26 Zář

MHD Teplice – Mapa, cena jízdenek a jízdní řády

Městská doprava v Teplicích je nejen důležitou součástí místní infrastruktury, ale také klíčovým způsobem, jak obyvatelé i návštěvníci města mohou pohodlně a bezstarostně prozkoumávat jeho krásy. V tomto informačním článku se zaměříme na různé aspekty městské hromadné dopravy v Teplicích, včetně dostupných dopravních prostředků, jízdních řádů a zajímavých míst, kam vás tato síť může zavést. Připojte se k nám na této cestě do světa teplické městské dopravy a objevte, jak se můžete snadno pohybovat po tomto kouzelném městě.

MHD Teplice (ARRIVA CITY s. r. o.)

Městskou hromadnou dopravu (MHD) v Teplicích provozuje společnost ARRIVA CITY s. r. o. do 31.12.2023. Od 1.1.2024 bude provozovatelem MHD společnost Doprava Ústeckého kraje. Město provozuje vlastní systém městské dopravy, který zahrnuje síť autobusových linek. Dopravce Arriva City je zodpovědný za provoz těchto linek a vznikla privatizací a postupnými transformacemi a fúzemi Dopravního podniku Teplice. V roce 2006 se teplická síť MHD rozšířila do dalších měst a obcí v regionu po krizi autobusové dopravy. Od 1. ledna 2015 byla teplická MHD rozdělena na městskou a příměstskou dopravu. V současnosti funguje 22 pravidelných linek, včetně vnitroměstských linek 122, 123 a noční linky 131. Meziměstské linky jsou součástí Dopravy Ústeckého kraje (480–495 a noční linky 801, 802). Zvláštní linka 112 je určena pro přepravu zákazníků do OC Olympia v Srbicích, kde je provoz této linky hrazen společností Olympia.

Autobusy v Teplicích – Důležité linky

Autobusová linka 110 v Teplicích má trasu, která prochází různými částmi města. Zde je popis trasy této linky: Buzulucká, Poliklinika, Nemocnice, Na Stínadlech, Benešovo náměstí, Hlavní nádraží, Zeyerovo náměstí, Šanov I lázně, Botanická zahrada, Panorama.

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování v Teplicích od 800 Kč na noc

Autobusová vánoční linka 112 v Teplicích je speciální bezplatnou linkou, která je provozována pro zákazníky obchodního centra Olympia během vánočního období. Linka má následující trasu: Benešovo náměstí, Trnovany, Olympia.

Vánoční autobusová linka je bezplatná a má za cíl usnadnit nákupy a přepravu zákazníků do obchodního centra Olympia během vánoční sezóny. Je to pohodlný způsob, jak se dostat do nákupního centra a využít výhod vánočních slev a akcí.

Trolejbusy v Teplicích – Linka 101, 102 a 104

Trolejbusová linka 101 v Teplicích je důležitou trasou ve veřejné dopravě, která spojuje několik částí města. Některé ze zajímavých zastávek: Nová Ves, Třešňovka, Alejní, Benešovo náměstí, Pražská, Šanov I lázně, Šanov II, Trnovany, Somet, Maršovská, Sobědruhy, Olympia v Teplicích.

Trolejbusová linka 102 v Teplicích má trasu, která propojuje několik důležitých částí města. Některé ze zajímavých zastávek: Řetenice, Tolstého, Nemocnice, Alejní, Benešovo náměstí, Trnovany, Anger v Teplicích

Trolejbusová linka 104 – Některé ze zajímavých zastávek:

 • Panorama: Výchozí zastávka linky 104 v oblasti Panorama.
 • Plavecká hala: Linka pokračuje směrem k plavecké hale, která je důležitým sportovním zařízením v Teplicích.
 • Hlavní nádraží: Trolejbusová zastavuje na Hlavním nádraží, což je klíčový bod pro cestování vlaky a dalšími formami veřejné dopravy.
 • Benešovo náměstí: Zastávka se nachází v centru Teplic na Benešově náměstí, kde můžete najít různé obchody a restaurace.
 • Valy: Linka 104 pokračuje přes oblast Valy, která je součástí města Teplice.
 • Nemocnice: Zastávka je poblíž nemocnice v Teplicích, což je významné zdravotnické zařízení.
 • Hudcov: Linka dále pokračuje přes oblast Hudcov, což je další část města.
 • Jeníkov, Oldřichov, Barbora: Linka končí na konečné zastávce Jeníkov, Oldřichov, Barbora.

Tramvaje v Teplicích jezdily do roku 1959

Teplice jsou lázeňské město v severních Čechách, které mezi lety 1895 a 1959 provozovalo jednu z nejstarších elektrických tramvajových sítí v Česku.

Mapa veřejné dopravy v Teplicích – Detailní plánek pro rok 2024

Stáhněte si kompletní aktuální mapy veřejné dopravy přímo do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé typy jízdného na MHD v Teplicích

Jednotlivé jízdné (papírové jízdenky i jízdenky v DÚKapce

Časové jízdné

Lze zakoupit pouze na předprodejích dopravců nebo v mobilní aplikaci DÚKapka.

Jednodenní síťové jízdné – papírové jízdenky i jízdenky v DÚKapce (jízdenky Elbe-Labe pouze papírové)

Platí jeden den a do 04:00 hodin následujícího dne, čas zakoupení/aktivace musí předcházet času kontroly.

Přepravné – síťové – papírové jízdenky i jízdenky v DÚKapce

Linky na kterých lze přepravovat jízdní kola a koloběžky jsou uvedeny v příloze č. 2 přepravních podmínek DÚK. Zákazy a omezení přepravy jízdních kol a koloběžek mohou být uvedeny i v poznámkách jízdních řádů.

Jízdné zlevněné

ZPT, ZTP/P: Prokazování průkazem ZTP nebo ZTP/P.

Elektronická platba – úhrada DÚKapkou, elektronickou peněženkou nebo BBK
DÚKapka – mobilní aplikace pro nákup a používání jízdenek, nabídka jízdenek je postupně rozšiřována
Dopravní karta DÚK (též BČK DÚK) – slouží pro úhradu jízdenek (elektronická peněženka) a jako nosič vícedenních jízdenek
BBK – bezkontaktní bankovní karta (platební karta), podporují pouze někteří dopravci, platby bez zadání PIN pouze do 500 Kč

Kompletní znění tarifu a jeho všech variací si můžete dopodrobna prohlédnout zde.

Kde se ubytovat v Teplicích

Na Teplice vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Teplice již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

Jízdní řády MHD v Teplicích – IDOS

Linka Trasa Platí od
101 Nová Ves – Třešňovka – Alejní – Benešovo náměstí – Pražská – Šanov I lázně – Šanov II – Trnovany,Somet – Maršovská – Sobědruhy – Olympia 11.12.2022
102 Řetenice,Tolstého – Nemocnice – Alejní – Benešovo náměstí – Trnovany – Anger 11.12.2022
103 Panorama – Šanov II – Trnovany,Somet – Trnovany – Hlavní nádraží – Benešovo náměstí – Pražská – Prosetice 11.12.2022
104 Panorama – Plavecká hala – Hlavní nádraží – Benešovo náměstí – Valy – Nemocnice – Hudcov – Jeníkov,Oldřichov,Barbora 11.12.2022
105 Řetenice,Tolstého – Nemocnice – Alejní – Benešovo náměstí – Trnovany – Trnovany,Somet – Šanov II – Panorama 11.12.2022
106 Nová Ves – Novoveská – Třešňovka – Nemocnice – Jateční – Hřbitovní – Dubská – Benešovo náměstí – Městské sály – Zemská – Maršovská – Anger – Proboštov – Proboštov,Přítkov 1.8.2023
107 Řetenice,Tolstého – Nemocnice – Alejní – Benešovo náměstí – Pražská – Prosetice 11.12.2022
108 Nová Ves – Alejní – Benešovo náměstí – Trnovany – Anger 1.8.2023
109 Prosetice – Pražská – Šanov I lázně – Plavecká hala – Benešovo náměstí – Hlavní nádraží – Městské sály – Luna – Trnovany,Pluto – Olympia 11.12.2022
110 Buzulucká – Poliklinika – Nemocnice – Na Stínadlech – Benešovo náměstí – Hlavní nádraží – Zeyerovo náměstí – Šanov I lázně – Botanická zahrada – Panorama – Doubravická 11.12.2022
111 Šanov I lázně – Pražská – Benešovo náměstí – Bílá cesta – Nová Ves – Bílá cesta – Třešňovka – Nemocnice – Jateční – Hlavní nádraží – Trnovany – Šanov II – Panorama
112 Benešovo náměstí-Trnovany-Olympia a zpět (bezplatná linka pro zákazníky OC Olympia)
119 Dopravní podnik – Luna – Trnovany,Pluto – Trnovany,Somet – Panorama – Plavecká hala – Hlavní nádraží – Benešovo náměstí – Pražská – Prosetice -Bystřanská – Bílá cesta – Nová Ves 1.8.2023

Jaké jsou možnosti vlakového spojení z Teplic?

Z Teplic existují dobré vlakové spojení do okolních měst a regionů, což usnadňuje cestování pro turisty. Některé z nejvýznamnějších tras pro turisty z Teplic zahrnují:

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování v Teplicích od 800 Kč na noc

 • Do Prahy: Toto je jedna z nejdůležitějších vlakových tras z Teplic. Vlaky z Teplic do Prahy jsou časté a umožňují vám snadný přístup do hlavního města České republiky. V Praze můžete navštívit mnoho historických památek, muzeí, restaurací a kulturních akcí.
 • Do Krušných hor: Teplice leží v blízkosti Krušných hor, což je krásné horské region. Vlakové spojení vás může zavést do horských oblastí, kde si můžete užít pěší turistiku, cyklistiku a prozkoumávání přírodního krásy.
 • Do Ústí nad Labem: Ústí nad Labem je sousedním velkým městem a je snadno dosažitelné vlakem. Můžete si prohlédnout město a jeho okolí, včetně pískovcových skalních útvarů na Labských pískovcích.
 • Do Mostu: Most je dalším významným městem v blízkém okolí Teplic. Vlaky sem jezdí pravidelně, což vám umožní prozkoumat město a jeho okolí.
 • Do Chomutova: Chomutov je dalším městem, do kterého můžete cestovat vlakem z Teplic. Můžete si prohlédnout město a jeho historické památky.
 • Do Ústí nad Labem- Střekov: Vlaky také jezdí do části Ústí nad Labem nazývané Střekov, kde můžete navštívit Střekovský zámek a užít si výhledy na řeku Labe.
 • Do Litvínova: Litvínov je dalším městem v blízkém okolí Teplic. Vlaky sem jezdí pravidelně, což vám umožní prozkoumat toto město a jeho okolí.

Pro aktuální jízdní řády, ceny jízdenek a dostupné trasy doporučuji prověřit webové stránky Českých drah (ČD) nebo se informovat na nádraží v Teplicích. Vlaky jsou pohodlným způsobem, jak prozkoumat různé části České republiky a objevovat nové destinace.

Regionální autobusy v Teplicích a jeho okolí

Z Teplic můžete využít regionální autobusy k dosažení různých zajímavých míst v okolí. Některé z těchto míst jsou vhodné pro turisty a nabízejí různé aktivity a atrakce. Zde je několik možných destinací, kam můžete cestovat regionálními autobusy z Teplic:

 • Hřensko: Hřensko je krásné městečko nacházející se na soutoku řek Labe a Kamenice v Národním parku České Švýcarsko. Můžete zde podniknout pěší túry po skalních útvarech a projížďky na lodi po řece Kamenici, abyste obdivovali úchvatné scenérie.
 • Děčín: Děčín je historické město ležící u soutoku řek Labe a Ploučnice. Můžete navštívit Děčínský zámek, který dominuje městu, a procházet se historickým centrem. Z Děčína je také možné vyrazit na výlety do Českého Švýcarska.
 • Terezín: Terezín je historické město s pevností, které bylo v minulosti využíváno jako koncentrační tábor během druhé světové války. Nyní slouží jako památník a muzeum, které dokumentuje tuto temnou část historie.
 • Krušné hory: Krušné hory jsou ideálním místem pro turisty, kteří mají rádi přírodu a venkovní aktivity. Regionální autobusy vás mohou dostat do různých částí Krušných hor, kde můžete podnikat pěší túry, cykloturistiku a lyžování v zimě.
 • Teplické skály: Teplické skály jsou skalní formace poblíž Teplic, které jsou vhodné pro turisty a horolezce. Můžete se vydat na procházku kolem těchto skal a obdivovat krásu přírody.

Pro konkrétní informace o trasách a jízdních řádech regionálních autobusů z Teplic do těchto destinací doporučuji kontaktovat místní dopravní společnosti nebo prověřit dostupné informace na autobusových nádražích v Teplicích. Regionální autobusy poskytují možnost objevovat okolní regiony a turistická místa, což může být pro cestovatele velmi zajímavé.

Přečtete si i náš speciál o MHD v okresních městech Severočeského kraje

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy v Ústeckém kraji! Naše série článků vás zavede do sedmi okresních měst, od Chomutova až po Louny.  Prozkoumáme dopravní systémy v DěčíněÚstí nad LabemLitoměřicíchTeplicíchMostě, Lounech a Chomutově, abychom vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování v těchto metropolích Ústeckého kraje.