraktivním destinacím. Jednoduchý nákup jízdenek a přehledný jízdní řád byly dalšími kladnými aspekty, které mi umožnily plně vychutnat si svůj pobyt v tomto malebném městě. Celkově vzato, MHD Litoměřice představuje skvělý způsob, jak se pohybovat po městě a okolí s lehkostí a pohodlím.“

Přečtěte si i náš speciál o MHD v okresních městech Ústeckého kraje

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy v Ústeckém kraji! Naše série článků vás zavede do sedmi okresních měst, od Chomutova až po Louny.  Prozkoumáme dopravní systémy v DěčíněÚstí nad LabemLitoměřicíchTeplicíchMostě a Lounech abychom vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích Ústeckého kraje.