8 Čvc

Metro v Madrás – mapa, jízdné a další praktické informace

Madrás je s celkovým počtem více než 4 miliony obyvatel 6. největším městem Indie a také hlavním městem státu Tamilnád. Bylo založeno v 17. století Brity, kteří se rovněž postarali o vybudování současného centra. Patří k jednomu z nejnavštěvovanějších oblastí Indie a je důležitým ekonomickým centrem. Specializuje se především na IT technologie, díky čemuž si vysloužilo přezdívku “Detroit Jižní Asie”. Pokud se do Madrás v nejbližší době chystáte, pokračujte ve čtení tohoto článku, který je nabitý informacemi nejen o městské dopravě, ale také o zajímavých místech, které během své cesty můžete navštívit.

Zajímavosti z místa

 1. Absolutně nejzajímavějším zážitkem v Madrás je bezesporu návštěva Erickson Aircraft Collection. Jedná se o muzeum letadel a bude se líbit jak milovníkům historie, tak i dětem. Samozřejmostí je vyhlídkový let, což je vzpomínka, kterou si s sebou rádi odvezete.
 2. Milovníci přírody a krásných výhledů ocení Lake Billy Chinook, které se nachází na okraji města. Užít si zde můžete nádherného výhledu, čerstvého vzduchu anebo si můžete udělat výlet do okolí se zapůjčenou loďkou.
 3. Zážitek pro vás a také pro vaše nejmenší bude návštěva ranče Richardson’s Rock Ranch. Ten nabízí možnost vykopat si vlastní nerost vytvořený vulkanickou činností, který si s sebou můžete zároveň odvézt.

Základní informace o metru

Metro v Madrás bylo poprvé veřejnosti představeno v roce 2015. V provozu jsou dvě linky – modrá a zelená. V tuto chvíli tento podzemní systém dopravy operuje se 41 stanicemi o celkové délce trasy 54,1 km. Některé z nich byly otevřené teprve před měsícem. Jedná se o druhý nejrozsáhlejší systém podzemní dopravy v zemi (po Dillí). V tuto chvíli je plánováno rozšíření o další 3 linky metra, které by měly být uvedené v provoz během několika příštích let.

Jízdné

V současné době Madrás funguje pouze se základním typem jízdného. Jeho cena se liší v závislosti na ujetých stanicích. Nejnižší cena za jízdu je 10 rupií (zhruba 3 Kč) a nejvyšší naopak 70 rupií (necelých 23 Kč). Jízdenku si můžete snadno zakoupit na kterékoli stanici metra.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

Modrá linka

 1. AG-DMS
 2. Chennai International Airport
 3. Government Estate
 4. Gowri Ashram
 5. Guindy
 6. High Court
 7. Korrukupet
 8. LIC
 9. Little Mount
 10. Mannadi
 11. Meenambakkam
 12. Nandanam
 13. Nanganallur Road
 14. Saidapet
 15. Sir Theagaraya College
 16. Teynampet
 17. Thangal
 18. Thousand Lights
 19. Tiruvottiyur Metro
 20. Toll Gate
 21. Tondiarpet
 22. Washermanpet
 23. Wimco Nagar

Zelená linka

 1. Alandur
 2. Anna Nagar East
 3. Anna Nagar Tower
 4. Arumbakkam
 5. Ashok Nagar
 6. Chennai Central
 7. CMBT
 8. Egmore
 9. Ekkattuthangal
 10. Kilpauk
 11. Koyambedu
 12. Nehru Park
 13. Pachaiyappa’s College
 14. Shenoy Nagar
 15. St. Thomas Mount
 16. Thirumangalam
 17. Vadapalani

Jízdní řády

Obě linky metra jsou v provozu každý den, tedy od pondělí do neděle. První vlaky vyjíždí kolem 6 hodiny ranní a poslední kolem 22 hodiny. Na metro si počkáte od 4,5 minut (během času největší vytíženosti) do 15 minut (ve večerních hodinách). O konkrétní podobě jízdních řádů se můžete jednoduše informovat na místě.

Autobusová doprava

Po městě se můžete přepravovat také autobusovou dopravou. Jízda autobusem je však časově náročnější a můžete se na přecpaných silnicích zdržet. Navíc autobusy nejezdí tak často jako metro, a proto se vám příliš nevyplatí, zejména pokud jste ve spěchu. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Madrás dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Madrás? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Madrás

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Madrás je jednoznačně zajímavou destinací. My však neustále přidáváme nový obsah a naše stránky rozvíjíme. Mezi další zajímavá města v Indii patří: Bombaj, Džajpur nebo Gurgaon. Zůstaneme-li v Asii, tak doporučujeme navštívit: Tianjin nebo Xian. Pro milovníky Evropy jednoznačně doporučujeme: Amsterdam, Barcelonu, Frankfurt, Kyjev nebo Milán. Nadšenci do umění by měli navštívit metro ve Vídni.

Závěr

Ať už se rozhodnete Madrás navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Madrás dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.